Reklamı kapat

Bitcoin’in Dipte Olduğunu Mu Düşünüyorsunuz? Yalnız Değilsiniz

Şebnem Ertan
Şebnem Ertan 26 Nisan 2018
39 görüntülenme

Fundstrat Global Advisors’ın kurucularından Tom Lee yaptığı anket sonucunda yakında piyasaya “büyük para” gireceğinden emin olduktan sonra geleneksel ekonominin kriptodan yana olduğuna kanaat getirdi.


Lee: “Sonuçlar kripto sermaye akışı için baş gösterge rolünde”

23 Nisanda küçük bir toplantı ile davetlileriyle anket sonuçlarını paylaşan Lee, kurumsal yatırımcıların küçük bir kısmının BTC’nin dibi bulduğuna inandıklarını söyledi.

Fonların geri dönüşleri içinde John McAfee’nin Bitcoin’in 2020’de 1 milyon doları bulacağına dair ön görüsü hakkında 60/40’lık bir oran oluştu. Bu sene sonu için ise 10.000-20.000 dolar arası tahminlerde bulunuldu.

%82’si ise BTC’nin dipte olduğuna inanıyor.

“CRYPTO: 23 Nisanda kurumsal yatırımcılardan oluşan küçük bir toplantı düzenledik. Sonuç olarak kurumlar BTC’nin bittiğine inanıyorlar. Bunu yakında kriptoya büyük paralar geleceğinin göstergesi kabul ediyoruz.”

Öte yandan, ankete katılanların üçte ikisi Ethereum’un Amerika tarafından geçerli bir para birimi olarak kabul edilmeyeceğine inanıyor ve %47’si token sınıflandırmasının en erken 2019’da geleceğini söylüyor.

“Büyük para”’nın kripto dünyasına girmeyi beklediği bu ay sıklıkla konuşulan konulardan biri olmaya devam ediyor.

Lee iyimserliğini sürdürürken, bir yandan da Bitcoin’in fiyat potansiyelinin hikaye olduğu izlenimi yaratmamaya dikkat etti.

McAfee konusunda ise, sosyal medya üzerinden yaptığı yorumda 1 milyon dolar rakamının Fundstrat’ın asıl inancını etkilemediğini belirtti.

“Buna umut bağlamıyoruz ancak 1 milyon dolar mümkün… asıl meselemiz değil ama evet ihtimal dahilinde.”

Bitcoinist-Wilma Woo

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Ethereum Akıllı Kontratları Söylendiği Kadar Akıllı Olmayabilir Fiat paradan kripto paraya, kripto paradan kripto paraya dönüşümü ve bunların türevlerini içeren popüler bir dijital varlık ticaret platformu olan OKEx, bir akıllı kontrat bug’ı bulduktan sonra tüm ERC-20 tokenlerini askıya aldı. Askıya alınan varlıkların güvende olduğu...
Egehan Karışman 26 Nisan 2018