Dünyaca Ünlü Şirket: Bitcoin ve Bu 4 Altcoin Yatırımlık!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 ay önce
6.536 görüntülenme
Dünyaca Ünlü Şirket: Bitcoin ve Bu 4 Altcoin Yatırımlık!

Bitcoin, bir online ödeme seçeneği olarak artan kabulüne bağlı olarak paranın geleceği olabilir. Ethereum, herhangi bir üst düzey kripto arasında en çok faydaya ve en fazla sayıda gerçek dünya kullanım durumuna sahip. Polygon, en iyi markalar ve şirketler tarafından Blockchain teknolojisinin en yenilikçi uygulamalarından bazılarının ön saflarında yer alıyor. Kripto uzmanı Dominic Basulto Bitcoin, Ethereum ve Polygon’a uzun vadeli bir yatırım olarak yakından bakıyor. Ayrıca, kripto analisti Rudy Fares, Şubat’ta satın alınabilecek en iyi 3 altcoin’i analiz ediyor.

İlk önce lider kripto Bitcoin (BTC)’ye bakalım

Uzun vadeli bir kripto portföyü oluşturan herkes için bariz başlangıç ​​noktası, şu anda kripto piyasasının tüm kapitalizasyonunun yaklaşık %45’ini oluşturan Bitcoin. Kripto pek de ‘güvenli’ bir al ve tut yatırımı olmasa da, Bitcoin şaşırtıcı bir şekilde kripto piyasasının iniş çıkışlarına karşı dirençli olduğunu kanıtladı. 14 yıllık tarihi boyunca Bitcoin, birkaç gün içinde fiyatının 0,01 dolara düştüğü 2011’deki biri de dahil olmak üzere birçok büyük çöküş yaşadı. Ancak her seferinde, Bitcoin öncekinden daha iyi bir geri dönüş yaptı.

Bitcoin için uzun vadeli bir yatırım tezi, onun ‘paranın geleceği’ olduğu. Zamanla, Bitcoin bir online ödeme seçeneği olarak giderek daha önemli hale gelecek. Silikon Vadisi girişim kapitalisti Tim Draper gibi bazı Bitcoin boğalarına göre, Bitcoin bir gün tüm online işlemler için kullanılacak. Draper kısa süre önce Bitcoin’in 250.000 dolara fırlayabileceğini öne sürdüğünde, aklında olan tam da buydu.

Bitcoin

Olaylara çok uzun vadeli bir bakış açısıyla bakıldığında, Bitcoin sonunda egemen para birimlerinin yerini almaya başlayabilir. Bitcoin’in isimsiz yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun orijinal vizyonu buydu. Ünlü Bitcoin tanıtım belgesi, enflasyon gibi makroekonomik faktörlerin yönetimi söz konusu olduğunda, Bitcoin gibi merkezi olmayan, peer-to-peer bir dijital para biriminin itibari para birimlerinden daha üstün olabileceğini öne sürmek için kullanıldı. Ne de olsa, Bitcoin’in toplam 21 milyonluk sabit bir token arzı var. Bu nedenle çok fazla para üreten bir hükümet veya merkez bankasının hiperenflasyon riski yok.

Bitcoin (BTC)’yi lider altcoin Ethereum (ETH) izliyor

Olağanüstü uzun vadeli dayanma gücüne sahip bir başka kripto para, kripto piyasasının toplam kapitalizasyonunun %20’sini oluşturan Ethereum. Bitcoin’in birincil işlevi bir değer deposu ve online bir ödeme seçeneği olsa da, Ethereum fayda ve gerçek dünya kullanım durumları açısından çok daha fazlasını vaat ediyor. Ethereum, 2015 yılında akıllı sözleşmeler konseptine öncülük etti ve o zamandan beri, merkezi olmayan finans, oyun, metaverse ve Non-Fungible Token’ler (NFT) gibi dijital varlıklar söz konusu olduğunda bir inovasyon lideri oldu.

Ethereum hakkında düşünmenin en iyi yolu, geliştiricilerin Blockchain ve kripto dünyasında inşa etmeyi düşünebilecekleri her şey için bir temel olduğu. Ethereum’a bu kadar uzun vadeli çekicilik kazandıran da bu. Ethereum’a yatırım yaptığınızda, yalnızca tek bir kripto para birimine yatırım yapmıyorsunuz, aynı zamanda tüm bir Blockchain ekosistemine de yatırım yapmış oluyorsunuz. Bazı analistler bir zamanlar Ethereum’u modern Blockchain ekonomisine güç sağlama yeteneği nedeniyle ‘dijital petrol’ olarak adlandırdılar.

Bitcoin

Artık Ethereum, The Merge’in bir sonucu olarak daha hızlı, enerji açısından verimli bir Blockchain’e dönüştü. Bu yüzden, dünyanın önde gelen Katman-1 Blockchain’i olmak için her zamankinden daha iyi bir konuma sahip. Zaten, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, sonunda saniyede 1 milyon işlemi işleyebileceği Blockchain için harika bir uzun vadeli yol haritası ortaya koydu. Bu gerçekleştiğinde Ethereum, saniyede yalnızca 24.000 işlem gerçekleştirebilen günümüzün kredi kartı ağlarından daha hızlı ve daha güçlü hale gelecek.

Bir Ethereum Katman-2 protokolü Polygon (MATIC)

Son olarak, büyük ölçüde Blockchain teknolojisi için yenilikçi kullanım durumları oluşturma yeteneğine dayanan, piyasa değerine göre ilk 10 kripto para listesine giren Polygon var. Örneğin, Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Polygon, eğlence sektöründe yeni kullanım durumları geliştirmek için uzun vadeli bir hedefle Walt Disney ile zaten ortaklık kurdu. Ayrıca, yeni bir Web3 müşteri sadakat programında Starbucks ile ortaklık kurdu. Dahası, NFT’leri dünya genelindeki milyarlarca sosyal medya kullanıcısı için ana akım haline getirme hedefiyle Meta Platformlarıyla işbirliği yaptı.

Bitcoin

Polygon’un cazibesinin bir kısmı, Ethereum için bir ölçeklendirme çözümü olmasından geliyor. Polygon, Ethereum’un güvenlik ve kararlılığından yararlanır ve ardından işlemleri bir araya getirmek ve son kullanıcılar için birinci sınıf performans sunmak için kendi en son teknolojisini kullanıyor. 2022’de Buterin, Polygon’u ‘gerçekten şaşırtıcı’ yeni ölçeklendirme teknolojisi için övdü. Böylece, Ethereum ne kadar hızlı büyürse, Polygon da o kadar hızlı büyüyebilir.

Şubat’ta satın alınacak en iyi 3 altcoin

Ethereum (ETH)

Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarının bel kemiği olarak kullanılması nedeniyle popülerlik kazanıyor. ETH fiyatları olumlu getiriler gösteriyor ve 2023 Şubat ayı boyunca daha da artması bekleniyor. Bu, fiyatlar aşağıda gösterilen alçalan üçgeni daha yükseğe aşarsa gerçekleşebilir.

ETH 4 saatlik grafik

Binance Coin (BNB)

BNB, Binance kripto para borsasının yerel tokeni. Platformda işlem ücreti ödeme aracı olarak kullanılması nedeniyle popülerliği artıyor. BNB fiyatları yılın başından beri mükemmel bir yükseliş trendinde. Kripto piyasası yükseldikçe, daha fazla yatırımcı tekrar kripto satın alıyor. Bu da Binance’i bir borsa olarak daha yüksek ücretlerle ve dolayısıyla daha yüksek BNB fiyatlarıyla daha aktif hale getiriyor.

BNB 4 saatlik grafik

Cardano (ADA)

Cardano, merkezi olmayan uygulamalar için daha güvenli ve sürdürülebilir bir ekosistem sağlamayı amaçlayan bir akıllı sözleşme platformu. Blockchain alanında gelecek vaat eden bir proje olarak ilgi görüyor. ADA fiyatları en düşük fiyatı olan 0,24 doları gördü. Ancak o zamandan beri bir yükseliş trendi de başladı. Kripto piyasası olumlu getiriler göstermeye devam ederse, ADA fiyatı Şubat ayında yükselebilir.

ADA 4 saatlik grafik

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Fool
  • Cryptoticker

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Dikkat: ABD Bu Kripto Para Adreslerini Kara Listeye Aldı!
Dikkat: ABD Bu Kripto Para Adreslerini Kara Listeye Aldı! ABD OFAC, Rus yaptırımlarından kaçınma çabaları kapsamında iki kripto para birimine bağlı adresleri kara listeye aldı. OFAC’a göre adresler Rusya’nın silah ihracatı aracısıyla bağlantılı. OFAC, iki kripto para birimine bağlı adresleri kara listeye aldı ABD Hazine Bakanlığı’nın...
Vural Erkan 2 ay önce