Blockchain’e Delegated Proof of Stake Etkisi

Kubilay Öztürk
Kubilay Öztürk 10 Aralık 2017
7 görüntülenme

Blockchain, son zamanlarda yaygın olarak Bitcoin ve ICO’lar (Başlangıç ​​Para Teklifleri) ile ilişkili bir terim haline geldi. ICO tokenleri satışları ve para etrafında dolaşan tüm haberlerle birlikte, blok zinciri teknolojisinin gerçek değeri de bulanıklaştı.

Çoğu kuruluş ICO’ların etrafında bir yapılanma yaratmaya odaklanmışken, birçok kişi kayıt zinciri teknolojisinin gerçek faydalarını tartışmıyor. Blockchain’i uygulayan işletmeler de, bu yeni teknolojiyi ekosistemlerine dahil etmek için gereken mücadeleleri ve zaman taahhütünü ifade etmek konusunda isteksizler.

Lamden Blockchain Teknolojisini Hızlandırmak İstiyor

Lamden’in CEO’su Stuart Farmer, bir kripto para hastası olmasına rağmen kripto paraların güçlü şekilde ilerlemesi için teknolojiye odaklanılması gerektiğine inanıyor. Bunun da etkisiyle, Stuart, San Francisco ve İsviçre merkezli bir teknoloji şirketi olan Lamden’ı kurdu; bu teknoloji şirketi, blok zinciri uygulamalarını Delegated Proof of Stake yöntemini kullanarak hızlandırmayı planlıyor, zira onlara göre Proof of Work tamamen bir zaman ve enerji kaybı, ve bu kripto para dünyasının çözülmeyi bekleyen büyük sorunlarından birisi.

İster inanın ister inanmayın, Blockchain, Visa’dan Volkswagen’e kadar şirketlerin ilgisini çeken geniş bir kullanım yelpazesine sahip. Bu devrim niteliğindeki teknoloji, hemen hemen her endüstride veri güvenliğini artırmak, işlemleri düzene sokmak ve maliyetleri azaltmak için yüksek potansiyele sahip.

Örneğin, Volkswagen, tedarik zinciri ve ürün dağıtım sistemi ihtiyaçları için bu teknolojiyi kullanmaya başladı bile. Visa mevcut ağları için bir dijital ödeme altyapısı olarak blok zinciri teknolojisini sistemine adapte etmeye çalışıyor.

Elbette, insanlar, yeni bir teknolojiyi birleştirmek için doğru araçlara ihtiyaç duyuyorlar; bu yüzden Lamden’in üç yeni geliştirme aracı olan Safran, Flora ve Karanfil de blok zincirlerinin benimsenmesini ve hayata geçirilmesini çok daha kolay ve hızlı yapıyor.

Bu açık kaynak paketi “30 saniyelik” blok zincir üreteci, akıllı sözleşme paket yöneticisi ve zincirden zincire iletişim katmanı içermektedir. Birleştirilmiş bu araçların tümü, diğer blok zincirlerle değer değişimi yapabilen ve bunlarla “konuşabilen” kurumsal sınıf blok zinciri uygulamalarının hızlı bir şekilde oluşturulmasına ve yerleştirilmesine olanak tanıyor.

Lamden Hakkında

2017’nin Ağustos ayında kurulan Lamden kendi platformu üzerinden Delegated Proof of Stake sistemini kullanarak yeni blok zincirleri üretilmesini planlayan bir topluluk, platform.

İnternet sitesi: https://lamden.io/

ICO satışı: https://lamden.io/presale-registration

Whitepaper: Lamden White Paper

Email: [email protected]

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Vadeli Bitcoin İşlemleri Bugün Başlıyor – Peki Bu Ne Anlama Geliyor? Aylardır konuşulan vadeli Bitcoin işlemleri nihayet bugün başlıyor. CBOE Group liderliğinde başlayacak olan futures kontratları 18 Aralık’ta bu alanda lider olan Şikago merkezli CME Group’un da katılımıyla yeni bir çehre kazanacak. Peki herkesin dilinde olan vadeli Bitcoin...
Serkan Eser 10 Aralık 2017