Bittrex SegWit2x için Tutumunu Açıkladı

mcgregor
mcgregor 8 Kasım 2017
0 görüntülenme

Dünyanın en büyük kripto para ticaret borsalarından Bittrex, Bitcoin’in SegWit2x hard forku konusunda alacağı tutumu dün resmi bir bildiri ile açıkladı.

Orijinal Bitcoin Blockchain’i “BTC” Olmaya Devam Edecek

16 Kasım’da gerçekleşmesi planlanan hard fork konusunda Bittrex de böylece tıpkı Bitfinex gibi B2X’i Bitcoin olarak kabul etmeyeceğini, Bitcoin topluluğunun ortak kararı doğrultusunda hareket edeceğini açıkladı.

“Bu zincirin bölünmesi durumunda BTC, endüstri ve ekosistem Bitcoin için net bir zincir tercihi gösterinceye kadar mevcut Bitcoin zinciri de 1 MB blok olarak kalacaktır. Bittrex, müşteri fonlarının her iki zincirde de korunabilmesini sağlamak için tüm makul adımları atacaktır. Bittrex, kullanıcılarımızın zincir bölme simgelerini kredilendirmek için tüm makul girişimleri yapacaktır. Çalma korumasının eksikliği nedeniyle herhangi bir koşulda hatalı çapraz zincir mevduatları bulamayacağız ”

Bittrex’in konuyu daha da netleştirmek için açıklamaya ekledikleri şu şekilde;

Hangi zincirin tercih edilen ve egemen zincir olduğu açık değilse, şunları yapabiliriz:

  • B2X için pazarı oluştur (2 MB bloklu Bitcoin Segwit2x zinciri).
  • Gözlem süresini uzat.

Segwit2x hard fork bloğu 494.784 sırasında Bittrex’de Bitcoin (BTC) bakiyeniz varsa, ek olarak zincir bölme simgelerinin eşdeğer miktarı 1: 1 bazında kredilendirilirsiniz. yani Bittrex’de 1 BTC, değişim anında size 1 zincir bölünmüş token verecektir.

B2X fiyatı

Uzun lafın kısası, New York Antlaşmasında da yer almayan Bittrex, kullanıcıların yanında yer alacağını, ve her iki durumda da iki kripto parayı kullanıcılarla buluşturacağını hard forka bir hafta kala açıklamış oldu.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Elon Musk Türkiye’ye Geliyor! Tesla ve SpaceX gibi şirketleri yaratarak dünyada fütürizmin öncü isimlerinden biri haline gelen Elon Musk Türkiye’ye geliyor. Hyperloop fikri ve dünya üzerinde roket ile seyahat gibi çılgın fikirleriyle gündemden düşmeyen ünlü girişimci saat 15:30’da Ankara’da Cumhurbaşkanı Erdoğan...
Kubilay Öztürk 8 Kasım 2017