Uzmanlara Göre Bitcoin Yatırımı Yapmak İçin Henüz Çok Geç Değil!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ocak ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolara ulaşan Bitcoin halkın dikkatini çekmişti. O zamandan beri dünyanın en büyük kripto para birimi, değerinin yaklaşık %70’ini kaybetti, ancak uzmanlar bunun hala çok cazip bir yatırım olduğunu söylüyor.

Bunun dört nedeni var.

Fundstrat Global Advisors’in baş analisti Tom Lee, BTC’nin şu anda 200 günlük hareketli ortalamasının %30’unu aştığını kaydetti – ki bu da oldukça olumlu bir sinyal.

Lee ayrıca teknik analizlerin çok daha olumlu görünmeye başladığını ve olumlu haber dalgasının da rol oynadığını tekrarladı.

Dijital Para Birimi Grubunun eski Bitcoin yatırımcısı olan Barry Silbert’e göre – 2019 Bitcoin için büyük bir yıl olacak, çünkü kurumsal yatırımlar altyapı hazırlığına başlayacak.

Patrick Gray: “Büyüme Potansiyeli Çok Büyük”

Bitcoin, Ocak’taki tüm zamanların en yüksek değerinin %70’ini kaybetmesine rağmen, 2017’nin başlangıcına göre hala büyük bir büyüme kaydetti. Dahası, dünyanın en büyük kripto parası, Amazon, JD.Com ve iQiyi gibi önde gelen bazı geleneksel şirketleri büyük bir farkla geride bıraktı.

HashChain Technology CEO’su Patrick Gray şunları söyledi:

“Kripto para benimsenmesi şu anda %0.2 ve yılda %100 oranında ikiye katlanıyor. Bazı aksaklıklara rağmen, bu tür bir büyüme oranı göz ardı edilmemeli.”

Uzun zamandır Bitcoin ayısı olan BK Asset Management’daki FX Strategy’nin Genel Müdürü Boris Schlossberg, ilk ve en önemli kripto para olan Bitcoin’in son rallisine büyük değer verdi.

Schlossberg ayrıca, blokzincir teknolojisinin “ana akım finans endüstrisinde giderek daha fazla yerleşik hale gelmesi” nedeniyle “gelecekte değer biriktirme deposu olarak görülebilir” dedi.

Uzmanlara Göre Bitcoin Yatırımı Yapmak İçin Henüz Çok Geç Değil!