Bitcoin’in Yaratıcısı Sonunda Belli Oldu

mcgregor
mcgregor 31 Ağustos 2017
3 görüntülenme

Son zamanlarda dünya gündeminden adı hiç inmeyen Bitcoin’i kimin yarattığı belli değildi. Bitcoin’i yaratan kişinin kod adı Satoshi Nakamoto olmakla beraber gerçek kimliği henüz ortaya çıkmamıştı. Lakin ABD Ulusal Güvenlik Bakanlığı Nakamoto’nun gerçek kimliğini buldu.

Uzun süredir devam edilen araştırmalar stilometri yöntemini kullanan NSA, Satoshi’nin yazısını, tercih ettiği kelimeleri ve cümle yapısını her yönüyle detaylı olarak ele alarak, oldukça geniş bir değerlendirme yaptı. Bu sıkı çalışmalarının sonucunu almayı başaran bakanlık, Bitcoin’in gerçek yaratıcısına sonunda ulaştığını belirtti.

Bitcoin Nedir?

Amerika Güvenlik Bakanlığı Nakamoto’nın yazdığı yazılar ile bir milyardan fazla kişinin yazmış olduğu trilyonlarca yazıyı eşleştirdi. Detaylı karşılaştırma sonucunda aynı yazara ait olduğu belirlenen yazıların kaynağını tespit eden kurum, bu büyük çabanın Bitcoin’in arkasında Çinli veya Rus ajanlar olup olmadığını öğrenme amaçlı olduğunu ekledi.

Bitcoin’in yaratıcısı tespit edilmiş olmasına rağmen bu bilgi sır gibi saklanıyor. Kurum bütün araştırmaları komplo teorilerine dayandırmaya devam ediyor. Zira Obama dönemindeki bir önceki büyük araştırmanın sebebi de Bitcoin’in ABD’ye karşı silah olarak kullanılması ihtimali olarak açıklanmıştı. Ne kadar başarıyla kendimizi saklasak da internette tespit edemeyeceği kişi olmayan NSA, gelişmiş yazım eşleştirme teknikleri ile gizli kahramanların korkulu rüyası olmuş durumda.

İlginizi çekebilecek

https://kriptokoin.com/isvecli-adam-butun-hayatini-bitcoine-oynadi-ve/

https://kriptokoin.com/putin-bitcoin-yarisinda-cinin-pesinde/

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Burger King’den Kripto Para! Fast food devi Burger King hızla gelişen kripto para dünyasına ayak uyduruyor. Hızlı tüketimde bütün dünyaya yayılmış olab Burger King’in kendi dijital parasının adı ise WhopperCoin. Rusya’da tanıtımı yapılan WhopperCoin’ler ile birlikte satın alınan hamburgerler kolaylıkla diğer hesaplara gönderilebilecek,...
mcgregor 31 Ağustos 2017