Bitcoin’in Her Adımını Bilen Brandt’tan Son Dakika BTC Tahmini

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kriptokoin.com – Ticaret efsanesi ve usta kripto para analisti Peter Brandt, yaklaşmakta olan halving etkinliğinden hemen sonra Bitcoin’in yükselmeyeceğini düşünüyor. Analiste göre, Bitcoin halving’den sonra 5.500 dolara dokunacak.

Bitcoin Meşhur Döngüsünün Neresinde? 2 Usta Analist Seviyelerle Açıklıyor

Peter Brandt Bitcoin’in halving’den sonra 5.500 dolarda olmasını bekliyor

Endüstride 40 yıldan fazla deneyime sahip olan emtia ticareti ustası Peter Brandt, kısa süre önce Temmuz 2020’de Bitcoin’in 5.500 dolarlık fiyattan işlem yapabileceğini belirtti. Kısa bir süre önce Peter Brandt, yukarıda belirtilen rakamın arkasındaki mantığı özetledi. Analist videoda “100.000 dolar ileride… ama ne zaman ve nasıl?” dedi ve lider kripto paranın beş aylık azalan kanaldan yukarı yönlü bir mola vermeyi başaramazsa, BTC’nin Temmuz ayında yaklaşık 5.300 doları bulabileceğini belirtti.

30 Eylül’de, Bitcoin’in yüzde 20’lik dramatik düşüşünün ardından Peter Brandt, lider kripto paranın Şubat ayından önce 50.000 ABD dolarına varmadan yeni bir dip bulabileceğini tahmin etti, ancak daha sonra ticaret efsanesi hedefini değiştirmek zorunda kaldı. Bir aydan kısa bir süre önce ünlü analist, BTC fiyatının dördüncü parabolik aşamasına girebileceğini önerdi.  Bununla birlikte, Bitcoin Aralık 2018’in dip seviyesinin altına düşerse, bu Brandt’a göre hikayesinin sonu anlamına gelebilir. Peter Brandt konuya yönelik açıklamalarına şunları ekledi:

İşte bu noktada teslim oldum. Bu seviyeyi kesin olarak ihlal edersek, Bitcoin’de hikayenin bittiği sonucuna varabilirim.

2019’daki Yükselişi Öngören Şirket: Bitcoin’lerin %26’sı Beş Yıldır Hareket Etmedi!

Peter Brandt’ın son fiyat tahminiyle ilgili en ilginç kısım: Halving’den sonra yeni bir dip!

Brandt’ın son fiyat tahminiyle ilgili en ilginç kısım, 2020’de yaklaşan halving etkinliğinden sonra Bitcoin’in yeni bir dip bulacağını tahmin etmesi. Bu tahmin, çok beklenen halving olayı nedeniyle kripto kralının iyileşmesini bekleyen birçok boğaya meydan okuyor. 2019, Bitcoin madencileri için en kârlı yıldı ve 2020’de Bitcoin için ana yükseliş argümanı, birçok madencinin bir zararla çalışmayı bırakacağı şeklinde görünüyor. Brandt madencilerin, kayıplara rağmen işlerini sürdürme eğiliminde olduklarını açıkladı.

Blok ödülü 12,5 BTC’den 6,25 BTC’ye düştüğünde analiste göre, aynı durum Bitcoin için de geçerli olacak.  Lider kripto para birimi Bitcoin, yazım sırasında yüzde 4 oranında düşüşle 6.760 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto paraların amiral gemisi şu anda 122,5 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Bitcoin yazım sırasında piyasa değeriyle 22,2 milyar dolarlık bir son 24 saatlik işlem hacmini yönetiyor. Kripto para tahminleriyle ilgili diğer haberler için “İşte Usta Analistlerin 7 Bin Doların Altına Kayan Bitcoin’deki Yeni Tahminleri” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bitcoin’in Her Adımını Bilen Brandt’tan Son Dakika BTC Tahmini

Yorumlar kapalı.

Bitcoin’in Her Adımını Bilen Brandt’tan Son Dakika BTC Tahmini

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kriptokoin.com – Bitcoin geçtiğimiz günlerde devasa bir çöküşle karşı karşıya kaldı. Fiyat ilk önce 9 bin doların altına daha sonra ise 8 bin doların altına kaydı. Bu fiyat kayıplarını şaşırtıcı kılan ise dakikalar içerisinde BTC’nin kârlarını bir anda silmesiydi. Peki Bitcoin için çöküş devam edecek mi yoksa fiyat ivmelenip tekrar yükselişe mi geçecek? Bitcoin’deki tabiri caizse nokta atışı tahminleriyle bilenen usta analist Peter Brandt yeni bir BTC tahmini paylaştı ve yatırımcıların akıllarındaki deli sorulara yanıt bulmalarını sağladı.

Peter Brandt: Yükseliş eğilimi yeniden onaylanana kadar Bitcoin’den uzak duracağım!

Tanınmış emtia ve kripto para analisti Peter Brandt, Bitcoin’in dördüncü uzun vadeli parabolik boğa safhasının bozulmamış olup olmadığını yakında göreceğimizi söylüyor. Peter Brandt ve diğer popüler bir kripto para analisti Mike Cautillo, Bitcoin’in genel boğa döngülerinin ortasında son derece keskin çöküşler geçirdiğine dikkat çekiyor. BTC’nin yükseliş eğilimi yeniden onaylanana kadar, Peter Brandt piyasadan uzak durmayı planladığını söyledi.

Kaynak: Alternative.me
Kaynak: Alternative.me

Kripto yatırımcı ve trader’ları büyük ölçüde Bitcoin’in dramatik aşağı doğru sarmalını sürdürmeye hazır olduğundan çok korkuyorlar. Alternative.me’nin korku ve açgözlülük endeksine göre, iğne şimdi “aşırı korku” bölgesinde 24’te kilitlendi. Endeks kripto yatırımcıları arasındaki genel duyarlılığı izlemek için piyasadaki dalgalanmayı, sosyal medyayı ve anketleri analiz ediyor. Bu endeks yatırımcıların korktuğu durumlarda, genellikle bir pazar düzeltmesinin gerçekleştiğini söyleyen Strawpoll.com ve Thundercheck.org geliştiricileri tarafından oluşturuldu:

Aşırı korku, yatırımcıların çok endişeli olduğuna dair bir işaret olabilir. Bu bir satın alma fırsatı olabilir. Yatırımcılar çok açgözlü olduğunda, bu pazarın bir düzeltmeye ihtiyacı olduğu anlamına geliyor.

Popüler analistler: 7.440 dolar ve 5.000 dolar kilit seviyeler

Kripto analisti Scott Melker, 7.440 doların şimdi izlenmesi gereken anahtar sayı olduğunu söyledi. Analist eğer BTC kısa vadede bu rakamın üstünde kalabiliyorsa, önemli bir yukarı hareketin muhtemel olduğuna inanıyor:

7.440 dolar benim için önemli bir seviye. Kilit destek ve bunun üzerindeki herhangi bir fiyat hareketi, bu zaman dilimi içinde RSI ile belirgin bir gizli yükseliş farkına neden olacak. Eğer devam edersek bu alanı izleyeceğiz.

Kaynak: Scott Melker/Twitter
Kaynak: Scott Melker/Twitter

Ancak tüm analistler bu kadar iyimser değil. Josh Olshevich, Bitcoin’in Nisan ayındaki bir önceki desteğin olası bir yeniden testiyle karşı karşıya olduğunu söyledi. Olszewicz, BTC’nin parabolik ralliye başlamadan kısa bir süre önce mola verdiği ve bu yılın başlarında 14.000 doların üzerine çıkmadan 5.000 doların altına dokunduğu gibi bir potansiyel düşüş planlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! 

Bitcoin’in Her Adımını Bilen Brandt’tan Son Dakika BTC Tahmini

Yorumlar kapalı.