Blockchain’in Yeni Yüzü Messi

Canan Çayırlı
Canan Çayırlı 14 Aralık 2017
0 görüntülenme

Ultra güvenli cep telefonu Solarin’in geliştiricisi SIRIN LABS, blok zinciri farkındalığını artırmak için dünya futbolunun efsane isimlerinden olan Lionel Messi ile anlaştı. Barcelona’nın yıldız ismi, şirketin marka yüzü olacak.

Güvenli elektronik cihazlar alanında bir dünya lideri olan SIRIN LABS, kitle pazarlama ile blok zinciri arasında bir köprü kurdu. Şirket daha önce dünyanın ilk siber korumalı ve blok zinciri destekli cihazı Finney‘i icat etmişti.

IOTA‘nın Tangle teknolojisi ve SIRIN LABS’ın güvenlik ekosistemi tarafından güçlendirilen Finney cihazları, ölçeklenebilir ve hafif olan bir hesap defteri ve bağımsız bir blok zinciri ağı oluşturuyor. Finney, merkezi omurga ve merkezi madencilik olmadan hızlı, ücretsiz ve güvenli işlemler yapabilen bir cihaz.

Cihazlar, içinde kripto cüzdan, güvenli exchange erişimi, şifreli iletişim ve SRN belirteci tarafından desteklenen, ödeme ve uygulamalar için bir P2P kaynak paylaşımı ekosistemi gibi blok zinciri uygulamalarını barındıracak şekilde dizayn edildi.

Şirketin sağladığı hizmetler ve ürünleri blok zinciri teknolojisine dayalı ve şirketin asıl hedef kitlesi kripto para ctoplulukları. Leo Messi’nin büyük sayıda hayranı var ve Messi’yle işbirliği içinde olmak SIRIN LABS ekibinin büyük pazar fırsatları ele geçirmeye olan inancını artırıyor.

Lionel Messi, sosyal medyadaki en değerli futbolcu ve sporculardan biri. Hatta genellikle Messi dünyada gelmiş geçmiş en iyi ve en büyük futbolcu olduğu düşünülüyor. Messi’nin Facebook, Instagram veya Twitter’da paylaştığı bir gönderinin değeri 500,000$ olarak tahmin ediliyor.

Messi’nin Adidas, Gatorade, Lays, EA Sports ve Türk Hava Yolları ile reklam kontratı bulunuyor. Şimdi o kontratlara bir yenisi daha eklendi. Messi Facebook hesabında yaptığı paylaşımda, SIRIN LABS’ın marka yüzü olmaktan dolayı çok heyecanlı olduğunu ve akıllı telefonlara gelmek üzere olan yeni işletim sistemiyle blok zinciri sisteminin daha kolay hale geleceğini söyledi.

SIRIN LABS anlaşma ücretini açıklamasa da insanlar meraklarından dolayı ücret tahmini yapmaktan kendilerini alıkoyamıyorlar. Bazılarının kafasında da Arjantili futbolcuyla anlaşmak için verilen paranın değip değmeyeceği konusunda soru işaretleri var.

Fakat SIRIN LABS’ın CEO’su ve kurucusu olan Moshe Hogeg, şirketin dünya futbolunun yıldızıyla uzun süreli bir ortaklık sağlamak istediğini sölüyor. Ayrıca Hogeg Twitter hesabında, Messi’yle olan işbirliğinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Starbucks Ağında Korsan Madencilik Kahve zinciri Starbucks artık müşterilerin Monero kripto parasını kazması için laptoplarını kullanmalarının önüne geçeceğini söyledi. 2 Aralık’ta, Noah Dinkin isimli bir Twitter kullanıcısı, Buenos Aires’teki bir Starbucks’taki halka açık Wi-Fi’ın ekran görüntüsünü yayınladı; Wi-Fi hacklenmiş ve sıradışı...
Egehan Karışman 14 Aralık 2017