Reklamı kapat

BitConnect Destekçisi FBI Tarafından Gözaltına Alındı

İmge Açıkbaş
İmge Açıkbaş 8 Ağustos 2018
0 görüntülenme

Bu yıl ocak ayındaki BitConnect’in başarısızlığından sonra ABD yasa uygulayıcısının gözü BitConnect ile ilgili kişilerin üzerinde görüküyor.

Kendisini “kripto göçebesi” olarak ifade eden ve Crypto Clover olarak da bilinen Calen Powell’ın yakın zamanda yayınladığı bir YouTube videosunda, FBI tarafından sınırlandırıldığını, tehdit edildiğini ve sorgulandığını iddia ediyor. Ayrıca FBI’ın ABD’ye girmeye çalışırken bütün parasını ve elektronik eşyalarını ele geçirdiğini de belirtti.

Bu yılın başlarında, kripto para birimi borsasası BitConnect’in kripto pazarından ani bir çıkış yaptığı haberleri ön sıradaydı. BTCC yatırımcıları için kripto para dünyasındaki bugüne kadar olan en büyük sahtekarlıktı ve bir Ponzi şeması olarak çalışıyordu (yatırımcılara az ya da hiç risk olmadan yüksek getiri talep eden hileli yatırım projesi).

Soruşturmaya göre, BitConnect İngiltere’de resmi bir adres kaydetti ve adres, şirketin ek anlaşmalarını gizlemek için sadece bir kapaktı.

FBI İle İş Birliği Yapacak

Powell geçmişinin soruşturmada avantaj sağlayabileceğini söyledi ve ekledi:

“Şimdi FBI ile konuşacağım ve gerekeni yapacağım. Umarım pasaportumu engellemezler ve ülkeyi terk etmeme engel olmazlar. Ama eğer ülkeden ayrılırsam uzun bir süre geri dönüp dönmeyeceğimi bilmiyorum.”

Powell ayrıca SEC tarafından iletişim kurulmadığını ve yasal tavsiye alacağını söyledi ve FBI ile işbirliği yapacağını belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter‘da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Tim Draper Bitcoin’in 2022’de Nasıl 250.000 Dolar Olacağını Anlattı Ünlü girişimci ve milyarder yatırımcı Tim Draper, Bitcoin’in 2022 yılına kadar 250,000 $ ‘a ulaşacağını iddia etti. 2014 yılında Draper, Bitcoin‘in üç yılda 10,000 dolar değerinde olacağını iddia etmişti. Ve Bitcoin geçtiğimiz Aralık ayında 19,783 $’a ulaşarak...
Ahmet Yılmaz 8 Ağustos 2018