Bitcoin, SHIB, DOGE ve ETH Dump’ının Nedeni Bulundu!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 7 Eylül 2022
0 görüntülenme

Son 3 ay boyunca Bitcoin (BTC) ilk defa 18.600 dolarlık fiyat seviyesine ulaştı. 2020’den bu yana ziyaret etmediği seviye, büyük bir satış eşliğinde piyasayı sert sarstı.

Bitcoin fiyatı neden düşüyor?

Uzmanlara göre, Bitcoin’lerini borsaya yatıran balinaların sayısı büyük ölçüde arttı. Veriler, borsalardaki mevduatın yaklaşık %90’ının balinalardan geldiğini gösteriyor. Cryptoquant CEO’su Ki Young Ju, on gün boyunca yaklaşık 15 bin Bitcoin’in taşındığını belirtti. Bir miktar BTC Kraken’e trasnfer edildi. Tradingview verileri, Bitcoin’in günün başında 20.000 dolardan işlem gördüğünü gösteriyor. Daha sonra ulaştığı 18.600 dolarlık dip, 2017 boğa piyasası sırasında en yüksek fiyatı olduğu için BTC için ikonik seviyedir.

Bununla birlikte, Bitcoin fiyatı son 24 saatte yaklaşık %6’ya kadar değer kaybetti. Uzmanlar, BTC fiyatının düşmesinden hemen önce döviz balina oranının yükseldiğini belirtiyor. Keskin bir artış, balinaların borsalarda aktif olarak Bitcoin biriktirdiğini ima ediyor. Bu arada, Cryptoquant CEO’su Ki Young Ju, oranın hala yüksek ve artmakta olduğunu da sözlerine ekledi. Bu endişe verici bir konu ama yine de tipik bir ayı piyasası davranışıdır.

Büyük miktarda long pozisyonda tasfiyesi

On-chain verileri borsadaki mevduat miktarının arttığını gösteriyor. Bununla birlikte, piyasanın toplam değeri son 24 saatte 360 ​​milyon dolardan fazla tasfiye kaydetti. Coinglass, en büyük tek tasfiyenin 2.57 milyon dolar değerinde Okex borsasında kaydedildiğini bildirdi. Verilere göre, son 24 saat içinde Bitcoin’den 125,6 milyon dolardan fazla tasfiye edildi. Long pozisyonda yaklaşık 107 milyon dolar değerinde BTC belirlendi.

Bitcoin (BTC), şu anda 19.000 doları kırmak üzere konsolide oluyor. Bu esnada, 24 saatlik işlem hacmi %7 artarak 38,6 milyar dolara ulaştı. Piyasanın toplam değeri de son bir günde %4’ün üzerinde düştü. Şu anda 916 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Bitcoin düşerken SHIB eridi, yatırımcıları şimdi Eylül ayına bakıyor

Shiba Inu’nun trend tokeni SHIB, talep yağmaya devam ederken Ağustos ayında bazı önemli inisiyatifler gördü. Bitcoin düşerken Shiba’yı ayakta tutan gelişmeler metaverse projeleri oldu. Metaverse gelişmelerden benimseme oranına kadar hepsi bu meme coin için sıraya giriyor gibi görünüyor. Ancak düşük fiyatı dışında.

Shiba Inu’nun toplam arzı yaklaşık bir katrilyondur. Token yakarak, dolaşımdaki arzdaki sayı zamanla azalır ve teoride SHIB fiyatını yükseltmelidir. Ancak durum gerçekte böyle olmadı. Hem Ağustos hem de Eylül, bu segmentte bazı ağır gelişmelere sahne oldu. İkincisi hakkında konuşurken, Eylül ayının başından bu yana 300 milyondan fazla Shiba Inu token yandı. Sadece 24 saat içinde 35 işlem, Shiba’dan toplam 102.111.340 tokenini yok etti. Bu, Shibburn resmi web sitesine göre yanma oranında %65’lik bir artışı temsil ediyor.

Bununla birlikte, şimdiye kadarki en önemli günlük yakma, 24 saat içinde 455.699 SHIB yakıldığı 31 Ağustos’ta gerçekleşti. Söylemek gerekirse, token yakan topluluk, bir önceki aya göre ivmeyi sürdürdü.

Burada, 528 işlem, dolaşımdaki arzını sulandırmak ve kıtlığı artırmak için token yakmalarını kullanan Shiba’nın toplam 3,7 milyar birimini yok etti.

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, Shiba Inu (SHIB) şu anda günlü %3,49 düşüşle 0.0000121 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Analist: Bu Altcoin, Ethereum Merge Öncesinde Zirveleri Görebilir! Kurucu Vitalik Buterin’e göre Ethereum merge 13-15 tarihleri arasında yürürlükte olacak. 2015’den bu yana beklenen yükseltme, uzmanlara göre PoW Blockchain’ler için mucize olabilir. Uzmanlar Ethereum merge öncesinde bu altcoin de zirveyi bekliyor Çok beklenen Ethereum merge öncesinde,...
Buğra Çağlar 7 Eylül 2022