Bitcoin’de Longlar Rekor Seviyeye Ulaştı

Mesut İnan
Mesut İnan 12 Aralık 2019
2 görüntülenme
Bitcoin

Kriptokoin – Son iki hafta içinde Bitfinex’teki long pozisyonunda bulunanlara 110 milyon dolar değerinde inanılmaz bir 15.000 bitcoin daha eklenerek yukarıda gösterildiği gibi 25 bin Bitcoin’den 40 bin Bitcoin üzerine çıkmış durumda.

Bitcoin

Ulaşılan bu long pozisyonu rakamı en yüksek seviyeler olan 2018 Mart ile 2019 Şubat’taki seviyeden daha yüksek durumda.

Bitcoin price on weekly candles, Dec 2019

110 milyon dolarlık bitcoin satın alındığında fiyat böyle bir ilginç durumda bile çok fazla hareket etmedi.

2018 Mart ayına geri gidersek yukarıdaki rekor durumun başlamasından bu yana ilk kez longlar tüm zamanların en yüksek seviyesine o zaman ulaştı. O zamanlar fiyatlar yerel bir düşük seviyeye ulaşmış ardından ayı piyasasına devam etmeden önce bir miktar yükselmişti.

İkinci kez ise Şubat 2019’da ilginç bir durum yaşanmıştı. Bu durum irice bir kap ve kulpu oluşturan yassı bir hareket sırasında meydana gelmişti.

Longlar için tüm zamanların en yükseği, nisandaki büyük yeşil olandan önceki son kırmızı mumdaydı ve ardından boğa koşusu meydana geldi.

Peki bu durumda birileri gerçekten bir şeyler mi biliyor? Olabilir. Shortlar 42 milyon dolar değerinde sadece 6.000 bitcoin’de tüm zamanların en düşük seviyelerinde.

Ethereum için long pozisyonları da oldukça yüksek durumda. Ancak nisan ayı seviyelerinde olduğu kadar çok yüksek değil, Short pozisyonları da aynı şekilde tüm zamanların en düşük seviyelerine yakın bir şekilde.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Dev Bitcoin Türev Borsası BitMEX’e 300 Milyon Dolarlık Dava Kriptokoin – Eski bir JPMorgan türevleri yatırımcısı olan bir tüccar, hisse senedinin karşılığını vermediği iddiasıyla dünyanın en büyük kripto para birimi borsalarından birine 300 milyon dolarlık dava açıyor. San Francisco’da bulunan Kaliforniya Eyalet Yüksek Mahkemesi’ne verilen 4...
Mesut İnan 13 Aralık 2019