Reklamı kapat

Bitcoin Teknik Fiyat Analizi – Sırada Ne Var?

0 görüntülenme

Bitcoin (BTC) Çarşamba günü $7,000 seviyesinin altına düşerek, yakın zamanda gündeme gelen piyasanın yükselme umudunu yeniden şüpheye soktu.

Umutlu olanlar için daha endişe verici olan şey ise, eğer mevcut değerin de altına düşmeye devam ederse  teknik grafiklerin belirttiğine göre durum Bitcoin’in aleyhine dönebilir.

Bitcoin dün gece saat 12’de büyük bir çöküş yaşayarak $7,000’in altına düştü. Saatlik hareketlere bakıldığında (hareketli ortalamalar) yükselme eğilimine girmesi ve BTC’nin psikolojik sınırın altına düşmemesi bekleniyordu.

Bununla birlikte toptan satışlar ABD’de erken başlayarak Bitfinex verilerine göre BTC’nin $6,670’e kadar gerilemesine neden oldu. İşin ilginç yanı, BTC fiyatının düşmesi S&P 500 vadeli işlemlerinin satışıyla aynı zamana denk geldi.

Şubat ayının sonlarından itibaren, Bitcoin ve ABD hisseleri aşağı yukarı aynı hareket ediyor. Bu da demek oluyor ki kriptoparalar halen birer riskli aktif değer olarak görülüyor.

Günün sonunda, ABD hisseleri artışa geçti, ancak Bitcoin dengelenmeden önce Asya borsalarında $6,565’e kadar düşmeye devam etti. Bu yazı yazıldığı sırada BTC Bitfinex’te $6,746’den işlem görüyor.

Her ne kadar $6,565’e olan düşüş durumu Bitcoin’in aleyhine çevirmiş olsa da, halen tamamen kaybedilmiş değil. Bugün 10 günlük hareketli ortalamanın üzerindeki (UTC başına) bir kapanış, aşağıdaki grafikte de görülebileceği gibi durumu tersine çevirebilir.

Günlük çizelge

5 günlük hareketli ortalama (MA) şu anda nötr durumdayken 10 günlük hareketli ortalama ise daha çok düşme eğiliminde.

Kanal direnci (channel resistance) önümüzdeki 24 saat içerisinde $6,600 seviyesine kadar gerileyecek gibi görünüyor.

Genel görünüm

  • Şu anki durum belirsiz görünüyor.
  • 10 günlük hareketli ortalamanın üzerindeki bir kapanış artma eğilimindeki falling channel’ın oluşmasına neden olabilir.
  • $6,425 seviyesinin altında gerçekleşecek bir gerileme ise $6,000’in altında bir değere kadar düşmesine neden olabilir.
  • Falling channel’ın daha da altına düşerek $5,450 seviyesine kadar gerilemesi de mümkün, günlük relatif güç indeksi fiyatlarda 1,000 dolarlık bir düşüşe daha yer olduğunu gösteriyor.

CoinDesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Ralli Beklentisi Olan 5 Altcoin
Güney Kore Borsası Coinnest’in CEO’su Tutuklandı Kripto para dünyasına en çok rağbetin olduğu, aynı zamanda en sıkı düzenlemelerinde uygulandığı ülkelerin başında gelen ülkelerden Güney Kore’de, yerel kripto para borsası Coinnest’in CEO’su Kim Ik-Kwan ve şirketin genel müdür yardımcısını tutuklandı. Ik-Kwan ve tutuklanan diğer yöneticinin, müşterilerin paralarını kendi hesaplarına...
Burak Can Senyelli 5 Nisan 2018