Reklamı kapat

Bitcoin’in Sıçrama Aralığı Daralıyor

Şebnem Ertan
Şebnem Ertan 6 Temmuz 2018
0 görüntülenme

Bitcoin (BTC) fiyatları temel teknik seviye tanımlarına göre 400 dolar civarında kısılıp kaldı ve kaçış yönü kripto dünyasının gelecek hamlelerini belirleyecek. 

Alım satım fiyatları 30 haziran ölçümlerinde en düşük 6,341 dolardaydı ve bu da çift dip formasyonu demek. 

Bu sırada, BTC’nin bu haftaki yükselişi 6,754 dolar (9,990 dolardan 5,755 dolara olan satışlardaki %23,6 Fibonacci düzeltmesi) ile yavaşladı ve en yüksek fiyatı olarak bu seviyede kalabildi. 

6,754 dolardan artmaya devam etseydi bu 24 Haziran’daki 5,755 dolarlık dipten beri sürekli yükselişe geçtiği anlamına gelirdi ve 7,000 doların kapıları açılabilirdi.  

Öte yandan, fiyatlar 6,341 doların altında kabul gördüğü takdirde yükseliş trendi zayıflayacaktır. 

Kısa süreleri gösteren tablolara baktığımızda fiyatlarda düşüşün yaklaştığı tahmininde bulunulabilir. Yazımızı hazırlarken, Bitfinex’te BTC son 24 saatlik sürecin %1 altı olan 6,520 dolar üzerinden işlem görüyordu. 

1 Saatlik Tablo 

Yukarıdaki tablo da göz önünde bulundurulursa spekülatörler BTC’nin yükselişten düşüşe geçmesinden cesaret bulabilirler. 

Dahası, Bollinger Bantları (20 saatlik harekette +2, -2’lik sapmalar) güneye yöneliyor yani bu da düşüşü gösteriyor. 

BTC ayrıca 50 saatlik ve 100 saatlik hareket ortalamalarının (MA) da altında seyrediyor. Daha da önemlisi, 50 saatlik MA gelecek birkaç saat içinde 100 saatlik MA’in de altına düşme riskini içeriyor. 

4 Saatlik Tablo 

Dünkü yükseliş kanalının düşüşü Göreceli Güç Endeksi’ne (IRS)  güven getirdi ve düşüş durumunu güçlendirdi. 

Tablo ayrıca Bollinger Bant’larının düşüş eğilimi oluşturduğunu gösteriyor. 

Görüşler 

-Saatlik ve 4 saatlik tablolar göz önünde bulundurulduğunda BTC 6,341 doların altına düşme riski taşıyor. 

-6,341 doların altından kabul durumunda yükseliş ihtimali tekrar kaybolacaktır ve 6,000 doların altına düşüş riski doğuracaktır. 

-İyi yanından ise, 6,754 dolarlık büyük engel geçildiği takdirde zaten yükselmeye olan eğilimi hızlandıracak ve 7,000 doların kapılarını açacaktır. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Kripto Koin’i Telegram’da takip edin!

Coindesk-Omkar Godbole 

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

20 Fare Mars’ta Nasıl Hayatta Kalacağımızı Çözmek İçin Uzaya Gidiyor! Fareler için büyük bir adım. Cuma sabahı, SpaceX Florida Cape Canaceral Air Force Station’dan bir Falcon 9 roketi fırlattı. Nereye mi? Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS). İnsansız da olsa roketin çok önemli yolcuları var: 20 labaratuvar faresi. Fareler...
Şebnem Ertan 6 Temmuz 2018