Bitcoin’de Maksimum Acı mı Geliyor?

Mesut İnan
Mesut İnan 15 Aralık 2020
1 görüntülenme
bitcoin btc 1 6

Kriptokoin – Bitcoin fiyat hareketi şu anda kripto traderlarının ve analistlerinin kafasını karıştırıyor. Her zaman yeni bir aşamaya geçtikten sonra fiyat hareketlerine verilen tepki beklentilere göre olmayabiliyor.

Piyasa değerine göre önde gelen kripto para biriminin, yeni bir yükseliş hareketi başlattığında oluşan genel duygu fiyatın patlama yapacağı şeklinde oluyor. Ancak bu duygunun tam aksine altı ay kadar sürebilecek bir yatay hareket, bir yükseliş veya patlama bekleyen hevesli yatırımcılara maksimum acı getirebilir.

Bitcoin’e yönelik olarak tahmin yapanlar, son parabolik dürtü harekete geçmeden ve kripto para birimi dünyaya neler yapabileceğini göstermeden hemen önce, neden bir acı verebileceğine odaklanıyor.

Dip Seviyeden Alıcılar ile Ayılar Yanlamasına Harekete Neden Olabilir

Bitcoin fiyatı 19.000 dolardan işlem görüyor ve hem ayılar hem de boğalar belirleyici bir fiyat hareketi için bekliyor. Yatay ticaret, kripto para biriminin tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmasının ardından geri dönüşün olmadığını düşünen kimi yorumcuları şaşırtıyor.

Büyük bir kırılma olmadan, ayılar bir ret bekliyor. Boğalar ise düşüşü satın almak için hevesle bekliyorlar. Ancak iki senaryo da henüz gerçekleşmedi. Bunun yerine, yanlamasına doğru bir hareket gündemde olduğu için traderlar bir hayal kırıklığına uğradılar ve beklemeye başladılar.

Ancak bu durum, Bitcoin’in erken bir boğa piyasası sırasında direnç seviyesine ulaşmasının tipik özelliğini yansıtıyor. Arzın azaldığı bir evrede yüksek talep artışı, daha önce düşüş yönlü harekete neden olabilecek her türlü elden çıkarmayı imkansız kılıyor.

Kripto balinaları tarafından yapılan sattışlar devam ediyor. Ancak onlar bile daha önce fiyat hareketleri üzerinde sahip oldukları etkiye sahip değiller. Bu durum da ister istemez fiyat noktasında durgunluğa neden oluyor.

bitcoin bear bull market comparison cycle 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021

Mevcut fiyat hareketi, kripto para biriminin son büyük yatay ticaret hareketi gösteren aşamasına şaşırtıcı bir şekilde benziyor. Aynı senaryonun tekrar ortaya çıkması durumunda birkaç ay daha sıkıcı fiyat hareketini beklemek içten bile değil. Bu beklenti de yatırımcılar için maksimum acı anlamına geliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

62 3 e1589926022398
Neler Oluyor? Dünyanın En Büyük Bitcoin Balinalarından İkisi Harekete Geçti! Kriptokoin.com – Kripto para yatırımcıları ve trader’lar, 2 devasa Bitcoin balinasının işlemini izliyor. Dünyanın en büyük Bitcoin balinalarından ikisi çılgın miktarlarda kripto para taşıyor. Dünyanın en büyük Bitcoin balinalarından ikisi harekete geçti Dünyanın en büyük Bitcoin balinalarından...
Serkan Eser 15 Aralık 2020