Bitcoin ve ETH İçin Sırada Neler Var? İşte İki Farklı Analiz!

Bitcoin ve ETH İçin Sırada Neler Var? İşte İki Farklı Analiz!
Bitcoin ve ETH İçin Sırada Neler Var? İşte İki Farklı Analiz!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ve altcoin dünyasında uzmanlar ve analistler, büyük kripto varlıkların gelecekteki fiyat hareketleri hakkında hararetli tartışmalara girmeye devam ediyor. Kripto dünyasının önde gelen isimlerinden gelen son açıklamalar, piyasanın nereye doğru gittiğine dair farklı görüşlerin altını çiziyor. İşte detaylar…

Bluntz, Bitcoin için şüpheci

Kripto para ticareti camiasının tanınmış isimlerinden biri olan takma isimli analist Bluntz, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) fiyatlarında son dönemde yaşanan sıçramaya ilişkin şüphelerini dile getirdi. X’te 224.500’ün üzerinde takipçisi olan Bluntz, son yükseliş trendi konusunda temkinli olmaya devam ediyor. Bluntz’ın şüpheciliği, teknik analizde Elliott Dalga teorisini uygulamasından kaynaklanıyor. BTC ve ETH’nin dibe vurmadan önce daha fazla aşağı yönlü potansiyele sahip olabileceğini öne sürüyor. Analizini gösteren bir grafiğe atıfta bulunan Bluntz, her iki varlık için de beşinci bir düşüş dalgası (C dalgası) olasılığına işaret ediyor.

Bluntz’a göre, Bitcoin ve Ethereum‘da kalıcı bir toparlanma yaşanmadan önce bu formasyonu tamamlamak için bir düşüş dalgası daha yaşanması gerekiyor. Bluntz’ın analizi özellikle kilit fiyat seviyelerine odaklanmakta. Ethereum için kritik seviyeyi 1.804 dolar olarak belirlerken, Bitcoin için 28.770 dolar hedefliyor. Bu seviyelerden herhangi biri aşılırsa, düşüş görünümünü geçersiz kılar.

Blofin CEO’sunun tahminleri dikkat çekti

Bluntz’un temkinli duruşunun aksine, kripto para araştırma firması Blofin’in CEO’su Matt Hu da açıklama yaptı. Bitcoin ve Ethereum’un gelecekteki fiyat hareketlerine ilişkin daha olumlu bir bakış açısı sunmakta. Hu’nun analizi, Bitcoin ETF’lerinin piyasaya sürülmesini önemli bir kriter olarak gösteriyor. Ayrıca Bitcoin’in halving olayı ve Ethereum’un Cancun yükseltmesi gibi bir dizi faktörü dikkate alıyor. Hu’nun Bitcoin’in Mart 2024’teki fiyatına ilişkin tahminleri farklı senaryolara bağlı olarak değişiyor. Spot Bitcoin ETF’lerinin piyasaya sürülmesi oldukça kritik. Ayrıca halving olayı gibi olumlu gelişmeler yaşanırsa, Bitcoin’in fiyatı potansiyel olarak 50.000 doları aşar. Ancak, faiz oranlarının yüksek kalması ve olumlu katalizör olmaması durumunda Bitcoin 25.000 doların altına düşer.

Dev Kripto Borsası Sepetini Açtı: Bitcoin ve Bu 21 Altcoin Var!

Bitcoin dışında Ethereum için Hu, P/E oranı ile ölçülen gelir ve değerleme seviyelerinin etkisini vurguluyor. Ethereum’un fiyatının, ölçeklenebilirliği ve verimliliği artırmayı amaçlayan Cancun yükseltmesinin sonucundan etkilenebileceğini öne sürüyor. Hu, Ethereum‘un mevcut F/K oranının nispeten yüksek olduğunu söylüyor. Bunun da varlığın aşırı değerlenmiş olabileceğini düşündürdüğünü belirtiyor. Hu, Ethereum için iyimserden daha temkinli tahminlere kadar çeşitli fiyat senaryoları sunmakta. Cancun güncellemesinin Ethereum’un geliri ve değerlemesi üzerindeki etkisinin önemini vurguluyor.

Farklı perspektifler dikkat çekiyor

Bluntz ve Hu’nun zıt bakış açıları kripto para piyasasının dinamik ve belirsiz doğasını yansıtmaktadır. Bluntz’ın Bitcoin şüpheciliği teknik analiz ve grafik modellerine dayanmakta. Diğer yandan, Hu’nun tahminleri daha geniş bir dizi temel faktörü dikkate alıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Bitcoin ve ETH İçin Sırada Neler Var? İşte İki Farklı Analiz!