Bitfinex, Binance Gibi Devlerin İş Yaptığı Crypto Capital’de Yeni Gelişme

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kriptokoin – Crypto Capital  yöneticisi Oz Yosef, 23 Ekim Çarşamba günü Bitfinex’in genel danışmanı Stuart Hoegner’in Cuma günü yaptığı açıklamaları doğrulayarak New York’un Güney Bölgesi Ofisi tarafından üç suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı.

Mahkeme belgelerine göre, Yosef, yani Oz Joseph, lisanssız bir para aktarma işini yürütmek için banka sahtekarlığı, banka dolandırıcılığına aracılık ve komplo kurmaktan suçlanıyor.

Mahkeme belgeleri tarafından belirtilen açık bir hareketle, Yosef isimsiz bir kaynağa “Bahamalar’da bulunan bir bankaya 10 milyon dolarlık para yatırma işlemi ile ilgili olarak, fonların Manhattan New York’da bulunan bir bankada tutulan banka hesabından havale edileceğini bilerek bir metin gönderdi.”

ABD makamları da dahil olmak üzere birçok uluslararası kuruluş tarafından yapılan cezai soruşturmaların ardından, bu bahar, Crypto Capital’in fonları donduruldu. Bankacılık çözümü platformundan ele geçirilen fonlardan 880 milyon dolar, şirketle ilişkilerini sürdüren Kripto Borsası Bitfinex’e aitti. Kaybedilen fonlarla ilgili olarak New York Avukatlık Bürosu tarafından Bitfinex ve kardeş firma Tether arasındaki ilişki hakkında soruşturma başlatıldı.

Perşembe günü, Crypto Capital başkanı Ivan Manuel Molina Lee, Polonya makamları tarafından kara para aklama suçlamasıyla ülkesine iade edildi. Lee, 1,5 milyar zlotiyi veya yaklaşık 390 milyon doları aklama suçlamasıyla suçlanıyor.

Lee’nin tutuklanmasının ardından Hoegner, Bitfinex’in dolandırıcılık kurbanı olduğunu iddia eden borsa adına bir açıklama yaptı. Hoegner, Yosef’un New York Güney Bölgesi tarafından suçlandığını, ancak mahkeme belgelerinin henüz bu iddiayı destekleyecek düzeyde olmadığı için salıverilmediğini ifade etti.

İddianame sonucunda Yosef, “söz konusu suçların komisyon tarafından izlenebilecek gelir sayısını temsil eden” varlıkları kaybedecek.

Mahkeme belgeleri, bu yıl ABD’de bulunan ABD Avukatlık Bürosu’nun ve Crypto Capital’in ana firması olan Global Trade Solutions LLC’nin gölge bankacılık hizmetini yürütmekle yükümlü olan Crypto Capital’in müdürü Reginal Fowler’ınkiler de dahil olmak üzere belirli varlıkların bir listesini veriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bitfinex, Binance Gibi Devlerin İş Yaptığı Crypto Capital’de Yeni Gelişme

Yorumlar kapalı.