Bitcoin’inizi Sattıktan Sonra Alabileceğiniz En İyi 10 Altcoin!

Hakan Karaca
Hakan Karaca 17 Nisan 2022
1 görüntülenme
1 apGIetlMrObx17QSZA9uvw

Kuşkusuz, Bitcoin (BTC) küresel olarak en çok aranan kripto para birimi. Bununla birlikte, oldukça iyi performans gösteren çok sayıda altcoin var. Kriptokoin.com olarak, Bitcoin yatırımınızı sattıktan sonra satın alabileceğiniz en iyi 10 altcoin projesini inceledik. Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

BTC’den sonraki en büyük kripto para birimi: ‘’Ethereum (ETH)’’ 

Ethereum (ETH), Bitcoin’den sonra en büyük kripto para birimi olarak yer alıyor. Yatırımcıların dikkatini çeken şey, Ethereum’un belirli potansiyel uygulamalara, özellikle de koşullar yerine getirildiğinde otomatik olarak yürütülen akıllı sözleşmelere sahip olmasıdır. Ethereum kesinlikle satın almak için listenizde olması gerekiyor. 

Yatırımınızı Katlayabilecek 9 Altcoin

 Bu altcoin, yatırımcıların göz bebeği: ‘’Polkadot (DOT) 

Polkadot (DOT), bir süre boyunca değerinde etkileyici bir büyüme gören bir altcoin projelerinden biri.. Blockchain ağlarını sorunsuz bir şekilde bağlama kabiliyeti ile Polkadot, yatırımcıların göz bebeği konumda. Polkadot ekosistemi üzerine inşa edilen çok sayıda proje olduğu için, bu kripto para biriminin değeri yükselmeye devam edecek. 

Yatırım yapmak için en iyi seçeneklerden biri: Cardano (ADA) 

Listemizde yer alan bir diğer altcoin ise Cardano (ADA). Cardano, piyasaya sürüldüğünden beri büyümeye devam ediyor. İşlem süresini ve enerji tüketimini düşürdüğü için ekosisteme mükemmel katkı sağlayan Cardano, yatırım yapmak için en iyi seçeneklerden biri olarak görünüyor  

Birçok alanda rakiplerini gölgede bırakan altcoin: Solana (SOL) 

Solana (SOL), proof-of-stake ve proof-of-history mekanizmalarının bir karışımı ile çalışır. Bu sayede yatırımcılar için büyük getiriler elde etmeyi başardı. Solana, çeşitli alanlarda diğer kripto para projelerini gölgede bıraktı. Merkeziyetsiz finans (DeFi), merkeziyetsiz uygulamalar (DApp’ler) ve akıllı sözleşmeler, bunlardan yalnızca birkaçı. 

DOGE ve Bu 9 Altcoin'den Müjde: Portföye Ekleniyorlar!

 Risk sevmeyen yatırımcılar buraya: Tether 

Tether, birçok kişi tarafından bilindiği gibi, en istikrarlı kripto para birimlerinden biridir. Bu, çok fazla risk almaya istekli olmayan yatırımcılar için bir altcoin haline geldi. Tether‘in değerinin diğer altcoin’lerden daha tutarlı olduğu düşünülmektedir, bu yüzden birçok yatırımcı tarafından tercih edilmektedir. 

 Bu altcoin BTC’den daha hızlı: Litecoin (LTC) 

Litecoin (LTC), kısa sürede en iyi altcoin projelerinden biri haline geldi. Litecoin’in en iyi özelliklerinden biri, Bitcoin’e kıyasla daha hızlı bir blok oluşturma oranına sahip olmasıdır. 

 Bu altcoin yatırımcılarına önemli kazançlar sunuyor: Binance Coin (BNB) 

Dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olan Binance, BNB’yi piyasaya sürmüştü. Yıllar içinde BNB fiyatının önemli oranda artması ve yatırımcılarına sunduğu kar oranları, ona yatırım yapmanın neden değerli olacağını ortaya koyuyor. 

 Bu altcoin yatırımcıların radarında: Ripple (XRP) 

Ripple (XRP)’nin, fiat para birimleri ve diğer büyük altcoin projeleri de dahil olmak üzere farklı para birimi türlerinin değişimini kolaylaştırma yeteneği, yatırımcıların radarına girmesini sağlıyor. Ek olarak, değerindeki artış, bu kripto para biriminin ne kadar potansiyel taşıdığına dair yeterince fikir veriyor.. 

 Piyasanın önde gelen kripto para birimlerinden biri: Dogecoin (DOGE) 

Dogecoin (DOGE) de, Bitcoin yatırımınızı sattıktan sonra yatırım yapabileceğiniz altcoin projeleri listemizdeki yerini alıyor. DOGE 2013 yılında piyasaya sürüldü ve o zamandan beri, kripto para piyasasında önde gelen kripto para birimlerinden biri haline geldi. Dallas Mavericks, Kronos ve SpaceX gibi büyük şirketlerin bu altcoin’e güvenmiş olması, bunun sağlam bir kanıtıdır.  

Topluluk ve destekçi odaklı altcoin projesi: Shiba Inu (SHIB) 

Listemizdeki son kripto para birimi Shiba Inu (SHIB). Shiba Inu, Ethereum ekosisteminin güvenlik ve gelişmişlik özelliklerinden yararlanan topluluk ve destekçi odaklı bir altcoin projesidir. SHIB son zamanlarda  önemli bir büyüme kaydetti. Bu kendisinin ne kadar iyi bir yatırım olduğunun bir göstergesidir. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

lawsuit
Meme Coin Zararı Nedeniyle Ünlü Borsaya Dava! Merkeziyetsiz bir borsa olan Uniswap (UNI), kayıt dışı menkul kıymetler satmak ve ilgili riskleri kullanıcılarına göstermemekle suçlanıyor. Kuzey Carolina’dan bir Uniswap kullanıcısı olan Nessa Risley, geçen yılın Mayıs ve Temmuz ayları arasında EthereumMax, Bezoge Earth, Alphawolf Finance,...
Aslı Dinçer 17 Nisan 2022