Blockchain Devi, Bu Altcoin’den Yüklüce Sattı!

580 görüntülenme
Blockchain Devi, Bu Altcoin'den Yüklüce Sattı!

Dev Blockchain şirketi olan Ripple, popüler altcoin XRP’nin arkasındaki şirket olarak biliniyor. Ayrıca şirket, dünya çapında ödemeleri kolaylaştırmak adına birçok ortaklık kuruyor. Bu yazımızda, Ripple’ın en son XRP satışından ve şirketin dördüncü çeyrek sonuçlarından bahsedeceğiz. İşte detaylar…

Blockchain devi son çeyrekte milyonlarca işlem gerçekleştirdi

2022’nin 4. çeyreğinde tüm kripto endüstrisindeki ticaret hacmi düşüş yaşadı. Ancak buna rağmen, XRP Ledger (XRPL) faaliyetleri muazzam bir artış gösterdi. Şirket, 4. çeyrekteki XRPL işlemlerinin 3. çeyreği 3 milyondan fazla aştığını belirtti. Ripple tarafından paylaşılan verilere göre, 2022’nin dördüncü çeyreğinde on chain XRPL işlemleri, 2022’nin üçüncü çeyreğinde kaydedilen yaklaşık 103.03 milyona kıyasla toplamda yaklaşık 106.42 milyon oldu.

Satış Başladı: Bu 2 Altcoin, Binance'e Boşaltılıyor!

Ripple bu başarıyı, FTX’in çöküşünün ardından yaşanan çöküşte kaydetti. Bu nedenle veriler dikkate değer. Ripple’a göre XRPL işlemleri, NFT faaliyetlerindeki artış nedeniyle 2022’nin 4. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre daha fazla arttı. Gelişme hakkında yorum yapan Ripple yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Daha geniş pazardaki işlem hacimleri yavaşlarken, büyük ölçüde XLS-20 değişikliğinin 2 Kasım 2022’de kabul edilmesinin ardından NFT faaliyetinin teşvik etmesiyle defterdeki işlem sayısı üç milyonun üzerinde arttı.

Kripto Para Borsası 14 Altcoin Delist

101.9 bin XRP yakıldı

Rapor ayrıca, XRPL tabanlı işlem ücretleri aracılığıyla toplam 101.968 XRP tokeninin yakıldığına işaret etti. Fakat dördüncü çeyrekte yakılan XRP’nin sayısı, üçüncü çeyrekteki 146.3 bine kıyasla yüzde 30 düştü. Ripple verilerine göre ortalama işlem maliyetleri de düşüş yaşadı. Bu nedenle dördüncü çeyrekteki XRP yakımlarının miktarı azalmış oldu. Dördüncü çeyrekte işlem başına yaklaşık 0.00096 XRP ödeniyordu. Üçüncü çeyrekte ise bu miktar 0.0014 XRP idi. Ripple, “İşlem sayısı artmasına rağmen işlem ücretleri %33 düştüğü için XRP yandı ve USD cinsinden bir işlemin ortalama maliyeti neredeyse sıfır kaldı” diye ekledi.

226 milyon dolar değerinde XRP sattı

Bu arada, XRPL’deki yeni cüzdanların sayısı da 4. çeyrekte önemli bir artış elde etti. Ripple’a göre, bir önceki çeyrekte yaklaşık 125.223 olan yeni cüzdan sayısı 4. çeyrekte 228.143’e yükseldi. Ripple, yukarıda belirtilen istatistiklerin yanı sıra son çeyrekte gerçekleşen diğer önemli faaliyetleri de ortaya çıkardı. Şirket, On-Demand Liquidity (ODL) çözümü kullanıcılarına 226 milyon dolar değerinde XRP tokeni sattığını açıkladı.

Ripple Yöneticilerinden 'Çok Konuşulacak' Kripto Tahminleri!

Rapora göre, Ripple’ın ODL koridorları aracılığıyla yaptığı toplam XRP satış sayısı 2,96 milyar dolardı, bunun 2,74 milyar doları geri itfa edildi ve bunun 2,1 milyar doları emanet hesaplarına geri yatırıldı. Böylece net XRP satışları, 2022’nin üçüncü çeyreğine göre yüzde 27,15 düşüşle 226,31 milyon dolar oldu. Net satışlarda düşüşe rağmen, ODL aracılığıyla toplam XRP satışları yüzde 5,12 arttı. Rapora göre, bunun başlıca nedeni talepteki büyüme. Ayrıca teknolojinin benimsenmesi ile yeni ortaklıklar aracılığıyla Fransa, İsveç ve Afrika piyasalarına girilmesi de önemli bir faktör.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Dikkat: Bitcoin Fiyatı, Bu Borsada 62.000 Dolara Çıktı!
Dikkat: Bitcoin Fiyatı, Bu Borsada 62.000 Dolara Çıktı! Nijerya’da Bitcoin’e olan talep rekor kırdı. Bununla birlikte ülkedeki Bitcoin fiyatı %60 ilâ %120 arasında değişiyor. Nijerya’da yeni sisteme geçiş sıkıntıları Nijerya’da seçimlerin yapılmasına haftalar kala en çok tartışılan konulardan biri de para biriminde değişiklikler yapılmasıdır. Bununla...
Emre Borsan 2 ay önce