Reklamı kapat

Blockchain Samsung’un Nakliyat Maliyetlerini %20 Azaltabilir

0 görüntülenme

Samsung Electronics Co. Ltd. dünya genelinde gerçekleştirdiği milyar dolarlık nakliyatları yönetmek ve takip etmek için blockchain sistemini kullanmayı düşünüyor.

Güney Kore merkezli Samsung grubunun IT kuruluşu olan Samsung SDS Co.’nun genel müdür yardımcısı Song Kwang-woo, Bloomberg’e dünyanın en büyük yarı iletken ve akıllı telefon üreticisinin şu anda nakliye ücretlerini %20 azaltacak bir blockchain platformu geliştirme çalışmaları yürüttüğünü açıkladı.

Song yaptığı açıklamada, “Üretim endüstrisindeki tedarik zincirlerine muazzam bir etkisi olacak. Blockchain bizim dijital dönüşümümüzü gerçekleştirecek çekirdek platform.” dedi.

Geçmişte bir çok şirket de blockchain teknolojisi ile maliyetleri azaltmaktan ve işletmelerin verimliliğini artırmaktan bahsetmişti. Ancak şimdiye kadar bu şirketlerin pek azı vaatlerini gerçekleştirdi. Bu teknoloji işlemlerin kayıt altına alınması, onaylanması ve paylaşılması adına bir dönüşüm gerçekleştirecek. Bundan yola çıkarak Gartner Inc. firması blockchain kullanan işletmelerin 2025 yılına kadar 176 milyar dolarlık bir değere ulaşacağını tahmin ediyor.

Seoul’daki Kore Üniversitesi’nde endüstri mühendisliği profesörü olan Cheong Tae-su, Bloomberg’e nakliyat sürelerini hızlandırmanın Samsung’un ürünün piyasaya sürülmesiyle nakliyesi arasındaki gecikmeyi azaltarak rakip ürünlere daha iyi karşılık verebileceğini ve Çin gibi gelişen piyasalardaki artan tüketici taleplerini daha kolay karşılayabileceğini açıkladı.

Cheong yaptığı açıklamada “Ek yükleri ve tıkanıklıkları azaltıyor. Bu durum tamamen tedarik verimini ve görünürlüğü artırmakla ilgili, böylece tüketici güveni de artacaktır.” dedi.

Samsung blockchain teknolojisini denemeye bir yıl önce başladı. Mayıs 2017’de, şirket Kore’nin nakliye endüstrisi için bir pilot sistem başlattı. Bu sistem gerçek zamanlı olarak “tüm ihracat ve ithalatları” işleme tabi tutmayı hedefliyordu ve 2017’nin sonlarında sona erdi.

Investopedia

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Danimarkalı Sporcu Maaşını Bitcoin İle Alacak  Dijital para birimi Bitcoin ile maaş alanlar arasına bir yenisi ekleniyor. Danimarkalı bir buz hokeyi oyuncusu Nikolaj Rosentha maaşını sadece Bitcoin olarak alan ilk profesyonel sporcu olacak. Danimarkalı profesyonel buz hokeyi oyuncusu Nikolaj Rosenthal bundan böyle maaşını sadece kripto para Bitcoin ile alacak. Kopenhag merkezli Rungsted buz hokeyi takımında oynayan yıldız sporcu maaşını...
Burak Can Senyelli 17 Nisan 2018