Reklamı kapat

Bitfinex’in Yeni IEO Platformu Bu Altcoini Listeliyor

Mesut İnan
Mesut İnan 25 Eylül 2019
0 görüntülenme

Kriptokoin – Stablecoin üreticisi Tether’in CEO’sunun bugün paylaştığı bir duyuruya göre Kripto para borsası Bitfinex yeni bir IEO platformuna sahip olduğunu açıkladı.

Bitfinex Token Sales, daha önceki bir IEO platformun yenileme çabası aslında. Bu bağlamda Tokinex’in yerini alıyor. Marka, Bitfinex’in Tokinex’i oluşturmasından sadece dört ay sonra iki yeni projeyle geliyor: Ampleforth ve Ultra. Şirket, güncellenmiş platformun ilk projesini, çöken (ve şimdi feshedilmiş) Megaupload dosya barındırma platformunun arkasındaki İnternet girişimcisi Kim Dotcom’dan başka hiçbir kimse tarafından desteklenmeyen eşler arası bir ağ için bir token haline getirmeyi planlıyor.

Dotcom, Bitfinex’in kendisinden farklı olarak, ABD’nin yasal ve düzenleyici sisteminin son derece farkında. Bu nedenle, bir IEO olarak bilinen yeni ICO’nun başka bir fon yaratma mekanizmasına çok da düşkün değil.

Peki burada hatalı olan ne olabilir?

Bir IEO ya da ilk borsa teklifi, borsanın satışları yürütmesi dışında, koin teklifini kullanıcılarına özel kılan tarafını hariç tutarsak, bir ICO’ya benziyor. Bununla birlikte, bir IEO’yu teşvik etmek belki de tuhaf bir zaman olarak lanse edilebilir.

Bu ayın başlarında yayınlanan bir Longhash raporu, yaklaşık bir düzine IEO platformunda ortalama yatırım getirisinin eksi yüzde 80 olduğunu ortaya koydu. Ancak, bazı platformlar — Binance, Gate.io, Huoi ve OKEx – yatırımcılar için kar getirdi.

Bu arada, konuyu ince eleyip sık dokuyan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, halka açık bir şekilde IEO’ların radarında olduğunu söyledi. Bitfinex, şu an için, Bitfinex ana şirketi iFinex’in menkul kıymet yasalarını ihlal ettiği iddiasıyla dava açan New York Başsavcı Ofisi’nin artı işaretleri içinde tutuluyor.

Bununla birlikte, bir Bitfinex sözcüsü Bitfinex Token Sales’ın hamlesini “genel olarak Tokinex ve token satışlarının evrimi” olarak tanımlıyor. Ayrıca kısa vadeli getirilere odaklanan IEO’ların aksine, “Bitfinex Token Sales’ın bir pazarlama aracı olmadığını” söylüyor. Platform, satışa sunulan tokenlerin uzun vadeli, sürdürülebilir büyümesi için en iyi koşulları yaratmayı hedefliyor.”

Bitfinex’in basın açıklamasında, yeni platformunun “ürün geliştirme, yetenek edinme ve gelir artışını ölçeklendirmek için gereken stratejik rehberlik ve kaynakları özenle onaylanmış projeler sunacağı” belirtiliyor.

Ve onayladığı ilk proje ise Kim Dotcom’un izniyle geliyor.

Dotcom, eşler arası, dosya paylaşım hizmeti Megaupload’un kurucusu. Yıllar boyunca, Dotcom, dünyayı Almanya’dan Tayland’a, Hong Kong’dan Yeni Zelanda’ya kadar ulaştırdı. Ardından bir yasal işlem izini bıraktı: 1998’de bilgisayar dolandırıcılığı, 2002’de hisse senedi fiyatı manipülasyonu için bir mahkumiyet ve bir de 2012’de Megaupload’a katılımdan dolayı aranma.

O zamandan beri, Birleşik Devletler, Yeni Zelanda’dan mültecilik ve cezai telif hakkı suçlamaları konusunda iadesini istediği için konu yasal olarak belirsizliğini koruyor. Ancak onun yasal sorunları, yeni projesi K.im. için gelecek ay bir token satışı planlamasını engellemiyor.

Dotcom, projeyi açıkladığı bir basın bülteninde şunları söyledi: “Sanatçıların, içerik yaratıcılarının ve dijital işletmelerin tüm aracıları kesmelerini ve sansürsüz ve tekellerin dışında içerik ve dijital ürünler satmalarını sağlamak için K.im’i kurdum. Bitcoin şimdi vizyonumuzla ölçeklenebileceği bir aşamada. ”

Dotcom, Bitfinex için “Bitcoin üzerine kurulu KIM tokenlerini ürünlerimizin sağladığı özgürlüklere erişmek isteyenlere dağıtmamıza yardımcı olacak mükemmel bir ortak” diyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Pirate Bay’e 1 Milyon Dolar Bitcoin Bağışı Mayıs 2013’te kripto parayla bağış kabul etmeye başlayan, dünyanın en büyük torrent portalı Pirate Bay şimdiye kadar 1 milyon dolarlık bitcoin topladı. O zamanlar bitcoin kısa bir süreliğine 50 dolardı bu yüzden de 0,1 yada 0,5 bitcoinlik...
Şebnem Ertan 25 Eylül 2019