Bitcoin ve Ethereum: 2 Hafta İçinde Bu Strateji En Kârlısı Mı?

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 10 Haziran 2021
1 görüntülenme
ethereum price latest bitcoin

Piyasa değerine göre ilk 25 kripto para birimi içerisinde yer alan Cardano, Dogecoin, XRP ve Uniswap’in fiyatı, geçtiğimiz haftalarda çift haneli düşüşler gördü. Ancak genel toparlanma, volatilite ve momentum ile hızlı bir şekilde gerçekleşti. Kripto para uzmanı Ekta Mourya’ya göre düşüş yaşayan bu altcoin’ler dipten satın almak için fırsat sundu. Altcoin’lerin yanı sıra uzman isim, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH)’a da baktı.

Kripto uzmanı: Bitcoin ve Ethereum’da dipten satın alma zamanı bitmedi

Tüm bireysel traderların Bitcoin ve Ethereum’un bu haftaki fiyat toparlamasını izlediğini belirten Mourya, her iki varlığın da kilit destek seviyelerinin altında işlem gördüğüne ve düşüşten satın alım zamanının henüz bitmediğini söylüyor. BTC fiyatı yazım sırasında 37.900 dolar, Ethereum’unkiyse 2.567 dolar.

BTC vadelilerinde kısa pozisyon tasfiyeleri. Kaynak: Glassnode

Yukarıdaki grafiğe dikkat çeken kripto uzmanı, BTC vadelilerinde short pozisyonların tasfiyesinin geçtiğimiz haftalarda art arda düştüğüne dikkat çekiyor. Bu eğilimin, vadeli işlem tasfiyelerinin zirvesindeki fiyattaki bir toparlanmaya tekabül ettiğini gösterdiğini vurguluyor. Bu tarz tasfiyeler en son 2021 Mayıs ayının son haftasında zirveye ulaştı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere ardından fiyat 40.000 dolara doğru toparlanma girişiminde bulundu. Mourya da bu sebeple yukarıdaki grafikte görülen düşüşün, toparlanma sinyalini verdiğini belirtiyor.

Mourya: Dogecoin ve Ethereum’da fiyat rallisi olası

Zincir üstü metriklere dayanarak ve Dogecoin, Ethereum’daki mevcut anlatıya dikkat çekerek Mourya, rallinin olası olduğundan bahsediyor. Ayrıca çeşitli zincir üstü etkinliklerini vurgulayarak BTC’deki ve ETH’deki adres etkinliğinin son bir yılın en düşük seviyelerine yakın olduğunun altını çiziyor. Bu metriğin geçen haftaki fiyat düşüşüne yansıdığını, bu nedenle, dip satın alma anlatısının artık her zamankinden daha uygun olduğunu belirtiyor.

Dünyaca Ünlü Kâhin: Bitcoin ve Ethereum’da Bu Seviyelere Kilitlenin!

Ethereum’da, kısa vadeli net gerçekleşmemiş kâr-zarar tablosu, traderların faaliyetlerine dayalı olarak mevcut hissiyatın korku olduğunu gösteriyor. Analiste göre korku, önceki örneklerle karşılaştırıldığında iyileşmeyi işaret ediyor. Dolayısıyla 2021’in Haziran ayının ikinci haftasında 4.000 dolar seviyesine yükselmenin mümkün olduğuna dikkat çekiyor. Ayrıca Mourya, BTC ve ETH için, düşüşten satın almanın önümüzdeki iki hafta boyunca açığa satış yapmaktan daha kârlı olabileceğini belirtiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

tesla bitcoin
Elon Musk ve Tesla’nın Bitcoin Stratejisi ve Etkisi Nedir? Kripto piyasasında uzun süren aşağı yönlü fiyat hareketlerinin ortasında Tesla ve Bitcoin ile ilgili eski spekülasyonlar yeniden ortaya çıktı. Tesla’nın rezervinde tuttuğu Bitcoin’i sattığı spekülasyonlarını Elon Musk reddetmişti.  Bununla birlikte bir Bloomberg yazarı olan Liam Denning’e göre...
Aslı Dinçer 10 Haziran 2021