Bitcoin’in Dipte Olduğunu Mu Düşünüyorsunuz? Yalnız Değilsiniz

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fundstrat Global Advisors’ın kurucularından Tom Lee yaptığı anket sonucunda yakında piyasaya “büyük para” gireceğinden emin olduktan sonra geleneksel ekonominin kriptodan yana olduğuna kanaat getirdi.


Lee: “Sonuçlar kripto sermaye akışı için baş gösterge rolünde”

23 Nisanda küçük bir toplantı ile davetlileriyle anket sonuçlarını paylaşan Lee, kurumsal yatırımcıların küçük bir kısmının BTC’nin dibi bulduğuna inandıklarını söyledi.

Fonların geri dönüşleri içinde John McAfee’nin Bitcoin’in 2020’de 1 milyon doları bulacağına dair ön görüsü hakkında 60/40’lık bir oran oluştu. Bu sene sonu için ise 10.000-20.000 dolar arası tahminlerde bulunuldu.

%82’si ise BTC’nin dipte olduğuna inanıyor.

“CRYPTO: 23 Nisanda kurumsal yatırımcılardan oluşan küçük bir toplantı düzenledik. Sonuç olarak kurumlar BTC’nin bittiğine inanıyorlar. Bunu yakında kriptoya büyük paralar geleceğinin göstergesi kabul ediyoruz.”

Öte yandan, ankete katılanların üçte ikisi Ethereum’un Amerika tarafından geçerli bir para birimi olarak kabul edilmeyeceğine inanıyor ve %47’si token sınıflandırmasının en erken 2019’da geleceğini söylüyor.

“Büyük para”’nın kripto dünyasına girmeyi beklediği bu ay sıklıkla konuşulan konulardan biri olmaya devam ediyor.

Lee iyimserliğini sürdürürken, bir yandan da Bitcoin’in fiyat potansiyelinin hikaye olduğu izlenimi yaratmamaya dikkat etti.

McAfee konusunda ise, sosyal medya üzerinden yaptığı yorumda 1 milyon dolar rakamının Fundstrat’ın asıl inancını etkilemediğini belirtti.

“Buna umut bağlamıyoruz ancak 1 milyon dolar mümkün… asıl meselemiz değil ama evet ihtimal dahilinde.”

Bitcoinist-Wilma Woo

Bitcoin’in Dipte Olduğunu Mu Düşünüyorsunuz? Yalnız Değilsiniz