Reklamı kapat

Bitcoin, XRP, ETH Değer Kaybederken Bu Altcoin Güçleniyor

Serkan Eser
Serkan Eser 25 Kasım 2018
0 görüntülenme

2018 yılı kripto paralar için kabusa dönüşürken, Bitcoin ve yol arkadaşları kripto para piyasası tarihinin en büyük fiyat düzeltmelerinden birisine tanık oldular.

Sene içerisinde 828 trilyon dolara dek ulaşan kripto para piyasası Ocak ayı sonrasında güçlü bir ayı piyasasının etkisi altında kalırken, piyasa hacmi geçtiğimiz haftalarda ivmelenen negatif baskı sonrasında 120 milyar dolar seviyelerine dek gerilemiş durumda.

Bitcoin’in fiyatı geçtiğimiz 27 Eylül 2017 sonrasında ilk defa 4.000 doların altına gerilerken, lider kripto koin 420 günün en düşük seviyesine çekildi. Bitcoin son yedi günde 1.700 dolardan fazla değer kaybederken, haftalık değer kaybı ise yüzde 30’a ulaştı. Bitcoin’in 20.000 dolar ile zirve yaptığı döneme göre de yüzde 81 değer kaybı bulunuyor.

Bitcoin haftalık fiyat grafiği

Bitcoin haftalık fiyat grafiği

Factom Güçlenmeye Devam Ediyor

Bitcoin’deki değer kaybı beraberinde XRP, Ethereum gibi önde gelen kripto paraları da aşağı çekerken, bu üç kripto para birimi de son 24 saat içerisinde yüzde 13’ün üzerinde değer kaybı yaşadılar.

XRP 0,40 dolar bandındaki destek noktasını kaybedip yeni destek noktası 0,35 dolar seviyelerine çekilirken, Ethereum ise 106 dolar seviyelerine kadar gerilemiş durumda.

Kripto para piyasasının neredeyse tamamını kırmızı renkler hakimiyet altına alırken, geçtiğimiz haftalarda değer kazanmaya başlayan, gayrimenkul – internet of things – sağlık veri tabanı gibi işlevler üzerine odaklanan Factom negatif trendden etkilenmeyen kripto para birimi olarak öne çıkıyor.

Son 24 saatte Amerikan Doları karşısında değerini koruyan Factom fiyatı, son 7 gün içerisinde BTC’ye oranla yüzde 110; son 30 gün içerisinde de yine BTC’ye oranla yüzde 222 değer kazanmış durumda.

Factom son yedi gün içerisinde Amerikan Doları’na karşı kazancı da yüzde 40 civarlarında.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

“Bay Bitcoin” Açlık Grevine Başladı Kripto para dünyasının karanlık yüzü BTC-e borsasının kurucusu olan ve “Bay Bitcoin” olarak da tanınan Alexander Vinnik, yakalandığı Yunanistan’da dolandırıcılık ve kara para aklama gibi suçlar sebebiyle yargının kararını bekliyor. Vinnik, avukatının açıkladığı üzere kendisi için adil...
Serkan Eser 25 Kasım 2018