Bitcoin’in Market Hacmi 220 Milyar Doların Üzerinde!

Kubilay Öztürk
Kubilay Öztürk 6 Aralık 2017
1 görüntülenme

Bugünlerde nereye gitseniz, kiminle konuşsanız hep aynı konu; kripto paralar. Kripto paralar tıpkı cep telefonu ve internetin hayatımıza bir anda girip domine ettiği şekilde hayatımızda yer edinmeye çalışıyorlar. Onlara olan ilgi gittikçe artıyor. Durum böyle olunca da kripto paraların lideri Bitcoin, 12500 dolar seviyesini de aşmayı başardı. Bitcoin’in market hacmi ise 220 milyar doları geride bırakmış durumda.

Bundan 1 Sene Önce Bitcoin ve Ethereum

Bundan bir sene önceki fiyatlara baktığımızda ise fiyatlar hiç gerçekçi gelmiyor: Bitcoin 770$ ve Ethereum 7,85$. Ne var ki hepsi gerçek ;

Kripto Para

Kripto Para Fiyatları – 2016 Aralık

Geçtiğimiz seneye oranla Bitcoin yüzde 1560; Ethereum ise tam yüzde 6180 değer kazanmış durumda. Bu listeye baktığımızda ise DogeCoin dışında bütün koinlerin değerine değer kattığını görüyoruz.

Bitcoin ve Kripto Para Market Hacmi

CBOE Group 10 Aralık’ta ABD’de vadeli Bitcoin işlemlerine başlıyor, onu da 18 Aralık’ta CME Group izleyecek. Bu iki haberle birlikte Bitcoin güçlenmeye devam ediyor ve market hacmi 220 milyar doları geride bırakmış durumda.

220 milyar dolarlık market hacmi ile Bitcoin, Coca Cola ve Intel gibi devleri şimdiden geride bıraktı. Sırada ise 229 milyar dolarlık değere sahip olan Nestle var.

Bitcoin’in yanı sıra IOTA da inanılmaz bir yükseliş gösterdi ve bugün de değerini ikiye katladı. Bu iki kripto paranın güçlenmesiyle birlikte ise kripto paraların toplam market hacmi de 375 milyar doları geride bıraktı;

Kripto Para Market Hacmi

Kripto Para Market Hacmi

Ne diyorsunuz, 2018’de de bu ivme devam eder mi?

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Business Insider’a Göre Bitcoin’in 5 Rakibi Yılbaşından bu yana değerini 11’e katlayan dijital para birimi Bitcoin, bugün de 12 bin 500 dolara çıkarak tekrar son zamanların rekorunu kırdı. Bitcoin’in yılın başından beri durdurulamayan bu yükselişi son zamanlarda herkesin dilinde. ABD’de 2000’li yıllarda teknoloji hisse...
Kubilay Öztürk 6 Aralık 2017