Bitcoin, XRP ve ETH Balinaları Harekete Geçti! Neler Oluyor?

whales on the move 1
whales on the move 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Balinalar, hafta sonu kripto piyasasındaki büyük düzeltmenin ardından 14 işlemde yaklaşık 1,74 milyar dolar değerinde Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) taşıdı. En büyük işlemde, kripto takipçisi Whale Alert‘e göre, bilinmeyen bir cüzdan Pazar günü ikinci bir bilinmeyen cüzdana 737,4 milyon dolar değerinde 15.073.45 BTC gönderdi. Öte yandan bir saat içinde 80 milyon XRP aktarıldı. Projenin resmi cüzdanından takasa çok sayıda XRP tokeni aktarıldı. Detaylar Kriptokoin.com’da.

Analist: Bu Altcoin, Sağlam Bir Bahis

Bitcoin, ETH ve XRP’de balina hareketleri

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, en büyük bir işlemde, kripto takipçisi Whale Alert’e göre, bilinmeyen bir cüzdan Pazar günü ikinci bir bilinmeyen cüzdana 737,4 milyon dolar değerinde 15.073.45 BTC gönderdi. Bitcoin daha sonra nihai hedefine ulaşmadan önce yedi kez daha taşındı. BitInfoCharts’a göre, sekizinci ve son alıcı cüzdan şu anda dünyanın en zengin 51. Bitcoin adresi. Başka bir büyük işlemde, bir kripto yatırımcısı, küresel kripto borsası Binance’den bilinmeyen bir cüzdana 482 milyon dolar değerinde 10.000 BTC’yi kaydırdı.

Son 48 saatteki diğer büyük Bitcoin işlemleri, BTC’nin bir kripto borsası ile kaynağı bilinmeyen cüzdanlar arasında taşınmasını içeriyor. Bir transfer, Bitcoin’i bilinmeyen bir cüzdandan bir kripto saklama firmasına taşıdı. Pazar ve Pazartesi günleri gerçekleşen BTC hareketlerinin özeti şöyle:

-Bilinmeyen bir cüzdandan Xapo’ya gönderilen 99.30 milyon dolardan fazla değere sahip 2.030 BTC.   

-Bilinmeyen bir cüzdandan Coinbase’e gönderilen 45.44 milyon dolardan fazla 922.44 BTC.                  

-Coinbase’den bilinmeyen bir cüzdana 132 milyon dolardan fazla değere sahip 2.713,89 BTC gönderildi.

Ünlü CEO: Bitcoin ve Ethereum Nisan'dan Önce Bu Seviyelerde!

Ethereum balinaları da kripto piyasaları geri çekilmeden kurtulurken hayat buldu. Son iki gün içinde, sekiz işlem, on binlerce ETH’nin kripto borsalarından bilinmeyen cüzdanlara kaymasına neden oldu. İşte son iki gündeki en büyük ETH işlemlerinin kısa bir özeti:

-Binance’den bilinmeyen bir cüzdana yaklaşık 50,60 milyon dolar değerinde 11.999,99 ETH gönderildi

-OKEx’ten bilinmeyen bir cüzdana 10,38 milyon dolardan fazla değerde 2.493 ETH gönderildi

-Gemini’den bilinmeyen bir cüzdana 12.57 milyon dolar değerinde 3.000 ETH gönderildi

-OKEx’ten bilinmeyen bir cüzdana 10,25 milyon dolardan fazla değerde 2.489 ETH gönderildi

-OKEx’ten bilinmeyen bir cüzdana 14.49 milyon dolardan fazla değerinde 3.489 ETH gönderildi

-Huobi’den bilinmeyen bir cüzdana 12.95 milyon dolar değerinde 3.121 ETH gönderildi

-Bilinmeyen bir cüzdandan Binance’e 16.37 milyon dolardan fazla değerde 4.000 ETH gönderildi

-Gemini’den bilinmeyen bir cüzdana 100,29 milyon dolardan fazla değere sahip 24.000 ETH gönderildi

-Gemini’den bilinmeyen bir cüzdana 14.61 milyon dolardan fazla değerinde 3.500 ETH gönderildi

Binance'den Metaverse Coin Ortaklığı: Yüzmilyonluk Yatırım!

Çok sayıda XRP tokeni aktarıldı

Öte yandan, bir saat içinde 80 milyon XRP aktarıldı. Projenin resmi cüzdanından takasa çok sayıda XRP tokeni aktarıldı. Kripto para piyasası toparlanmasından önce blockchainde bir dizi büyük Ripple kripto para işlemi ortaya çıktı. Aktarılan fonların toplam değeri yaklaşık 76 milyon dolara eşittir. 15 saat önce, kripto pazarındaki toparlanma başlamadan hemen önce blockchainde üç işlem ortaya çıktı. O zaman, XRP piyasada önemli bir hareket fark edilmeden 0,80 dolardan işlem görüyordu. 40 milyon XRP’lik ilk işlem, resmi Ripple hesabından şu anda 30 milyon token tutan bilinmeyen bir cüzdana yapıldı. İşlem yapılan coinler cüzdanda uzun süre oturmadı ve neredeyse anında başka bir anonim cüzdana aktarıldı ve daha sonra fonlar merkezi bir borsaya gönderildi.

Whale Alert Page

Topluluk üyeleri, Ripple’ın borsa adresine doğrudan bir işlem yapmadan varlıklarını borsada satmak için iki bilinmeyen cüzdan kullandığını kabul ediyorlar. Resmi hesabın işlemi iki bilinmeyen cüzdan yardımıyla yapılırken, bir sonraki işlem daha az şüpheli ve daha doğrudan. İsimsiz balina, 15 saat önce Bitso borsasına 20 milyon token aktardı ve sadece bir saat sonra neredeyse aynı miktarı geri aldı. Fon hareketine göre bu kişi, her ne sebeple olursa olsun, merkezi borsaya 20 milyon coin aktarmış, borsanın sıcak cüzdanına 1,8 milyon coin bırakmış ve 18,2 milyon coini kendi cüzdanına geri aktarmış. Bu sıra dışı fon hareketinin ardındaki neden açıklanmadı. Kripto paraların kendileri büyük fon hareketlerine yüksek oynaklıkla tepki vermedi ve aynı işlem aralığında kaldı.

Ripple Balinası Harekete Geçti: On Milyonlarca XRP Çekti!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bitcoin, XRP ve ETH Balinaları Harekete Geçti! Neler Oluyor?