Blockchain Devi, Bu Altcoin’den Yüklüce Sattı!

Blockchain Devi, Bu Altcoin'den Yüklüce Sattı!
Blockchain Devi, Bu Altcoin'den Yüklüce Sattı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dev Blockchain şirketi olan Ripple, popüler altcoin XRP’nin arkasındaki şirket olarak biliniyor. Ayrıca şirket, dünya çapında ödemeleri kolaylaştırmak adına birçok ortaklık kuruyor. Bu yazımızda, Ripple’ın en son XRP satışından ve şirketin dördüncü çeyrek sonuçlarından bahsedeceğiz. İşte detaylar…

Blockchain devi son çeyrekte milyonlarca işlem gerçekleştirdi

2022’nin 4. çeyreğinde tüm kripto endüstrisindeki ticaret hacmi düşüş yaşadı. Ancak buna rağmen, XRP Ledger (XRPL) faaliyetleri muazzam bir artış gösterdi. Şirket, 4. çeyrekteki XRPL işlemlerinin 3. çeyreği 3 milyondan fazla aştığını belirtti. Ripple tarafından paylaşılan verilere göre, 2022’nin dördüncü çeyreğinde on chain XRPL işlemleri, 2022’nin üçüncü çeyreğinde kaydedilen yaklaşık 103.03 milyona kıyasla toplamda yaklaşık 106.42 milyon oldu.

Satış Başladı: Bu 2 Altcoin, Binance'e Boşaltılıyor!

Ripple bu başarıyı, FTX’in çöküşünün ardından yaşanan çöküşte kaydetti. Bu nedenle veriler dikkate değer. Ripple’a göre XRPL işlemleri, NFT faaliyetlerindeki artış nedeniyle 2022’nin 4. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre daha fazla arttı. Gelişme hakkında yorum yapan Ripple yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Daha geniş pazardaki işlem hacimleri yavaşlarken, büyük ölçüde XLS-20 değişikliğinin 2 Kasım 2022’de kabul edilmesinin ardından NFT faaliyetinin teşvik etmesiyle defterdeki işlem sayısı üç milyonun üzerinde arttı.

Kripto Para Borsası 14 Altcoin Delist

101.9 bin XRP yakıldı

Rapor ayrıca, XRPL tabanlı işlem ücretleri aracılığıyla toplam 101.968 XRP tokeninin yakıldığına işaret etti. Fakat dördüncü çeyrekte yakılan XRP’nin sayısı, üçüncü çeyrekteki 146.3 bine kıyasla yüzde 30 düştü. Ripple verilerine göre ortalama işlem maliyetleri de düşüş yaşadı. Bu nedenle dördüncü çeyrekteki XRP yakımlarının miktarı azalmış oldu. Dördüncü çeyrekte işlem başına yaklaşık 0.00096 XRP ödeniyordu. Üçüncü çeyrekte ise bu miktar 0.0014 XRP idi. Ripple, “İşlem sayısı artmasına rağmen işlem ücretleri %33 düştüğü için XRP yandı ve USD cinsinden bir işlemin ortalama maliyeti neredeyse sıfır kaldı” diye ekledi.

226 milyon dolar değerinde XRP sattı

Bu arada, XRPL’deki yeni cüzdanların sayısı da 4. çeyrekte önemli bir artış elde etti. Ripple’a göre, bir önceki çeyrekte yaklaşık 125.223 olan yeni cüzdan sayısı 4. çeyrekte 228.143’e yükseldi. Ripple, yukarıda belirtilen istatistiklerin yanı sıra son çeyrekte gerçekleşen diğer önemli faaliyetleri de ortaya çıkardı. Şirket, On-Demand Liquidity (ODL) çözümü kullanıcılarına 226 milyon dolar değerinde XRP tokeni sattığını açıkladı.

Ripple Yöneticilerinden 'Çok Konuşulacak' Kripto Tahminleri!

Rapora göre, Ripple’ın ODL koridorları aracılığıyla yaptığı toplam XRP satış sayısı 2,96 milyar dolardı, bunun 2,74 milyar doları geri itfa edildi ve bunun 2,1 milyar doları emanet hesaplarına geri yatırıldı. Böylece net XRP satışları, 2022’nin üçüncü çeyreğine göre yüzde 27,15 düşüşle 226,31 milyon dolar oldu. Net satışlarda düşüşe rağmen, ODL aracılığıyla toplam XRP satışları yüzde 5,12 arttı. Rapora göre, bunun başlıca nedeni talepteki büyüme. Ayrıca teknolojinin benimsenmesi ile yeni ortaklıklar aracılığıyla Fransa, İsveç ve Afrika piyasalarına girilmesi de önemli bir faktör.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Blockchain Devi, Bu Altcoin’den Yüklüce Sattı!