Bitcoin ve O 3 Altcoin’de Ekipler ve Şirketler Al-Sat Yapıyor!

Bitcoin ve O 3 Altcoin’de Ekipler ve Şirketler Al-Sat Yapıyor!
Bitcoin ve O 3 Altcoin’de Ekipler ve Şirketler Al-Sat Yapıyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası bugün Ethereum Foundation’ın büyük bir ETH transferi ve sonrasında yaşanan fiyat dalgalanmalarıyla çalkantılı bir gün geçirdi. Bu gelişmeye paralel olarak, Amber Group ve Susquehanna International Group gibi kurumsal yatırımcıların Bitcoin dahil kripto varlıklara olan ilgisi de dikkat çekici bir şekilde arttı.

Ethereum Vakfı, ETH satışı mı yapıyor?

Ethereum’un gelişimini desteklemekten sorumlu kar amacı gütmeyen kuruluş Ethereum Vakfı, kripto meraklılarının tüylerini diken diken eden bir hamleyle, 8 Mayıs 2024’te önemli miktarda ETH’yi (Ethereum) çok imzalı bir adrese aktardı. Bu 3 milyon dolar Bu işlem, özellikle benzer transferlerin önceki fiyat düşüşlerinden önce gerçekleştiğini öne süren tarihsel veriler göz önüne alındığında, Ethereum için potansiyel bir fiyat düşüşü korkusunu tetikledi.

Gelişmiş güvenlikleriyle bilinen çoklu imza adresleri, işlemleri yetkilendirmek için birden fazla dijital imza gerektirir. Spotonchain’e göre Ethereum Vakfı, aynı tarihte belirli çoklu imza adresine (0xbc9) 1.000 ETH aktardı. İlginç bir şekilde bu münferit bir olay değil. Vakfın 2024’ün başından bu yana ortalama 2.725 dolar fiyatla yaklaşık 4.81 milyon DAI (başka bir kripto para birimi) karşılığında toplam 1.766 ETH sattığı ve bunların hepsinin aynı çoklu imza adresine yönlendirildiği bildirildi.

Küçük gruplar halinde gerçekleştirilen bu satışlar, Ethereum fiyatındaki müteakip düşüşlerle aynı zamana denk geldi. Bu doğal olarak potansiyel bir düşüş eğilimine ilişkin endişeleri artırdı. Ancak daha geniş piyasa bağlamını dikkate almak çok önemlidir. Bu yazının yazıldığı sırada Ethereum zaten kırmızı renkte işlem görüyordu. Vakfın transferi ile uyumluydu ve kimine göre potansiyel olarak tarihsel verilere dayalı korkuları artırıyor. Yangına yakıt ekleyen ETH fiyatı gerçekten de önemli bir düşüş yaşadı. Şu an itibariyle token son 24 saat içinde %3,14 oranında düşüş yaşadı. Zira şu anda 3.002 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin, Ethereum Düşerken O 4 Altcoin Yükseldi!

Şirketlerden Bitcoin, LDO ve FET işlemleri geliyor

Ethereum’un fiyat hareketi manşetlere hakim olurken, kripto alanında başka kayda değer gelişmeler de yaşanıyor. Büyük kurumlar, yakın zamanda açıklanan önemli yatırımlarla birlikte kripto alanına daha da derinlemesine giriyor.

  • Amber Group: Bu lider kripto finans şirketinin, bir aylık aradan sonra harekete geçti. Zira Coinbase’e 980.000 dolar değerindeki 500.000 Lido DAO (LDO) tokenini aktardı. Bu hamle, Amber Group’un halen 11,88 milyon dolar değerindeki önemli bir LDO pozisyonunu elinde tuttuğu dönemde gerçekleşti.
  • Fetch.ai Vakfı: Fetch.ai Vakfı’ndan aldıktan sonra toplam 1,47 milyon FET tokenini (Fetch.ai’nin yerel para birimi, yaklaşık 3,59 milyon dolar değerinde) Binance’e yatıran iki cüzdan adresi belirlendi.
  • Susquehanna International Group: Bu niceliksel ticaret devi, harekete geçti. Özellikle, spot Bitcoin ETF‘lerine (Borsa Yatırım Fonları) 1,3 milyar dolarlık yatırım yaptığını açıkladı. Böylece, ortalığı karıştırdı. Varlıkları arasında Grayscale’in GBTC’sinin önemli bir kısmı yer alıyor. Bunun yanı sıra Fidelity FBTC, BlackRock IBIT ve Bitwise BITB’deki yatırımlar da yer alıyor. Özellikle, bu kripto varlıkları Susquehanna’nın toplam yatırım portföyünün küçük bir kısmını temsil ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bitcoin ve O 3 Altcoin’de Ekipler ve Şirketler Al-Sat Yapıyor!