Bitcoin Yatırımı Sıfırlanan Öğrenci İntihar Etti!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 hafta önce
1.346 görüntülenme
Bitcoin Yatırımı Sıfırlanan Öğrenci İntihar Etti!

Kripto para piyasası yatırımcıların kısa sürede zengin olmalarını sağlayabildiği gibi, risk getiri orantısıyla kısa sürede bütün birikimlerini kaybetmelerine de neden olabiliyor. Maalesef bu da trajik olayları beraberinde getiriyor. Son olarak, iddialara göre Hintli bir öğrenci Bitcoin yatırımında 4.270 USD kaybetmesinden sonra, intihar etti.

Bitcoin yatırımını geri alamayan öğrenci intihar etti!

Kriptokoin.com olarak özellikle vurguladığımız üzere, kripto para birimleri çok oynak ve oldukça riskli yatırım ürünleri. Bu yüzden yeterli bilgi birikimi ve yatırım tecrübesine sahip olmayanların uzak durmasında fayda var. Çünkü, kısa sürede zengin olma hayaliyle kripto dünyasına adım atan yatırımcılar, bütün birikimlerini kaybedebilirler. Buna ek olarak, çoğunlukla düzenleme dışı olan sektörde, dolandırıcılık yapan trade veya yatırım platformları da bir hayli fazla. Nitekim Hindistan’da yaşanan bir olay da bunun bir göstergesi niteliğinde.

Hindistan, Lucknow’dan ikinci sınıf bir BCom öğrencisinin, Bitcoin’e yaptığı yatırımı kaybettikten sonra Perşembe günü intihar ettiği iddia edildi. Hindustan Times’a göre kurban, yüksek getiri vaat eden bir online kripto para birimi yatırım şirketine ₹ 3,5 lakh (yaklaşık 4.270 USD) yatırım yaptı. Ancak yaptığı yatırımın karşılığını alamadığı gibi, parasını da geri almayı da başaramadı.

Bitcoin

Kurbanın ailesi, yatırım şirketini sosyal medya uygulaması Telegram’ı kullanırken bulduğunu ifade etti. Çocuğun yatırımını kaybettikten sonra bunalıma girdiğini ve şirketin kendisini kandırdığını anladığını iddia ettiler. Bu, Perşembe gününün erken saatlerinde kendini bir kumaş parçasına asmak gibi aşırı bir adım atmasına neden oldu. Kurban, Sarojini Nagar Karakolu sınırları altındaki LDA kolonisinin bir sakiniydi. Sarojini Nagar’ın SHO’su Santosh Kumar Arya intiharı doğruladı ve otopsi raporunun asılarak ölümü doğruladığını söyledi. Polis ön inceleme yaptı ve şirketin gerçek olduğunu tespit etti. Ancak aile şikayette bulunursa, konu daha fazla araştırılacak.

Kripto para yatırımcıları dikkatli olmalı

Olay, son yıllarda popülerlik kazanan Bitcoin gibi kripto para birimlerine artan ilgiye ışık tutuyor. Bununla birlikte, özellikle düzenlemeye tabi olmayan ve güvenilmez şirketlerle uğraşırken, bu tür dijital varlıklara yatırım yapmanın içerdiği riskleri de vurguluyor.

Uzmanlar, potansiyel yatırımcılara kripto para birimlerine yatırım yapmadan önce kapsamlı araştırma ve analiz yapmalarını tavsiye ediyor. Ek olarak, ilgili riskleri anlamak ve kaybetmeyi göze alabileceğinizden fazla yatırım yapmamak önemli. Olay, mali sıkıntı yaşanıyorsa sorumlu yatırım yapmanın ve yardım aramanın önemini trajik bir şekilde hatırlatıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Azcoinnews

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Altın Öngörüleri Çıkan İsim, Gram Altın İçin Tarih Verdi!
Altın Öngörüleri Çıkan İsim, Gram Altın İçin Tarih Verdi! Silicon Valley Bank’ın batışı, 2008’deki büyük mali krizden bu yana yaşanan en büyük banka başarısızlığı oldu. Bu gelişmenin ardından güvenli liman talebi altın fiyatlarında bir ralliyi tetikledi ve sarı metal yeni bir yükseliş ivmesi yakaladı. Bu arada...
Vural Erkan 1 hafta önce