Bitcoin’de Mayıs Ayı Tarihi Rekorla Kapanabilir

Mesut İnan
Mesut İnan 30 Mayıs 2019
0 görüntülenme

Özet

  1. Hesaplamayı İyi Yapacağız
  2. Mayıs Ayı Neşeli Mutlu Ay
  3. Peki Bitcoin Yapabilir mi?

Kriptokoin.com –Mayıs Ayı, Bitcoin fiyatı için inanılmaz bir ay oldu. Yaşanan fiyat artışı Kasım 2013’ten bu yana bu ayın en iyi ay olduğunu bizlere gösteriyor.

Hesaplamayı İyi Yapacağız

Aslında kripto para birimi tüccarı ve yatırımcısı olan Josh Rager ilk önce bir hesaplama yaptı ve dün gece tweet attı.

https://twitter.com/Josh_Rager/status/1133967012252831744

Öncelikle, Kasım 2013’ün dünya gündemine bir bakalım. Dünya, Edward Snowden’in sınıflandırılmış NSA belgelerinin sızdırılmasının getirdiği sonuçlara odaklanmış durumda. Nelson Mandela ölmek üzereydi (bazılarına sorarsanız ikinci kez); Bitcoin şimdiye kadarki en iyi ayı geçiriyordu.

Tek bir ayda, fiyat sadece 203.54 $ ‘dan 1119.52 $’ a yükseldi ve neredeyse artış % 450 idi.

Mayıs Ayı Neşeli Mutlu Ay

Ancak, sadece iki yıl öncesine kadar geri gidersek, Mayıs 2017’de, Bitcoin bir hareket halindeydi. Geçtiğimiz altı ay, fiyatın sürekli olarak 700 $ ‘dan 1300 $’ a yükseldiği görülmüştü. Fiyat parabolik harekete geçmek üzereydi.

Mayıs ayında başlayan yükseliş Aralık ayında sonlanana kadar devam ett. Ay başında 1348.88 $ ‘dan başlayan yükseliş, Mayıs’ı % 70.36 artışla 2298.01 $ seviyesinden kapattı.

Ve şimdiye kadar Mayıs 2019’da bunu yenmeye oldukça yaklaştık. Kripto-kışın sonunu ve % 28,76 fiyat artışını gören etkileyici bir Nisan ayından sonra, mayıs ayında Bitcoin artışa devam ediyor.

Rager’in belirttiği gibi, eğer Bitcoin fiyatı Mayıs 2019’u 8975 $ veya üstü seviyeden kapatabilirse, en az % 70,37 artış elde etmiş olacağız.

Peki Bitcoin Bunu Yapabilir mi?

Kesinlikle, ama bu konuda garanti vermek son derece zor.

Yazının yazıldığı sırada, Bitcoin fiyatı 8675-8710 dolar civarında seyrediyor. Bu durum gelecek iki gün içinde % 3’ün üzerinde bir kazanç elde etmemiz gerektiği anlamına geliyor.

Ve sevgili fil₿fil’imizden gelen son teknik analizlere göre, 10.000 doları kıracak kadar bir yakıtımız söz konusu. Bu yüzden Bitcoin’in bunu gerçekleştirmemesi için özel bir sebep yok.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Cüneyt Özdemir Bitcoin’e Dair İzlenimlerini Anlattı Kriptokoin.com –Kripto paralara dair gündemler söz konusu olunca ülkemizde de tanıdık bazı kişilerin Bitcoin’e yönelik olarak izlenimlerini zaman zaman sosyal medya aracılığı ile paylaşması alanın tanınmasına yönelik olarak katkı sağlayabiliyor. Son Bitcoin izlenimi hepimizin çok yakından tanıdığı...
Mesut İnan 30 Mayıs 2019