Bitcoin’in Değeri 3 Seneye 20.000 Doları Bulabilir

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin, son zamanlarda durdurulamayan bir yükseliş eğiminde. Bugün, dünyanın ilk ve en popüler şifreleme kripto koinin değeri 4.500 dolar civarunda. Bitcoin şimdi altından üç kat daha değerli. Ve bir uzmana göre, Standpoint Research’ten Ronnie Moas, buzdağının hala ucunu görebiliyoruz.

Moas, CoinDesk ile kripto market için yaptığı tahmin hakkında konuştu. Önümüzdeki 10 yıl içinde şu anki durumu 150 milyar dolar tüm kripto para birimlerinin 2 trilyon dolara yükseleceğini öngörüyor. Moas kripto pazarı ile 1990’ların “nokta-com patlaması” arasında doğrudan bir paralellik görüyor.

Ben Bitcoin’in Amazon veya Google’dan daha etkili bir rekora sahip olmasından endişe etmiyorum. Google hisse senetleri fiyatları yüzlerce katına çıktığında ve 200 $ ‘lık seviyeye ulaştığında geri düşeceği söylentileri yayılıyordu. Bugün, bu hisse senetlerinin her ikisi de 900 $ ‘ın üzerindedir. Soru nerede olduğumuz değil – nereye gideceğiz? Balonun içerisinde olduğumuzu sanmıyorum. ”

Bitcoin Neden Balon Değil – https://kriptokoin.com/bitcoin-neden-balon-degil/

Bitcoin’in Değeri 15-20 Bin Doları Bulacak

Özellikle bitcoinin değer kazanacağını belirten Moas önümüzdeki üç yıl içerisinde bitcoinin değerini 15,000 ila 20,000 ABD doları seviyelerine ulaşacağını öngörüyor.

2008 mortgage krizini öngören bir yatırımcı olan Peter Schiff’in de içerisinde olduğu bir grup ise bitcoin ve diğer kripto koinlerin bir balon olduğunu ve “sadece açık açgözlülük” üzerine kurulmuş bir Ponzi planı olarak gördüklerini söylüyorlar. Yine de, bu pazarın hangi yönde olduğunu bilmenin hiçbir yolu yok. İki taraf içerisinde hangisinin haklı olduğunu zaman ortaya çıkaracak.

Bitcoin’in Değeri 3 Seneye 20.000 Doları Bulabilir