XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Bitcoin, XRP ve ETH Tahmini: Haftaya Düşüş Sürecek Mi?

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 2 hafta önce
7 görüntülenme

Bitcoin ve altcoin’ler, bu hafta pek iyi bir süreç geçirmedi. BTC son 7 günde yüzde 9 oranında değer kaybetti. En büyük altcoin olan Ethereum yüzde 21.1 düşüş yaşadı. Ancak XRP, piyasa değeri ile ilk 20 arasında bu hafta yükseliş yaşayan tek coin oldu. Peki, bu kripto paralar için sırada neler var?

Santiment, Bitcoin için düşüşe işaret etti

Kripto analiz firması Santiment’e göre Bitcoin (BTC), grafiklerde potansiyel olarak düşüş eğilimi gösteriyor. Santiment, yaklaşık 1.69 milyon Bitcoin’in 7 ve 13 Eylül arasında borsalara taşındığını belirtiyor. Santiment’e göre bu, Ekim 2021’den bu yana borsa girişindeki en yüksek haftalık artışı temsil ediyor. Bu durum illaki düşüş yaşanacağını göstermiyor. Ancak  Santiment tarafından yayınlanan bir 2021 araştırması, borsa girişlerindeki büyük artışların coin için ortalama yüzde 5’lik bir fiyat düşüşüne yol açtığını gösterdi.

Genel kripto piyasası açısından Santiment, bu hafta kripto traderlarının düşüşü satın almakla ilgilenmediğini belirtti. Bu durumun piyasada korku ve belirsizliğe işaret ettiğini kaydetti. Diğer yandan analiz firması Glassnode, Bitcoin’in işlem hacminin yedi günlük hareketli ortalamasının Cuma günü bir ayın en düşük seviyesi olan 2,59 milyar dolara ulaştığını belirtiyor. Glassnode ayrıca BTC’nin ortalama işlem hacminin yedi günlük hareketli ortalamasından da bahsetti. Bu miktarın 244.630,36 dolar ile bir ayın en düşük seviyesine ulaştığının altını çiziyor.

Ethereum için beklentiler

Ethereum fiyatı, yazım itibariyle 1.400 doların altına düşmüş durumda. ETH fiyatı Temmuz ayından bu yana boğalar ve ayılar arasındaki şiddetli rekabeti gösteriyor. Yükseliş açısından analistler, olumlu bir kırılma durumunda 1749,35 dolara işaret ediyor. Bu noktada, küçük bir ret olası duruyor, ancak alıcıların fiyatı yukarı çekmesi beklenmekte.

XRP için sırada neler var?

XRP’nin fiyatı Eylül ayı boyunca büyük ölçüde dalgalandı. Fiyatların yüzde 23,6 Fibonacci seviyesine yükseldiği ve ardından 0,32 doların altına keskin bir şekilde düştüğü görülüyor. Fiyatlar bir kez daha yükseldi ama ret yedi. Ancak yoğun satın alma baskısı nedeniyle %23,6 destek seviyesinde bir kırılma yaşanıyor. Analistlere göre fiyatlar, önemli bir süre boyunca %38.2 ve %23.6 Fib destek ve direnç seviyeleri arasında birikiyor.

Fiyat düşüş trendine giriyor ve %23,6 destek seviyesindeki kırılmanın ardından destek seviyesine geri dönüyor. Uzmanlara göre XRP fiyatı %38,2 Fib seviyesini 0.34 dolardan temizleyebilirse, rallinin en yakın hedefleri 0,37 dolar ve 0,39 dolar olacak. Bu işlem, fiyatın %17’ye kadar artmasına neden olabilir. XRP’nin yükselişine dair merak ettiklerinizi Kriptokoin.com olarak hazırladığımız bu makaleden okuyabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Cardano Eleştirmeni, ADA’ya Kodlanmış Mesaj Bırakmış Olabilir! Cardano eleştirmeni Mike Alfred, ADA’ya kodlanmış mesaj mı bıraktı? Ünlü Bitcoin maximalisti, ADA’nın 0,45 dolarlık kilit desteğine atıfla imalı yorumlarına devam ediyor. Mike Alfred: Cardano, aylardır 45 sent civarında zıplıyor! Cardano eleştirmeni Mike Alfred, yakın zamanda attığı...
Vural Erkan 2 hafta önce