Blockchain’e Delegated Proof of Stake Etkisi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Blockchain, son zamanlarda yaygın olarak Bitcoin ve ICO’lar (Başlangıç ​​Para Teklifleri) ile ilişkili bir terim haline geldi. ICO tokenleri satışları ve para etrafında dolaşan tüm haberlerle birlikte, blok zinciri teknolojisinin gerçek değeri de bulanıklaştı.

Çoğu kuruluş ICO’ların etrafında bir yapılanma yaratmaya odaklanmışken, birçok kişi kayıt zinciri teknolojisinin gerçek faydalarını tartışmıyor. Blockchain’i uygulayan işletmeler de, bu yeni teknolojiyi ekosistemlerine dahil etmek için gereken mücadeleleri ve zaman taahhütünü ifade etmek konusunda isteksizler.

Lamden Blockchain Teknolojisini Hızlandırmak İstiyor

Lamden’in CEO’su Stuart Farmer, bir kripto para hastası olmasına rağmen kripto paraların güçlü şekilde ilerlemesi için teknolojiye odaklanılması gerektiğine inanıyor. Bunun da etkisiyle, Stuart, San Francisco ve İsviçre merkezli bir teknoloji şirketi olan Lamden’ı kurdu; bu teknoloji şirketi, blok zinciri uygulamalarını Delegated Proof of Stake yöntemini kullanarak hızlandırmayı planlıyor, zira onlara göre Proof of Work tamamen bir zaman ve enerji kaybı, ve bu kripto para dünyasının çözülmeyi bekleyen büyük sorunlarından birisi.

İster inanın ister inanmayın, Blockchain, Visa’dan Volkswagen’e kadar şirketlerin ilgisini çeken geniş bir kullanım yelpazesine sahip. Bu devrim niteliğindeki teknoloji, hemen hemen her endüstride veri güvenliğini artırmak, işlemleri düzene sokmak ve maliyetleri azaltmak için yüksek potansiyele sahip.

Örneğin, Volkswagen, tedarik zinciri ve ürün dağıtım sistemi ihtiyaçları için bu teknolojiyi kullanmaya başladı bile. Visa mevcut ağları için bir dijital ödeme altyapısı olarak blok zinciri teknolojisini sistemine adapte etmeye çalışıyor.

Elbette, insanlar, yeni bir teknolojiyi birleştirmek için doğru araçlara ihtiyaç duyuyorlar; bu yüzden Lamden’in üç yeni geliştirme aracı olan Safran, Flora ve Karanfil de blok zincirlerinin benimsenmesini ve hayata geçirilmesini çok daha kolay ve hızlı yapıyor.

Bu açık kaynak paketi “30 saniyelik” blok zincir üreteci, akıllı sözleşme paket yöneticisi ve zincirden zincire iletişim katmanı içermektedir. Birleştirilmiş bu araçların tümü, diğer blok zincirlerle değer değişimi yapabilen ve bunlarla “konuşabilen” kurumsal sınıf blok zinciri uygulamalarının hızlı bir şekilde oluşturulmasına ve yerleştirilmesine olanak tanıyor.

Lamden Hakkında

2017’nin Ağustos ayında kurulan Lamden kendi platformu üzerinden Delegated Proof of Stake sistemini kullanarak yeni blok zincirleri üretilmesini planlayan bir topluluk, platform.

İnternet sitesi: https://lamden.io/

ICO satışı: https://lamden.io/presale-registration

Whitepaper: Lamden White Paper

Email: [email protected]

Blockchain’e Delegated Proof of Stake Etkisi