Bitcoin’le Satın Alabileceğiniz 5 Şey

Egehan Karışman
Egehan Karışman 26 Aralık 2017
5 görüntülenme

Bu sene, Bitcoin yalnızca bir grup insanın ilgilendiği bir hobi olmaktan çıkarak bir para yaratma fenomeni haline geldi. Siz bu yazıyı okurken tam olarak değerini yazamıyoruz bile (sürekli dalgalanma olduğundan), ancak muhtemelen sizi ilgilendirecek kadar yüksek bir değerdedir.

Herhangi bir altkoinle ilgili en büyük engellerden biri onunla ne yapacağınızı bilmemenizdir. Ancak, Bitcoin daha yerleşik hale geldikçe, daha çok satıcı ve işletme bunu meşru bir para birimi olarak kabul etmeye başlıyor. Size bu yazımızda daha önce belki Bitcoin’le alabileceğinizi bilmediğiniz 5 ürünü tanıttık.

Hediye kartları

buy with bitcoin gyft

Gerçek bir hediye amacıyla kullanılabilmelerinin yanı sıra, aynı zamanda Bitcoin birikiminizi de harcayabileceğiniz bir yöntem. Gyft ve eGifter gibi sitelerde, her türden satıcıdan normalde Bitcoin ile alışveriş yapamıyorken hediye kartı alarak alışveriş yapabilirsiniz.

Hatta belki de en önemlisi, Amazon hediye kartları alarak site üzerinden tam anlamıyla istediğiniz her şeyi alabilirsiniz.

 

Pizza

buy with bitcoin pizzaforcoins

Bitcoin’in gerçek olduğunu ilk defa onla pizza alınabildiği zaman anlamıştık. PizzaForCoins isimli site bir süredir piyasada ve size bir çok pizza zincirinden internet üzerinden Bitcoin ile pizza sipariş etme olanağı sağlıyor.

Bunun gibi Bitcoin harcama yöntemleri aslında gerçekten kripto paraları kabul eden pizza zincirlerine geçici bir çözüm sağlıyor ama hey – işe yarıyor.

 

Havayolu/otel/uzay mekiği bileti

jetblue boarding pass facial recognition airbus a321 first flight mobile alabama fal

Seyahat şirketleri Bitcoin’le ödeme konusunda önde ilerliyor. Şaşırtıcı bir şekilde, Expedia ve CheapAir gibi büyük şirketler direkt olarak internet üzerinden otel rezervasyonları ve uçak biletleri için Bitcoin kabul ediyor.

Hatta Virgin Galactic şirketi ile Bitcoin’ler aracılığıyla uzaya bile gidebilirsiniz.

Bilgisayarlar

best macbook alternatives dell xps 15 lid2 800x533 c

2014 yılında, Dell internet satış mağazası üzerinden Bitcoin ile satış yapacağını açıkladı, ki o zamanlar Dell, Bitcoin’i kabul eden en büyük şirketti.

Ancak eğer Bitcoin’le bilgisayar almak istiyorsanız kendinizi Dell ile sınırlandırmanız gerekmez. Newegg’e giderek de herhangi bir bilgisayar yada bilgisayar parçasını Bitcoin ile alabilirsiniz.

Hemen her şey

buy with bitcoin overstock cyber monday

Hediye kartlarının Bitcoin’in alım gücü açısından öneminden bahsetmiştik. Ancak şimdi bunu bir adım daha öteye taşıyacağız.

Amazon’un rakibi olan Overstock, Bitcoin’i kabul eden ilk büyük online satışçı ünvanına sahip. Şirketin CEO’su kripto paralarla o kadar içli dışlı ki, geçtiğimiz hafta şirketin borsası tZero üzerinden $250 milyonluk bir ICO piyasaya sundu.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Koin Fiyatlarında Son Durum – BTC, ETH, XVG, RDD 2017’nin son günlerine yaklaşırken dijital para piyasası da son yaşanan düzeltme hareketinin üstesinden gelmeye başlıyor. Kripto koinlerin market hacmi yeniden 590 milyar dolar seviyelerine ulaşırken Bitcoin de yeniden 15.000 dolar seviyesinin üstüne çıkmayı başardı. Dün Reddit’te popüler...
Serkan Eser 26 Aralık 2017