Bitcoin Zorluğunda Çok Nadir Görülen Sinyal! Neler Olabilir?

unlu ceo bitcoin her seyi ele gecirme potansiyeline sahip
unlu ceo bitcoin her seyi ele gecirme potansiyeline sahip
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC)’in “hash ribbon” ve “difficulty ribbon” indikatörleri, ağdaki madenci etkinliği hakkında önemli ip uçları verir. Teknik analiz kısmında, “Golden Cross” veya “Death Cross” fiyat indikatörlerinin madencilerin iyimserliğini veya karamsarlığını sergilerler. Şimdi hangi sinyalleri veriyorlar? Kısaca göz atalım…

  • Hash Ribbon, Bitcoin hash rate’in otuz ve altmış günlük hareketli ortalamalarını (MA) kullanır.
  • Difficulty ribbon, Bitcoin ağındaki madenciliğin zorluk seviyesinin sekiz farklı basit hareketli ortalamasından (SMA) oluşur.
  • Golden Cross, kısa vade MA, uzun vadeli büyük MA’yı yukarı doğru kestiğinde oluşur.
  • Death Cross, kısa vade MA, uzun vadeli bir MA trend çizgisinin altına düştüğünde oluşur.

Jan ve Yann: Bitcoin madenciliğinde iyileşmek için 120 gün

Jan ve Yann (Glassnode kurucuları) Twitter hesabının bir gönderisine göre, Bitcoin’in madencilik zorluğu Çin baskısını geride bırakıyor.

Bitcoin zorluk şeridi (DR), yakında daha fazla madenci tekrar çevrimiçi hale geldikçe olumlu bir iyileşme sinyali verecek. Karşılaştırılabilir son olay, Aralık 2018’de pozitife dönmesi 164 gün süren ayı piyasası kapitülasyonunu takip ediyordu. Mevcut madencilik kurtarma 120 gün sürdü.

Bu indikatörler, madencilerin panik olması nedeniyle 2018 yılının 4. çeyreğinin sonlarında kaydedilen performansa benzer bir performans gösteriyor. Büyük Kripto Kışının “en soğuk” günlerinde, Bitcoin (BTC) fiyatı 50 ayın en düşük seviyesi olan 3.216 dolara ulaştığında, birçok madenci teçhizatlarını kapattı. Bununla birlikte, Bitcoin (BTC) zorluğunun iyileşmesi yarım yıldan az sürdü. Ribbon indikatörleri ile “kurtarma”, en değişken hareketli ortalamanın (9MA gibi) en istikrarlı olanı (200 MA) aşağıdan geçtiği bir durum olarak düşünülmelidir.

Devam eden madenci teslimiyeti, uzmanlara göre Çin’den Bitcoin (BTC) madencilerinin çıkışına bağlanabilir.  Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere ABD, Kazakistan ve Pakistan bu zorunlu göçün en önemli destinasyonlarıydı.

Uzmanlar yıl sonuna bu seviyeleri tahmin ediyor

2021’de, Bitcoin (BTC) zorluğunun devasa düşüşten sonra ilk “pozitif” sinyalini vermesi sadece 120 gün sürdü. BTC, en düşüşlü ayından sadece %7’lik vasat bir kayıpla çıkarken, birçok analist rallinin bir sonraki aşamasının eşiğinde olduğundan emin. Digital Galaxy CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin fiyatının 2021’in 4. çeyreğinin sonlarında roketleme yükselmesini bekliyor. Aynı zamanda, önde gelen ekonomist Raoul Pal, önümüzdeki haftalarda “3x-6x” bir kripto kapitalizasyonu rallisi öngörüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bitcoin Zorluğunda Çok Nadir Görülen Sinyal! Neler Olabilir?