Bitcoin’de Long Pozisyonları Son 9 Ayın Zirvesinde

Mesut İnan
Mesut İnan 26 Kasım 2019
0 görüntülenme

Kriptokoin – Bitcoin’in düşüş eğilimi bugünlerde oldukça ilginç görünüyor. Şimdi, analistler iyimser tahminlerle birbirlerine karşı rekabet etmeye çalışıyorlar.

Türev piyasasında alım (Long) ve satış (Short) pozisyonların durumu bir imha durumu değil elbet. Quantum Economics’in kurucusu ve eToro’nun eski Kıdemli Pazar Analisti Mati Greenspan, bu pazardaki rakamları iyimserliğin bir işareti olarak görüyor.

Son zamanlarda, Greenspan, Bitcoin (BTC) için long ve short pozisyonlarını vurgulayarak Bitfinex borsasındaki durumdan bahsetti. Bu borsadan elde edilen veriler borsada verilen satış (short) emirleriyle birlikte açıkça yakın bir zamanda bir yükseliş hareketi olacağını gösteriyor.

Greenspan, BTC / USD için alım (long) pozisyonlarının dün Şubat ayından bu yana görülmeyen seviyelere fırladığına dikkat çekiyor. BTC için satış (short) pozisyonları gerilemiş durumda. Ayrıca short pozisyonları tüm zamanların en düşük seviyesine inerek düşmeye devam ediyor.

Bu yüzden, Greenspan, yükseliş hareketinin patlamasının yakında gerçekleşeceğini belirtiyor. Tahminini açıklaması istendiğinde Greenspan, topluluğun neye hazır olması gerektiğini ironik bir şekilde önceden söylüyor:

“Long pozisyonları yükseklerde. Short pozisyonları ise düşük seviyelerde. Lambo ay efendim. Yeşil gitmek anlamına geliyor. Bu söylediklerim ticaret tavsiyesi değil elbet.”

Zayıf Gösterge

Mati Greenspan tarafından yapılan tahminler birkaç farklı açıdan eleştirildi. Greenspan’in muhalifleri Bitfinex’teki likidite kanununa dikkat çekiyor. Borsa servisi, düşük likiditesiyle birlikte, genellikle piyasa fiyatı manipülasyonlarına tabi durumda.

Long pozisyonlarında 180 milyon doların tasfiye edildiği BitMEX borsasında dört gün önce “Long pozisyonları katliamının” gerçekleştiğine dikkat edilmeli.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Kriptokoin.com haberleri artık Vonelon’da! Kripto dünyasında öne çıkan haberleri, videoları ve tweetleri kripto para kategorisinde takip edebilirsiniz

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

2 Ünlü Analistten Çılgın Ripple Tahmini: 40 Bin Dolar Geliyor! Kriptokoin.com – Son zamanlarda 0,25 dolar olan kritik seviyenin altına düştükten sonra, Ripple (XRP) fiyatı  daha da düştü ve basında 0,22 dolar seviyesinde oturuyor. İlginç olan XRP Ocak 2018’de 3 doları gördükten sonra sürekli ivme kaybetti. Ancak bazı analistler...
Serkan Eser 27 Kasım 2019