Yatırım Efsanesi: Krizde Sadece Bitcoin ve Bunlar Sizi Korur!

Yatırım Efsanesi: Krizde Sadece Bitcoin ve Bunlar Sizi Korur!
Yatırım Efsanesi: Krizde Sadece Bitcoin ve Bunlar Sizi Korur!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyada çok satanlar arasında yer alan “Rich Dad Poor Dad” adlı kişisel finans kitabıyla tanınan Robert Kiyosaki, Bitcoin (BTC)’ye verdiği desteği bir kez daha yineledi. Felaket tahminleriyle sık sık manşetlere çıkan Kiyosaki, BTC’nin mevcut itibari para sistemine bir alternatif olarak hareket etme potansiyeline sahip olduğunu düşünüyor.

“Dolar sahte, ancak Bitcoin, altın ve gümüş değil!”

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Robert Kiyosaki, yer yer meydana çıkıp ‘Çöküş geliyor, kaçın!” uyarılarıyla tanınan bir sima. Kiyosaki, 2 Şubat’ta katıldığı bir programda, lider kripto Bitcoin’e övgüler dizdi. Efsane yatırımcı, altın ve değerli metallere olan ilgisi nedeniyle sık sık yatırımcıları onlara yönlendiriyor. Ayrıca, ABD dolarının dünyada öneminin azalacağını ve ciddi anlamda değer kaybına uğrayacağını ileri sürüyor. Kiyosaki, programda şu ifadeleri kullanıyor:

Bugün piyasadaki en sıcak konu ve bu emlak değil. Buradaki şey, bu altın ve bu gümüş ve tabii ki Bitcoin var. Yani bunlar üç şey. Ve şu anda dünyadaki en sıcak konular olmalarının nedeni, paramızın sahte olması.

Bitcoin

Kiyosaki, hakkında pek bir şey bilmese de Bitcoin’i seviyor

Robert Kiyosaki, Bitcoin’in ortaya koyduğu potansiyele dayanarak varlığı ‘insanların parası’ olarak nitelendiriyor. Öte yanda Kiyosaki, Bitcoin hakkında pek bir şey bilmediğini de itiraf ediyor. Ancak, buna rağmen BTC’yi hala 6.000 dolar değerindeyken satın almaktan memnun olduğunu belirtiyor. Ayrıca Kiyosaki, mevcut finansal sistemin sahte olduğunu ve hırsızlıkla karakterize edildiğini belirterek Bitcoin’in merkezi olmayan doğasını selamlıyor. Buradan hareketle şu açıklamayı yapıyor:

Şu anda gördüğümüz tüm bu sistem sahte. Bunu yıllardır söylüyorum, bu Tanrı’nın parası. Bu sahte para. Bitcoin’i severim. Ben buna insanların parası diyorum. Şimdi Bitcoin hakkında pek bir şey bilmiyorum. Ancak, onu 6,00 dolardan aldığım için mutluyum. Şu anda tek bildiğim bu.

Bitcoin

Bitcoin holder’ları zengin olacak

Robert Kiyosaki özellikle, ABD dolarına ‘sahte’ etiketini yapıştırıyor. Ayrıca, para biriminin Federal Reserve’in artan baskısıyla devalüe edilmeye devam ettiğini vurguluyor. Sonuç olarak, Fed’i enflasyonu kontrol altına almamakla ve bunun sonucunda kötüleşen bir ekonomik görünüme neden olmakla suçluyor. Bu çizgide Kiyosaki, daha önce Fed politikalarının karşılığında Bitcoin’in değerinde bir artışı tetikleyerek holder’larını zenginleştireceğini tahmin etti. Gerçekten de Kiyosaki, düzenleyiciler menkul kıymetler olarak sınıflandırılan diğer varlıkları ezerken Bitcoin’in muhtemelen öne çıkacağını ileri sürdü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yatırım Efsanesi: Krizde Sadece Bitcoin ve Bunlar Sizi Korur!