Bernstein’den Bitcoin ve Bu 4 Altcoin için Boğa Tahminleri!

Bernstein'den Bitcoin ve Bu 4 Altcoin için Boğa Tahminleri!
Bernstein'den Bitcoin ve Bu 4 Altcoin için Boğa Tahminleri!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Spot Bitcoin ETF akışlarında yavaşlama var. Bununla birlikte, Bernstein’daki analistler, bunu kısa vadeli bir duraklama olarak görüyor. Bu bağlamda analistler, lider kripto paranın 150.000 dolarlık fiyat hedefine doğru koşacağını tahmin ediyor. Analistler ayrıca spot Ethereum ETF reddinin ETH için yükseliş olabileceğini savunuyor. Dahası, bunun 3 Katman-2 altcoin’i tetikleyeceğini öngörüyorlar.

Bitcoin ETF yavaşlaması kısa vadeli bir duraklama!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere spot Bitcoin borsa yatırım fonu akışlarında bir yavaşlama var. Bununla birlikte, araştırma ve aracılık firması Bernstein’daki analistler, bu konuda endişeli değiller. Analistler, trendin “kısa vadeli bir duraklama” olduğunu söylüyor. Bunun ardından, Bitcoin’in 2025’in sonuna kadar 150.000 dolarlık hedeflerine doğru boğa koşusuna devam edeceğini tahmin ediyorlar. Analistler Gautam Chhugani ve Mahika Sapr, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Bitcoin ETF akışları, ‘halving’ katalizörü ve başarılı ETF lansmanı ile yavaşladı ve YTD getirilerini (%46 artış) öne çekti. Bitcoin ETF yavaşlamasının endişe verici bir trend olmasını beklemiyoruz. Ancak ETF’lerin özel banka platformları, varlık danışmanları ve hatta daha fazla aracılık platformuyla daha entegre hale gelmesinden önce bunun kısa vadeli bir duraklama olduğuna inanıyoruz.

Bernstein analistleri Bitcoin için 150 bin dolarlık fiyat hedefini koruyor

Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73.836 dolara yaklaşırken, spot Bitcoin ETF‘lerine girişler 12 Mart’ta günlük 1,05 milyar dolarlık net girişle zirveye ulaştı. Bununla birlikte, o zamandan bu yana ETF girişleri önemli ölçüde yavaşladı.

Bitcoin

Analistler, Bitcoin’in kabul edilebilir bir portföy tahsisi önerisi haline gelmesi için zamana ihtiyaç olduğunu söylüyorlar. Ayrıca, platformların ETF ürünlerini satmak için uyum çerçeveleri oluşturmasının zaman alacağını belirtiyorlar. Bununla birlikte, şu ana kadar 12 milyar dolarlık spot Bitcoin ETF net girişine ve piyasa konsolidasyonu ve işlem ücretlerinin madenci gelirlerinin yaklaşık %10’unda normalleştiği bir ortamda önde gelen Bitcoin madencilerinin halving sonrası sağlıklı pozisyonuna dikkat çekiyorlar. Bu nedenler, 2025 yılı sonuna kadar Bitcoin için 150.000 dolarlık döngü hedeflerini koruyorlar.

Bitcoin

Analistler, Bitcoin’in Şubat sonundan bu yana 62.000 ila 72.000 dolar aralığında işlem gördüğünü belirtiyorlar. Ayrıca, şu ana kadar bunun her iki tarafında da net bir ivme olmadığını kaydediyorlar.

Spot Ethereum ETF reddi ETH ve bu altcoin’ler için yükseliş olur!”

Bernstein analistleri, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun spot Ethereum ETF’lerini 23 Mayıs tarihine kadar spot ve vadeli işlemler piyasası arasındaki güvenilmez korelasyon gerekçesiyle reddedebileceğini söylüyor. Ancak bunun Grayscale Bitcoin ETF davasına benzer şekilde mahkemede “muhtemelen çürütüleceğini” belirtiyorlar. Analistler, alternatif olarak SEC’in ETH’nin bir menkul kıymet olduğu gerekçesiyle reddetme ihtimalinde de bahsediyor. Ancak bunun ETH’yi bir emtia olarak gören Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu ile “garip” bir durum yaratacağını ve CME’nin halihazırda herhangi bir menkul kıymet etkisi olmaksızın ETH vadeli işlemlerini gerçekleştirdiğini de sözlerine ekliyorlar.

Ne olursa olsun, Chhugani ve Sapra, SEC’in reddinin muhtemelen bir dava yoluna yol açacağını söylüyor. Ayrıca, piyasa anlatısını Ethereum’a geri döndüreceğini öngörüyorlar. Bu arada, şu ana kadar Bitcoin karşısındaki düşük performansı nedeniyle risk-ödülün cazip olduğunu belirtiyorlar. Ethereum için böyle bir üstün performansın Arbitrum (AR), Optimism (OP) ve Polygon (MATIC) gibi “ETH-beta” Layer 2 tokenlerini de hayata döndüreceğini tahmin ediyorlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bernstein’den Bitcoin ve Bu 4 Altcoin için Boğa Tahminleri!