Reklamı kapat

BitGrail Mağdurları İçin Nano Yardım Fonu Oluşturuyor

Şebnem Ertan
Şebnem Ertan 16 Nisan 2018
0 görüntülenme

The Nano Foundation, kriptoborsası BitGrail’in hacklenmesinden etkilenenlere yardımcı olmak için yasal bir fona sponsor olacağını duyurdu.

Şubatta, İtalya merkezli kripto borsası BitGrail kendi sağladığı tokenlerden Nano’nun hırsızlığı ile değer kaybetti ve ardından ticaretini dondurdu. Ticaret platformunun açıklamasına göre 17 milyon Nano çalındı bu da 187 milyon dolar değerindeydi.

Tüm kurbanların yasal destek göreceklerinin garantisini vermek adına Nano ekibinin şubat sonunda Espen Enger’le yasal fon açmak üzere iletişim kurdukları duyuruldu. O dönemde Enger, neredeyse 600 BitGrail kurbanı temsil ediyordu. Kısa bir süre sonra Nano ekibi Enger’le de ortak çalışan İtalyan hukuk bürosu Bonelli Erede ile de irtibat kurdu. Nano Foundation duyurusunda şöyle yazıyordu:

“Sonuç olarak, kurbanların zararlarını karşılamak adına Nano olarak, Mr. Enger’le beraber –geçmiş ve gelecek bağışları da içeren ve 2 milyon dolara ulaşması beklenen- bir fon kuruyoruz.”

Yayınlanan blog gönderisine göre, Espen Enger’in savunduğu kurbanlar farklı para birimlerinde 300,000 dolardan fazla kazandı. Nano Foundation’ın da bağışlarıyla toplam değerin 600,000 doları geçmesi bekleniyor. Firmanın açıklamasına göre, Nano Foundation’ın yatırım yapmak dışında fon üzerinde herhangi bir kontrolü olmayacak.

Geçtiğimiz hafta, Nano yatırımcılarının lehine New York Bölge Mahkemesinde dava açıldı. Yapılan suçlamada, Nano’nun Amerikan Menkul Kıymetler Yasasına karşı olduğu ve BitGrail borsasının yanlış temsil edildiği iddialarına yer verildi. Dosyada, hack mağdurlarının kayıplarının giderilmesi için Nano’nun başka bir kriptoya yönelmesi öneriliyor.

Cointelegraph- Ana Alexandre

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

BTC/USD Teknik Fiyat Analizi – Destek ve Direnç Noktaları CryptoCholics ekibinin sizler için hazırladığı Bitcoin teknik fiyat analizi! Bitcoin , 12 Nisan’da gelen yüksek hacimli alış emirleri ile uzun zamandır direnç olarak test ettiği trend çizgisini patlattı (breakout). Bitcoin’in yukarı yönlü hareketi ile birlikte genel market...
Kriptokoin.com 16 Nisan 2018