Bitcoin’de Yeni Direnç 10.000 Dolar Seviyesi

Egehan Karışman
Egehan Karışman 12 Şubat 2018
0 görüntülenme

Coinmarketcap’ten alın çapraz kur verilerine göre geçtiğimiz 7 gündeki Bitcoin açılış ve kapanış değerleri $8300 civarında seyretti, 6 Şubat’ta $6111 değerine kadar gerilerken 10 Şubat’ta $9109 değerini gördü.

Bitcoin Charts

Piyasa Hindistan ve ABD gibi büyük ticaret pazarlarındaki düzenleyici değişikliklerden etkileniyor. Cointelegraph’ın raporuna göre hafta boyunca Hindistan ve ABD üzerindeki basın odağı fiyat volatilitesini etkiliyordu.

Sosyal medyada, ticaretçiler ve yorumcular Bitcoin zenginlerinin varlıklarını satması için çağrıda bulundular ve haftasonuna doğru Bitcoin $9000 değerini gördü.

Bu hafta için tahminde bulunursak, Cuma günü Tone Vays $10,000 barajının “aşılmasının çok zor olduğunu” söyledi.

Ayrıca ekledi: “Bizim 128 günlük ortalama hareketi (yaklaşık $10,300) aşmamız gerekiyor. 128 büyük bir destekti, şimdi ise büyük bir direnç olacak.”

Altkoinler de 2018 yılında Bitcoin ile orantılı olarak değişti, yalnızca Ripple geçtiğimiz hafta kısa süreli bir karşı harekette bulundu.

Ripple Charts

Coinmarketcap tarafından takip edilen 50 varlık geçtiğimiz Pazar günü orta dereceli bir düşüş gördü, sadece yeni altkoin U.CASH bu akıma uymayarak 24 saat içinde %1000 artarak piyasa değeri olarak 33 numaraya yerleşti ve $645 milyonluk sermayeye sahip oldu.

CoinTelegraph

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance listed new token. BEST and METIS ICO already began
Energi Mine ICO’su 81 Dakikada 15 Milyon Dolar Topladı Enerji endüstrisine Blockchain dokunuşu devam ediyor. Power Ledger ile başlayan serüvende yeni bir başarılı girişim de Blockchain ve yapay zeka temelli enerji çözümleri sunan Energi Mine şirketinden geliyor. Şirketin ICO süreci sadece 81 dakika içerisinde hard cap (üst...
Burak Can Senyelli 12 Şubat 2018