Bitcoin Yatırımcılarının Korkuyla Beklediği Tarih Duyuruldu!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 2 hafta önce
6.357 görüntülenme
Bitcoin Yatırımcılarının Korkuyla Beklediği Tarih Duyuruldu!

2014 yılında iflas eden Japonya merkezli Bitcoin (BTC) borsası Mt.Gox, geri ödeme tarihini erteledi ve talep başvurusu kaydı için son tarihi uzattı. Şirket, daha önce 10 Mart 2023 olarak belirlenen hasar başvuru kaydı son tarihinin 6 Nisan 2023’e, geri ödeme son tarihinin ise 30 Eylül 2023’ten 31 Ekim 2023’e uzatıldığını açıkladı. İşte detaylar…

Bitcoin borsası yeni tarihleri duyurdu

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Mt. Gox, yüzbinlerce Bitcoin kaybettikten sonra 2014 yılında faaliyetlerini durduran bir Bitcoin borsasıdır. Mt.Gox şu anda yaklaşık 142.000 BTC, 143.000 BCH ve alacaklılarına kalan geri ödemeler için 69 milyar yen tutuyor. Krptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Mt.Gox’un tazminat yetkilisi, alacaklılara geri ödeme yapmak için 2019’da bir rehabilitasyon planı başlattı ve rehabilitasyon alacaklılarının 10 Mart 2023’e kadar bir geri ödeme yöntemi seçmeleri ve alacaklı bilgilerini kaydetmeleri gerekiyordu.

Bitcoin ve Altcoin Kabusu Mt. Gox Yeni Tarih

Tazminat yetkilisi, alacaklılara seçim ve kayıt sürecini tamamlamaları için daha fazla zaman tanımak amacıyla çeşitli koşullar nedeniyle son tarihi 6 Nisan 2023’e kadar uzattı. Ancak şirket, sürenin daha fazla uzatılmasının zor olabileceği konusunda uyardı. Seçim ve kayıt sürecini yeni son tarihe kadar tamamlamayan alacaklılar herhangi bir geri ödeme alamayacak. Seçim ve kayıt sürecini tamamlamış olan rehabilitasyon alacaklılarının yeniden işlem yapmalarına gerek yok. Ancak 6 Nisan 2023 tarihine kadar işlemleri değiştirebilirler.

Bilindiği üzere yatırımcılar, 2014’ten bu yana BTC’lerine erişemeyen alacaklıların varlıklarına erişimin sağlanmasının ardından satış yapmasından korkuyor. Sert bir satış dalgası, piyasayı olumsuz etkileme riski ile karşı karşıya.

Geri ödeme tarihi 21 Ekim 2023 oldu

Başlangıçta 30 Eylül 2023 olarak belirlenen geri ödeme tarihi de seçme ve kayıt son tarihinin uzatılmasının ardından 31 Ekim 2023’e ertelendi. Yetkili, süreyi değiştirmek için mahkemeden izin aldı. Gerekli başvuruları tamamlamayan tazminat alacaklılarının mümkün olan en kısa sürede tamamlamaları istenmektedir. Şirket, başvuruların son tarihinden birkaç gün önce yapılması durumunda, çok sayıda başvuru, başvurudaki eksiklikleri gidermek için yeterli sürenin olmaması gibi faktörlere dikkat çekti. Mt. Gox ve kayyumu, herhangi bir alacaklının sisteme giriş yapmaması ve seçme ve kayıt işlemlerini süresi içinde gerçekleştirmemesinden sorumlu tutulamayacaklarını belirtti.

Krizde Hangi Kripto Paralar Alınır? Ünlü Şirket İsim Verdi!

Seçme ve kayıt süreciyle ilgili her türlü sorgulama için rehabilitasyon alacaklıları sisteme giriş yaparak ekranın sağ üst köşesinde yer alan “Sıkça Sorulan Sorular (SSS)” butonundan ulaşabilecekleri sorgulama formunu kullanabilirler. Belgede sağlanan URL’den erişilebilen sorgulama formu kullanılarak da sorgulama yapılabilir. Ancak bu şekilde sorgulama yapılırsa, sorgulayanların ve alacaklıların kimliklerinin doğrulanması zorlaşabilir, bu da sorgulamaların sorunsuz bir şekilde yanıtlanmasını zorlaştırabilir. Bu nedenle, alacaklılarının sorgulama yapmadan önce sisteme giriş yapmaları tavsiye edilir.

Sonuç olarak Mt.Gox, rehabilitasyon alacaklılarına süreci tamamlamaları için daha fazla zaman tanımak amacıyla talep başvurusu kaydı için son tarihi uzattı ve geri ödeme tarihini erteledi. Rehabilitasyon kreditörlerinden, yeni son tarihi kaçırmamak için gerekli başvuruları mümkün olan en kısa sürede tamamlamaları istenmekte.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Azcoinnews

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bugün Bu 47 Altcoin İçin Büyük Gün: İşte Olacaklar!
Bugün Bu 47 Altcoin İçin Büyük Gün: İşte Olacaklar! Bugün, birçok altcoin projesi için öne çıkan gelişmeler var. Bu yazımızda, borsa listelemelerini, ağ güncellemelerini ve önemli haber başlıklarını aktaracağız. İşte detaylar… Bu altcoin projeleri için önemli gün Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da...
Aslı Dinçer 2 hafta önce