Analist: Torbalarca Alın! Bitcoin’i Devirecek Altcoin Bu!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 ay önce
1.631 görüntülenme
Analist: Torbalarca Alın! Bitcoin'i Devirecek Altcoin Bu!

Bir kripto analisti, kripto topluluğundan daha fazla lider altcoin Ethereum tokenlerinden biriktirmesini istiyor. Analist, BTC ve ETH holder’larının sayısındaki 2022 büyümesini referans veriyor. Bu arada kripto meraklıları, ETH’nin daha merkezi hale geldiğine dair endişelerini dile getiriyor.

“Lider altcoin, daha da yükselecek!”

Popüler bir kripto Youtuber olan Lark Davis, kripto topluluğundan daha fazla Ethereum (ETH) belirteci biriktirmesini istiyor. Bu duygusunu Twitter’dan paylaşan Davis, Ethereum’un deflasyonist olduğunu ve artık madencilerden satış baskısı olmadığı göz önüne alındığında yüksek getiri sağladığını belirtiyor. Analist ayrıca, ayı piyasasından bağımsız olarak ağda meydana gelen büyük geliştirme faaliyetleri göz önüne alındığında, ETH’nin değerinin boğa sezonlarında daha da yükseleceğine inanıyor.

“ETH’yi destekleyenler BTC’yi anlamıyorlar”

Bununla birlikte, bazı kripto meraklıları, Bitcoin (BTC) ağının aksine Ethereum Blockchain’in daha merkezi hale geldiğine dair endişelerini dile getiriyor. Rando Calrissian adında bir Twitter kullanıcısı şunları savunuyor:

Ethereum, orijinal olan Bitcoin’in ucuz bir kopyası. Ayrıca, Bitcoin’i dünyanın para sorunu için geçerli bir çözüm haline getiren temel ademi merkeziyetçilikten yoksun. ETH’yi destekleyenler BTC’yi anlamıyorlar.

“Bu, ETH’nin BTC’den daha iyi olduğunu gösteriyor!”

Kripto fenomeni Lark Davis ayrıca, hem Ethereum (ETH) holder’larının hem de Bitcoin (BTC) holder’larının sayısının 2022’de arttığını söylüyor. Bununla birlikte Ethereum holder sayısı %263 artarken, BTC holder sayısı yalnızca %20 arttı. Analiste göre, bu da ETH’nin BTC’den daha iyi olduğunu gösteriyor.

Altcoin

Bununla birlikte, 2022’de ETH holder sayısı BTC holder sayısından çok daha fazla artmasına rağmen BTC, ETH’den daha fazla kurumsal yatırım çekiyor. Lark Davis’in paylaşımana “Dinozor trade’i yapan çocukların %263’üne karşı %20 kurumsal yatırımcıların” şeklinde yanıt veren Twitter kullanıcısı Grey Matter buna dikkat çekiyor.

Lider kripto ve lider altcoin için teknikler ne gösteriyor?

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, hem lider kripto BTC hem de lider altcoin ETH’nin 24 saatlik fiyat artışları görüyor. Basın zamanında BTC, günlük bazda %3,47 artışla 23.812 dolardan işlem görüyor. Bu arada ETH, günlük bazda %4,50 artışla 1.647 dolardan el değiştiriyor.

Altcoin
BTC haftalık grafik / Kaynak: CoinMarketCap

Haftalık grafiğinden de görülebileceği gibi, BTC’nin fiyatı birkaç haftadır pozitif bir rallide. Bu, kripto piyasa liderinin fiyatını 21.420 dolarlık direnç seviyesinin üzerine çıkardı ve sonunda seviyeyi desteğe çevirdi. Analistlere göre, yatırımcıların ve traderların dikkat etmesi gereken önemli bir teknik bayrak, 20 haftalık EMA hattının üzerindeki 9 haftalık EMA geçişi. Bu, BTC’nin fiyatının 24.870 doları hedeflemesiyle sonuçlanacak büyük bir yükseliş bayrağı olacak.

Altcoin
ETH haftalık grafik / Kaynak: CoinMarketCap

9 haftalık EMA çizgisi de ETH grafiğinde 20 haftalık EMA çizgisinin üzerine çıkmak istiyor. Bu orta vadeli yükseliş eğilimi, büyük olasılıkla yalnızca ETH’nin fiyatı haftalık direnç seviyesi olan 1.740 doları aştığında gerçekleşecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Haftaya Bu 14 Gelişme, Kripto Para Fiyatlarını Etkileyecek!
Haftaya Bu 14 Gelişme, Kripto Para Fiyatlarını Etkileyecek! Eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, şifreli mesajlaşma uygulamalarına erişimi kaybetmekle karşı karşıya. Secret Network topluluğunda bir sorun var. Bored Ape sahipleri, son teslim tarihine karşı yüksek puanlar için yarışırken ekranlarına yapışacaklar. Bu hafta dikkat edilmesi gereken en...
Vural Erkan 2 ay önce