Yatırım Efsanesi: Krizde Sadece Bitcoin ve Bunlar Sizi Korur!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 ay önce
538 görüntülenme
Yatırım Efsanesi: Krizde Sadece Bitcoin ve Bunlar Sizi Korur!

Dünyada çok satanlar arasında yer alan “Rich Dad Poor Dad” adlı kişisel finans kitabıyla tanınan Robert Kiyosaki, Bitcoin (BTC)’ye verdiği desteği bir kez daha yineledi. Felaket tahminleriyle sık sık manşetlere çıkan Kiyosaki, BTC’nin mevcut itibari para sistemine bir alternatif olarak hareket etme potansiyeline sahip olduğunu düşünüyor.

“Dolar sahte, ancak Bitcoin, altın ve gümüş değil!”

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Robert Kiyosaki, yer yer meydana çıkıp ‘Çöküş geliyor, kaçın!” uyarılarıyla tanınan bir sima. Kiyosaki, 2 Şubat’ta katıldığı bir programda, lider kripto Bitcoin’e övgüler dizdi. Efsane yatırımcı, altın ve değerli metallere olan ilgisi nedeniyle sık sık yatırımcıları onlara yönlendiriyor. Ayrıca, ABD dolarının dünyada öneminin azalacağını ve ciddi anlamda değer kaybına uğrayacağını ileri sürüyor. Kiyosaki, programda şu ifadeleri kullanıyor:

Bugün piyasadaki en sıcak konu ve bu emlak değil. Buradaki şey, bu altın ve bu gümüş ve tabii ki Bitcoin var. Yani bunlar üç şey. Ve şu anda dünyadaki en sıcak konular olmalarının nedeni, paramızın sahte olması.

Bitcoin

Kiyosaki, hakkında pek bir şey bilmese de Bitcoin’i seviyor

Robert Kiyosaki, Bitcoin’in ortaya koyduğu potansiyele dayanarak varlığı ‘insanların parası’ olarak nitelendiriyor. Öte yanda Kiyosaki, Bitcoin hakkında pek bir şey bilmediğini de itiraf ediyor. Ancak, buna rağmen BTC’yi hala 6.000 dolar değerindeyken satın almaktan memnun olduğunu belirtiyor. Ayrıca Kiyosaki, mevcut finansal sistemin sahte olduğunu ve hırsızlıkla karakterize edildiğini belirterek Bitcoin’in merkezi olmayan doğasını selamlıyor. Buradan hareketle şu açıklamayı yapıyor:

Şu anda gördüğümüz tüm bu sistem sahte. Bunu yıllardır söylüyorum, bu Tanrı’nın parası. Bu sahte para. Bitcoin’i severim. Ben buna insanların parası diyorum. Şimdi Bitcoin hakkında pek bir şey bilmiyorum. Ancak, onu 6,00 dolardan aldığım için mutluyum. Şu anda tek bildiğim bu.

Bitcoin

Bitcoin holder’ları zengin olacak

Robert Kiyosaki özellikle, ABD dolarına ‘sahte’ etiketini yapıştırıyor. Ayrıca, para biriminin Federal Reserve’in artan baskısıyla devalüe edilmeye devam ettiğini vurguluyor. Sonuç olarak, Fed’i enflasyonu kontrol altına almamakla ve bunun sonucunda kötüleşen bir ekonomik görünüme neden olmakla suçluyor. Bu çizgide Kiyosaki, daha önce Fed politikalarının karşılığında Bitcoin’in değerinde bir artışı tetikleyerek holder’larını zenginleştireceğini tahmin etti. Gerçekten de Kiyosaki, düzenleyiciler menkul kıymetler olarak sınıflandırılan diğer varlıkları ezerken Bitcoin’in muhtemelen öne çıkacağını ileri sürdü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Finbold

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Dünyada Bir İlk: Devlet Destekli Bitcoin Borsası Geliyor!
Dünyada Bir İlk: Devlet Destekli Bitcoin Borsası Geliyor! Kripto para benimsenmesi yeni bir aşamaya geçiyor. Bir ülke dünyanın ilk devlet destekli Bitcoin borsasını başlatmak için adımlar attı. Bahse konu ülkenin ticaret bakanlığı, kripto borsasını Haziran 2023’ten önce başlatmayı planlıyor. Hükümet destekli ilk Bitcoin borsası geliyor...
Vural Erkan 2 ay önce