Reklamı kapat

Bitcoin ve Kripto Para Dünyasında Sevimli Hackerlar

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 17 Haziran 2019
0 görüntülenme

Kriptokoin – Çeşitli projelerin güvenlik hatalarını düzelten iyi niyetli hacker’lar, haftada 32 bin dolardan fazla kazanabiliyorlar.

Her hacker insanların paralarını çalmaya uğraşmıyor. Söylenenlere göre, iyi niyetli hacker’lar Coinbase, TRON, Brave ve EOS gibi çeşitli kripto para ve blockchain projelerindeki güvenlik hatalarını düzeltip binlerce dolar kazanabiliyorlar.

Raporlara bakılırsa, sadece 28 Mart ve 16 Mayıs arası; blockchain bağlantılı 15 şirket, yaklaşık 30 güvenlik hatasını düzelttikleri için bu araştırmacılara yüksek miktarda ödül verdi.

The Next Web tarafından incelenen verilere göre OmiseGo’nun arkasındaki şirket Omise, yayımlanan hata raporlarından altısını ödedi. Augur ve Brave Software ise düzletilen hatalardan üç tanesinin ödülünü verdi.

Ödüllerin miktarı hataların ciddiyetine bağlı. En düşük miktar 100 dolar, Omise de düzeltilen hatalar için bu miktarı ödedi.

EOS’un arkasındaki şirket Block.One’ın ve Aeternity’nin, düzletilen hatalar karşılığında 10 bin dolar ödül verdiği biliniyor.

TRON, ağın tüm blockchain’i durdurabilecek kötü niyetli akıllı sözleşmeler ile dolup taşma tehlikesiyle karşı olduğunu belirten bir araştırmacıya, 3 bin 100 dolar ödeyerek oldukça cömert davranmıştı.

Fakat üzücü bir gerçek var: Kötü niyetli hacker’ların sayısı inanılmaz derecede yükselirken, iyi niyetlilerin sayısının sabit kaldığı söyleniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Ünlü Analiste Göre Bu Gelişme Bitcoin Rallisinin Uzun Sürmesine Sebep Olabilir Kriptokoin – Kripto para dünyası son birkaç gündür etkili yükselişlere şahitlik ediyor. Bitcoin 9.000 Doların üzerine çıktığı için ve çıktığı bu seviye 2019 yılının zirvesi olduğu için bir analist şimdi short pozisyonlarına odaklanmış durumda. Joe Saz, 100 milyon...
Mesut İnan 17 Haziran 2019