Reklamı kapat

Bitcoin’de Gerçekten Bir Dip Gerçekleşti mi?

Mesut İnan
Mesut İnan 19 Aralık 2019
0 görüntülenme

Kriptokoin – Kripto para dünyasında son dönemlerde meydana gelen düşüşten sonra şimdi akıllarda tek bir soru bulunuyor: BTC’den yakın gelecekte neler beklenebilir?

Bu yazıda Binance borsasındaki Bitcoin / USDT işlem çiftine bir göz atacağız.

BTC/USD

Tablodan da görebileceğiniz gibi, fiyat üç hareketli ortalamanın altında kalıyor ve şu anki ana seviye 6500 $ seviyesindeki yerel düşük seviyeye işaret ediyor.

MACD histogramına bakarsak, göstergenin 25 Eylül’den itibaren bir sapma sinyali verdiğini göreceğiz. RSI göstergesi hakkında yeniden satılacak olan alana tekrar girmek üzere olduğunu söyleyebiliriz.

BTC/USD

Dört saatlik grafikte, RSI aşırı satım alanından fırlarken MACD hala ayrışmayı gösteriyor. Bu kurulum bu durumda hızlı bir şekilde yükselişe geçebilir, bu nedenle mevcut sıçramanın ne kadar yüksek olacağı çok ilginç olacak.

BTC/USD

İlgilendiğimiz bazı noktaları bulmak için mevcut grafiği Elliott dalgalarına göre ayarlamaya çalışalım.

Yerel yüksek seviye 14.000 $’a ulaştıktan sonra, düşüş trendi zikzak yapmaya başladı, bu da önceki piyasa hissiyatındaki düzeltmeyi gördüğümüz anlamına geliyor. Bu seviye aynı zamanda, Aralık 2018’deki 3,150 Dolarlık en düşük seviyeyi görmeden yeni bir yüksek seviyeyi görme ihtimalinin yüksek olduğu anlamına geliyor.

Tabii ki, çoğu insan için, düzeltmenin bittiği yer makul bir soru … Olası yollardan birini, aşağıdaki çizelgede bulabilirsiniz. ‘WXY’ karmaşıklığının düzeltilmesinde bulunduğumuz senaryo aslında. Bu da efsane Peter Brandt’ın ticaret beklentilerine karşılık geliyor.

BTTC/USD

Daha yakından bakıp dört saatlik bir zaman dilimine bakışımızı yakınlaştırırsak, öncü köşegeni buluruz (beş dalga olarak işaretleniyor). Ancak bu hissiyatın düşüklüğünü kırmış durumdayız. Uzatılmış düz bir düzende olduğumuz anlamına gelebilir. Bu senaryo doğruysa, biraz büyüme görmek üzereyiz.

BTC/USD

Toplam piyasa değerienin haftalık grafiği düşüşte görünüyor. Ancak, negatif eğilim eğrisinin ani 5 milyar dolarlık artışla nasıl değiştiğini görebilirsiniz. Bu, piyasa duyarlılığının yükseleceği nokta olabilir.

Market cap

Günlük grafikte, durum çok daha iyi görünüyor çünkü burada olumsuz eğilimi çoktan kırmış vaziyetteyiz ve SPOT pazarından bahsediyorsak, bu bir talebin getirisi olarak yorumlanabilir.

Markett cap

Genel olarak, durum oldukça ilginç. Çok sayıda yatırımcı bir başka panik satışı görmek ister, ancak belki de Bitcoin bu sefer bize böyle bir hediye vermeyecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Tone Vays: “Bitcoin 3 Bin Doların Altına Düşmeyecek” Kripto analisti Tone Vays’e göre, Bitcoin’deki fiyat düşüşü döngüsü daha derin bir çöküşe yol açmayacak. Bitcoin’in 3 bin doların altına düşmesi olası değil. Tone Vays, Twitter’da Bitcoin (BTC) fiyatının düşüş aşamasında olduğunu, ancak 3 bin dolara kadar...
Aslı Dinçer 19 Aralık 2019