Bitcoin’in Gelecekteki Yeri, Dev Kripto Para Piyasası Tahmini, Çin’in Korkulu Rüyası, Ripple (XRP)’ın Yeni Borsası: Öne Çıkan: ETH, TRON, NEO ve EOS Haberleri

Serkan Eser
Serkan Eser 3 Ocak 2019
0 görüntülenme

Bitcoin’in geleceği ile ilgili yeni bir tahminden, Ripple (XRP)’daki yeni bir röportaja, XRP’nin kitlesel kabulünün artmasına ve dev kripto para piyasası tahminine kadar, burada kripto dünyasındaki en güncel kripto para haberleri ile kendinizi güncel tutun ve yatırımınıza değer katın.

Bitcoin (BTC)’e yönelik haberler

Max Keizer: “Bitcoin (BTC) dünyanın yeni rezerv para birimi.”

Eski Wall Street broker’ı (trader’ı), kripto analisti ve Keizer Report programının sunucusu olan Max Keizer, lider kripto para birimi Bitcoin’in dünyanın yeni rezerv para birimi olarak ortaya çıkacağına inandığını söylüyor. Eski Wall Street broker’ına göre, Bitcoin fiyatının hash rate’ı ve zorluk ayarı bu kripto para biriminin, herhangi bir merkez bankası para biriminden daha belirgin güçlü para politikası aracı olduğunu gösteriyor. Max Keizer konuya yönelik açıklamalarına şu sözlerle devam ediyor:

Her on dakikada bir çıkan kripto para birimi emisyon programı, Bitcoin’i, dünyanın en sağlam para politikası olan merkez bankası haline getiriyor.

Jim Radecki: “Kripto para piyasası 1 trilyon dolarlık bir pazar olabilir.”

Cumberland’daki Küresel İş Geliştirme Başkanı Jim Radecki yayınladığı son makalesinde, geliştiricilerin ve şirketlerin kripto para birimlerinin 1 trilyon dolarlık pazar sınırına ulaşması için projeleri üzerinde çalışmaya devam etmesi gerektiğini söyledi.

Jim Radecki’ye göre, kripto varlık piyasası yapısı hala aşırı derecede parçalı. Şu anda, hepsi farklı ürünler sunan 200’den fazla farklı borsa ve platform var. Aynı zamanda, bu platformların nasıl inşa edileceğini belirleyen farklı yetki alanları var. Cumberland’daki Küresel İş Geliştirme Başkanı , bugünlerde tek elden bir çözüm bulunmadığını açıklıyor.

Ethereum (ETH)’a yönelik haberler

Yeni bir açık kaynaklı, topluluk destekli Ethereum araştırma ve kaynak merkezi daha başlatıldı. EthHub, acemilere ve geliştiricilere, platformu anlatmak ve proje inşa etmek için iyi bir temel sağlamak üzere tasarlandı.

Ripple (XRP)’a yönelik haberler

Ripple (XRP), küresel stratejik hesap başkanı Marcus Treacher ile yaptığı yeni röportajın geniş bir kısmını yayınladı. Röportaj, bankacılık dünyasını ve gittikçe artan bir dijital dünyaya ayak uydurma mücadelesini vurguluyor. Bu arada, Estonya merkezli kripto para birimi işlem platformu CoinMetro’ya XRP eklendi. Kripto para yatırımcıları artık XRP’yi doğrudan euro ile satın alabilir.

Kripto para birimlerine yönelik haberler

Çin’deki yerel makamlar, ülkede dijital ödemelerin yaşadığı üssel büyüme konusunda endişeli. FT tarafından yayımlanan son bir raporda, Çin’in Merkez Bankası konumunda olan Çin Halk Bankası (PBoC)’nın, Asya ülkesinde ödemelerde nakit paranın azalması konusunda çok endişeli olduğu belirtiliyor.

Bu rapora göre, şu anda sadece nakit yerine dijital ödemelere dayanan birçok mağaza ve şirket var. Dijital sistemler kullanılarak ödemeleri çok daha hızlı ve daha kolay hale getiren Alipay ve WeChat Pay gibi bazı ödeme uygulamaları da var. Bu uygulamalarda nakit kullanımının azalmasının önemli bir nedeni.

TRON (TRX)’a yönelik haberler

Yeni yıla, fiyat açısından istikrar belirtileri gösteren piyasa ile başladık. Buna rağmen, kripto para birimlerinin bir kısmı hem değerleme hem de teknolojik ilerleme açısından gelişmelerle dikkat çekiyor. Bu haftanın öne çıkanları arasında Ethereum (ETH), pazardaki konumunu yeniden kazanıyor ve TRON ise ERC20 tokeni yakma işlemini tamamladı.

TRON (TRX), sekizinci parti olan Ethereum tabanlı TRX tokenlerini yaktığını ve resmi olarak 182.359.804 adet tokeni dolaşımdan çıkardığını söyledi. Kripto para birimi yakma, TRON’un Ethereum Blockchain’inden göç etmesinin son adımlarının bir parçası.

NEO’ya yönelik haberler

NEO’nun ekibi, Çin’deki en yeni aylık raporunu yayınladı ve rapor Çin merkezli Blockchain platformundaki en son gelişmeleri de kapsıyor. Raporda topluluk büyümesi, röportajlar, NEO kodu ve ekosistemindeki yeni işe alımlar ve iyileştirmeler vurgulanıyor.

EOS yönelik haberler

EOS tabanlı çok oyunculu mobil oyun Gangster Arena, oyun içi ilk fragmanını piyasaya sürdü. Oyun, EOS için satın alınabilecek ve Blockchain’e sabitlenebilecek karakterleri, silahları ve teçhizatı kullanarak dört oyuncuya karşı savaşma imkanı veriyor ve oyunculara oyun içi öğelerin gerçek sahipliğini de veriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi olarak görülmemeli, kripto para yatırımlarının yüksek risk içerdiği ve piyasanın 2018 yılında yüzde 80’in üzerinde değer kaybı yaşadığı gerçekleri bir sonraki adımlarınızda göz önünde bulundurulmalıdır. 

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Yüzde 50 Sıçrayan Altcoin Öne Çıkıyor, Bitcoin, Ethereum, XRP Fiyat Görünümü Kripto para piyasası 2019 yılında 2018 yılında yaşanan güçlü fiyat düzeltmesinin etkisinden kurtulmaya çalışırken, Bitcoin ve yol arkadaşları senenin ilk günlerinde pozitif performansları ile geleceğe dair ümit veriyorlar. Coinmarketcap 2018 yılında bu ayın 16’sında hard forku gerçekleşmesi...
Serkan Eser 3 Ocak 2019