Reklamı kapat

Blockchain Endüstrisi 15 Kat Büyüyecek

Şebnem Ertan
Şebnem Ertan 30 Haziran 2018
0 görüntülenme

SharesPost, likidite çözümleri ve özel sermaye piyasası araştırmaları konularında önde gelen özel firma, bir araştırma raporu yayınladı (ismi “Blockchain Yatırım Stratejileri: 2.5 Trilyon Dolarlık Fırsat”) ve neden gelecek on yıl içinde firmaların blockchain dünyasında değerlerinin 2,5 trilyon doları geçeceğine inandığını açıkladı ve yatırımcıların piyasada yer almak için yapabileceklerine değindi.

Bu yazıda biz de  20 sayfalık raporun bazı önemli yerlerine dikkat çektik.

2.5 Milyon Dolar Değer Yaratma Fırsatı

Genelde insanlar blockchain teknolojisini kripto ile bağdaştırıyorlar oysa bu teknoloji 20 ayrı alanda 3 trilyon dolar potansiyeliyle birçok endüstriyi bozma kapasitesinde:

 1. Blockchain Altyapısı (kripto madenciliği, kripto borsaları, kripto cüzdanları)
 2. Ödemeler (düşük ücretler, daha çok şeffaflık ve kesinlik, hızlı işlemler)
 3. Kimlik yönetimi (giriş güvenliği, dolandırıcılığı önleme)
 4. Varlık yönetimi
 5. Menkul Değerler Borsası
 6. Müşterini Tanı/Para Aklamaya Karşı yönetimler (otomatik müşteri onayı için akıllı kontratlar vb.)
 7. Cloud Bilgisayarcılığı (artık hesaplama gücünü sistemlere dağıtıp kullanmak)
 8. Sigorta Teknolojisi (işlemlerde akıllı kontrat kullanımı)
 9. Online Hafıza (güvenli hafızalama için)
 10. Siber güvenlik (blockchainde yayınlanan anahtarlarla kimlikleri korumak)
 11. Emlak (mülkiyet kayıtlarını güvenli kaydetmek ve emanet yönetimi)
 12. Kaynak zincir yönetimi (ağda gerçek zamanlı takip)
 13. Dijital Medya (hak yönetimi)
 14. Sosyal Medya (kişisel bilgi ve içerik konusunda bireysel kontrol)
 15. E-ticaret (p2p satışlar için)
 16. Online Pazarlama (genişletilmiş data güvenliği ve gizlilik kontrolü için)
 17. Oyunlar
 18. IoT/ cihaz yönetimi (şeffaf data analizi ve yönetimi)
 19. Sağlık (şeffaf ödeme yönetimi)
 20. Devlet (aracılardan kurtulmak için)

Kripto Yatırımları

 • -“Kripto almak yatırımcılar ve müşteriler için Blockchain teknolojisine erişmenin en kolay yolu.”
 • -“Yatırımcılar kriptoya iki yoldan ulaşabilirler: bilgisayar ile (madencilik) ve borsa ile (ticaret).
 • -“Piyasada çok fazla kripto olmasına rağmen çok azı biliniyor ve likiditeden uzaklar.”
 • -“200’den fazla kripto borsasında, ki çoğu Amerika dışında, Nisan 2018 itibariyle günlük trafik hacmi 18 milyar doları aşıyor.”
 • -“BitMEX günlük hacimde 3.3 milyar dolar ile birinciliğe oynarken onu Binance 2.4 milyar dolarla ve OKEx 1.8 milyar dolarla takip ediyor.”

CryptoGlobe

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin Beklenen Hacim Artışı İle Hızla Yükseldi! Kripto para piyasası ihtiyacı olan hacme kavuşur kavuşmaz güçlü bir şekilde değer kazandı. Bitcoin ve altcoin’ler yüzde 5’in üzerinde yükseldiler.  Haftalardır düşük likidite ve işlem hacmi ile boğuşan Bitcoin, piyasaya giren yeni para ile gün içerisinde hızlı...
Serkan Eser 30 Haziran 2018