XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Björk’ün yeni albümü sadece kripto paralarla satın alınabilecek

mcgregor
mcgregor 6 Kasım 2017
5 görüntülenme

Aykırı durumlara kolayca adapte olması ile bilinen müzisyen Björk, son albümü Ütopya’nın kripto para birimleri aracılığıyla satın alınabileceğini açıkladı. Sanatçı Bitcoin, Litecoin, DASH ve AudioCoin’i kabul etmeyi planlıyor. Bundan daha ilginci ise albümdeki şarkıların fiat para birimleri ile satın alınamayacak olması.

Björk’un bu hareketinin son dönemde popülaritesi artan kripto para akımı sayesinde reklam yapma amacı taşıdığı düşünülse dahi bununla birlikte Blockpool’dan Kevin Bacon’a göre bu hareket reklam amacı taşımaktan öte Björk’un lider kişiliğini yansıtıyor;

“Bu gerçekten Björk’ün pazarlama stratejisi değil aksine bu sektörde lider olmak için verilmiş bir karar. Ben bu projeye dahil olmasaydım da bana bunu dünyada kimin yapacağını sorsalar sanırım Bjork’un adını verirdim”

Satoshi Döngüsü

Kripto para birimleri daha fazla benimsendikçe bu kripto paraların fiyatına da yansıyor, yapılan işlem sayısı artıyor ve bu da ana akım medyasının Bitcoin’e daha fazla yer vermesine öncülük ediyor. Ana akım medyasında yer almak ve artan işlem sayısı ise Bitcoin’i her zaman olduğundan daha istikrarlı bir para birimi haline getiriyor. Bu benimsenme ve istikrar süreci, Satoshi döngüsü olarak adlandırılıyor ve Bitcoin fiyatındaki artışın ardında yatan esas etken olarak görülüyor.

Björk’ün son hamlesi de Satoshi döngüsünü destekleyen yüzlerce pozitif hamleden birisi. Tüm dünyanın desteğini ardına akan kripto paralar, işlem sayısı arttıkça daha da stabil hale gelecektir, daha stabil hale gelince de aldığı desteği arttırmaya devam edecektir.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Koin Fiyatlarında Son Durum 06.11.2017 SegWit2x hard forku yaklaşırken kripto paraların volatilitesi de kayda değer bir şekilde yükseliyor. Kullanıcıların bu ayrım sonrasında B2X elde etme umuduyla Bitcoin’in fiyatı tıpkı Bitcoin Cash ve Bitcoin Gold ayrımlarının öncesinde olduğu gibi yükselmeye devam ediyor. Bu...
Kriptokoin 6 Kasım 2017