Bitcoin, XRP ve ETH: Hafta Sonu Bu Seviyeleri Bekleyin!

Emre Borsan
Emre Borsan 3 hafta önce
629 görüntülenme
Bitcoin, XRP ve ETH: Hafta Sonu Bu Seviyeleri Bekleyin!

Bitcoin, XRP ve ETH için kripto para analistleri tarafından yapılan değerlendirmeler sonucu hafta sonu bu coinleri farklı seviyeler bekliyor.

Bitcoin yeni seviyelere kaydı

Bitcoin’in (BTC) fiyatı, varlığın 25.000 doların üzerinde tutunma ve geri kazanma yönündeki baskısını geçersiz kılan bir yörünge olan yeni seviyelere kaydı. Silvergate bankasındaki likidite endişelerine atfedilen son düzeltme, Bitcoin’in hafta sonuna doğru yeni dipleri yeniden test etme tehdidiyle karşı karşıya kalmasına neden olmuştur.

Twitter takma adı Diamondxbtee tarafından bir kripto para analisti tarafından 3 Mart’ta paylaşılan kripto analiz platformu IntoTheBlock’tan alınan onchain verileri, Bitcoin’in 23.000 dolarlık önemli bir talep bölgesinde düştüğünü gösteriyor.

Bitcoin, XRP ve ETH: Hafta Sonu Bu Seviyeleri Bekleyin!

Analize göre yörünge, karşılığında Bitcoin’i 20.000 doların altındaki seviyeleri yeniden test etmeye itecek güçlü bir aşağı yönlü momentumu tetikledi. Ancak BTC, 23.700 dolar sınırını aşmayı başarırsa toparlanma fırsatına sahiptir.

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Kriptokoin.com verilerine göre Bitcoin, 22.368 dolardan işlem görmektedir. Haftalık grafikte BTC %5’in üzerinde düştü. En son düzeltme, Bitcoin’in düşüş duygularıyla karşı karşıya olan bir günlük teknik analizine çevrildi. TradingView’deki göstergelerin gözden geçirilmesi, tekniklerin, hareketli ortalamaların ve osilatörlerin özetinin sırasıyla 14, 10 ve 4’teki ‘satış’ duyarlılığı için olduğunu gösterir.

Bitcoin, XRP ve ETH: Hafta Sonu Bu Seviyeleri Bekleyin!

Bitcoin fiyatı, 2023’ün ilk birkaç gününde yaşanan son artışın ardından simetrik tragle içindeki yerini yeniden kazanmıştı. Ancak fiyat sert bir şekilde düştü ve konsolidasyonun kenarına yaklaşma yolunda olan üçgenin alt desteğini test ediyor. Boğalar fiyatı üçgenin içinde tutmayı başarırsa, kayda değer bir dönüş beklenebilir, aksi takdirde bir düşüş, fiyatı derin bir düşüş kuyusuna sürükleyebilir.

Silvergate Bank tepkileri

Bitcoin, kripto para birimlerine verdiği destekle tanınan bir ABD bankası olan Silvergate Capital’deki kargaşanın yansımalarıyla karşı karşıya olan varlıklar arasında yer alıyor.

Banka şu anda faaliyetlerini sürdürme kabiliyetini yeniden değerlendiriyor. Bu, birçok kripto para borsasının, stablecoin ihraççısının ve ticaret kuruluşunun, kripto firmaları arasında anlık fon transferlerine olanak tanıyan popüler ödeme ağını kullanmaktan kaçınmasına yol açtı.

Bitcoin, XRP ve ETH: Hafta Sonu Bu Seviyeleri Bekleyin!

Sonuç olarak kripto para endüstrisi alternatif ödeme çözümleri bulma zorluğuyla boğuşuyor. Şu anda, olaydan kaynaklanan belirsizlik, düzenleyicilerin sektöre baskı uygulayabileceği ve kripto para birimlerinin ayı piyasasından çıkma kabiliyetini daha da azaltabileceği yönünde spekülasyonlara yol açtı.

Silvergate likidite olayı, ‘kısa vadeli duyarlılık katili’ olarak tanımlandı. Sonuç, Bitcoin’in yaklaşık 50 milyar dolarlık sermayeyi yok etmede piyasaya liderlik ettiğini gördü.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

Ethereum fiyatı da üst direnci test ederken büyük bir düşüş yaşadı ve %4’ten fazla ağır bir düşüş yaşadı.
Fiyat düşmeye devam edebilir ve başarısız bir girişim fiyatı 1360 dolar civarına sürükleyebileceğinden, savunmanın son noktası olabilecek 1500 dolara yakın alt desteği test edebilir.

Bu arada, 1500 dolarlık destek bölgesini test ettikten sonra bir toparlanma tetiklenebilir ve dolayısıyla iyi bir yükseliş, fiyatı tekrar yükseltebilir.

Ripple (XRP) fiyat analizi

XRP fiyatı, devam eden düşüş piyasası trendinin ortasında muazzam bir güç sergiliyor ve destek bölgesinin üzerinde kalmaya devam ediyor. Fiyat %2’den fazla düştü ancak 0,36 doların üzerinde kaldı ve bu da çok yakında bir yükseliş kırılması olasılığını gösteriyor.

Bir toparlanma ile, fiyat hızla 0,38 doların üzerindeki üst dirence yönelebilir ve daha sonra simetrik üçgeni kırmaya çalışabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • finbold
  • coinpedia

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu Yapay Zeka Coinleri Patladı: İşte Yükselişin Sırrı!
Bu Yapay Zeka Coinleri Patladı: İşte Yükselişin Sırrı! Birkaç haftadır, AI ile ilgili projelerin fiyatları, genel kripto para biriminden bağımsız olarak yükseliyor. Bu hype ile birlikte yapay zeka coinleri patlama yaşadı.  Özellikle, AI sektöründe heyecana, yutturmacaya ve ani ilgiye yol açan, devrim niteliğindeki AI ile...
Aslı Dinçer 3 hafta önce