Bitcoin ve Ethereum ETF Ertelendi: Eski Politikacı Ralli Öngörüyor!

Bitcoin ve Ethereum ETF Ertelendi: Eski Politikacı Ralli Öngörüyor!
Bitcoin ve Ethereum ETF Ertelendi: Eski Politikacı Ralli Öngörüyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son bir gelişmede SEC, HashDex’in spot Bitcoin ETF başvurusuna ilişkin kararını erteledi. Ayrıca SEC, Grayscale Ethereum Vadeli İşlem ETF kararını da geç bir tarihe attı. Bununla birlikte eski politikacı Anthony Scaramucci, Bitcoin ve Ethereum için ralli öngörüyor.

SEC, Hashdex’in spot Bitcoin ETF başvusuna ilişkin kararını erteledi!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Hashdex’in mevcut Bitcoin vadeli borsa yatırım fonunu (ETF) spot bir araca dönüştürmek için yaptığı başvuru hakkındaki kararını ileri bir tarihe attı. Ajans ayrıca Grayscale’in yeni bir vadeli işlem tabanlı Ethereum ETF’si başlatma girişimini de erteledi. Hashdex, Eylül ayında Bitcoin vadeli işlem ETF’sini spot Bitcoin ETF’sine dönüştürmek için başvuruda yaptı. Grayscale de aynı ay içinde Ethereum vadeli ETF’si için başvurdu. Her iki başvuruda da SEC, karar için son tarihi 17 Kasım olarak belirledi. Ancak Çarşamba günü yaptığı açıklmaya göre SEC bugün bu süreyi uzattı.

Gecikmeler, şu ana kadar genel yatırım halkı için böyle bir ürünü listeleme girişimlerini reddeden federal düzenleyici tarafından spot Bitcoin ETF onayı beklentisinin arttığı bir ortamda geldi. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, bir düzineden fazla şirket 2023’te spot BTC ETF’leri için başvuru yaptı. Diğer birkaç şirket de Ethereum vadeli işlem ETF’si için başvurdu. Ancak, şu ana kadar bir onay çıkmadı.

Bitcoin

Anthony Scaramucci: Riskli varlıklar üzerindeki baskı azalacak

SkyBridge Capital CEO’su Anthony Scaramucci, Federal Reserve’in bir pivotunun muhtemel olduğunu söylüyor. Bu nedenle Bitcoin ve Ethereum için muhtemel rallilerden bahsediyor. Bloomberg Television’a verdiği yeni bir röportajda Scaramucci, Fed’in faiz artırımlarını tamamladığına inandığını belirtiyor. Bunun da riskli varlıklar üzerindeki baskıyı azaltacağını kaydediyor. Ayrıca Fed’in önümüzdeki yılın başlarında faiz indirimine başlayacağını öngörüyor. Buradan hareketle eski politikacı, şu sonuca varıyor:

Fed’in faiz artırımlarını tamamladığını düşünüyorum. Enflasyon verilerinin çok olumlu olduğunu ve önümüzdeki çeyrekte daha da düşeceğini tahmin ediyorum… Bence bu hisse senedi fiyatları için çok çok iyi, varlıklar için çok iyi. Ama tabii ki Amerika’da insanlar Noel için ne istiyor? Düşük faizli mortgage kredisi istiyorlar. Ve şu anda ABD’deki konut verilerine bakarsanız, bu piyasaların oldukça durgun olduğunu görürsünüz. Bence Fed de buna karşılık verecektir. Muhtemelen ilk çeyreğin sonundan önce faiz oranlarında indirim göreceksiniz. Bu da genel olarak riskli varlık fiyatları için çok olumlu.

Bitcoin

Anthony Scaramucci BTC ve ETH rallileri öngörüyor

Eski politikacı, Bitcoin, Ethereum ve diğer dijital varlıklar konusunda yükselişte olduğunu söylüyor. Bu bağlamda bunların yakın gelecekte “yükselişe geçeceğini” düşündüğünü ifade ediyor. Kripto yükseliş trendinin katalizörlerinden birinin, SEC’in spot Bitcoin ETF’yi onaylaması olduğunu belirtiyor. Bu doğrultuda Scaramucci, şu değerlendirmesini paylaşıyor:

Eğer onay gerçekleşirse, Bitcoin için muazzam miktarda bir talep oluşacağını düşünüyorum. Ve tabii ki, Bitcoin’de bir halving olayı var. Bu da temel olarak arzın Nisan ayında yarıya ineceği anlamına geliyor. Dolayısıyla arzın yarıya inmesi, arzın azalması ve talebin artması durumunda fiyatların Bitcoin, Ethereum ve diğer birkaç para birimi için daha yüksek seyredeceğini düşünüyoruz. Ve bu nedenlerle portföyümüzde long pozisyonda kalacağız. Bu bizim için konsantre bir bahis ama hoşumuza gidiyor. Bu bir makro kaplama. Yılın başında SVB krizini hatırlayacaksınız, Bitcoin oldukça dirençliydi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bitcoin ve Ethereum ETF Ertelendi: Eski Politikacı Ralli Öngörüyor!