Bitcoin’de 8.000 Dolar Altı Madenciler İçin Yeni Kriz Yaratabilir

bitcoin madencilik kriptokoin com
Google News

Kriptokoin – Bitcoin (BTC) yarılanmasına iki aydan az bir süre kala F2 Miners havuzu, birçok ASIC üzerinde Bitcoin (BTC) madenciliğinin karlılığının risk altında olduğunu bildiriyor. Şimdi akıllarda tek bir soru var: Madenciler teslim olacak mı?

Kripto para tarihinin en büyük dolandırıcılık faaliyetlerinden biri olan PlusToken fonlarının hareketinin dün neden olduğu muazzam Bitcoin (BTC) fiyat düşüşüyle birlikte, bazı madencilik teçhizatları üzerindeki işlemler çok yakında karsız hale gelebilir.

F2 Pool’un hesaplamaları yaparken baz aldığı temel nokta 0.05 $ / kWh elektrik maliyetleridir. Sonuç olarak, hash gücü değeri 10 ila 20 Th / s arasında olan tüm ASIC modelleri, madencilere çok yakında zarar ettirmeye başlayabilir.

Risk altındaki en popüler ASIC, yüz binlerce madencinin kullandığı Bitmain’in efsanevi cihazı Antmainer S9. Bu cihazın çalıştığı 13Th / s dikkate alındığında, Bitcoin (BTC) fiyatı eğer 7.845 $’ın altına düşerse, zarar ihtimali söz konusu.

Proof of Work İçin Zor Zamanlar

Bir sonraki Bitcoin (BTC) ağ ayarlamasının bugün gelen % 7’lik bir artış tahminiyle gelmesi durumu daha da kötüleşebilir. Bu durumda en çok dikkat edebilecek nokta sırasıyla 95 TH / s ve 110 TH / s hash gücüne sahip Bitmain Antminer S19 ve S19 Pro cihazları.

Elbette ki madencilik karlarının tehlikede olduğu 2020 yılında bu örneğin dışında başka gelişmeler de bulunuyor. Antminer E3, Ethereum Classic (ETC) madenciliğini, sadece 3 hafta içerisinde Ethereum madenciliğinden ayrıldığı için durduruyor. Bu ayrılık Antminer E3’ün DDR kapasitesi ile işlenemeyen Yönlendirilmiş Asiklik Grafik (Directed Acyclic Graph) dosya hacmindeki artıştan kaynaklanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku