İflas Eden BlockFi, Yüzmilyonlarca Dolarlık Kripto Para Sattı!

Vural Erkan
Vural Erkan 28 Kasım 2022
105 görüntülenme
İflas Eden BlockFi, Yüzmilyonlarca Dolarlık Kripto Para Sattı!

Kripto şirketi BlockFi de FTX’in iflasının ardından Bölüm 11 iflas koruması için başvuru yaptı. Böylece, FTX, Voyager ve Celsius’tan sonra bir dizi kripto iflasının sonuncusu BlockFi oldu. Kripto şirketi, bugün kripto varlıklarından bir kısmını nakde çevirdi.

BlockFi, FTX’in yolundan gitti!

Sıkıntılı kripto şirketi BlockFi de kripto borsası FTX’i takip ediyor. Şirket, iflas etmesinin ardından New Jersey Bölgesi için ABD İflas Mahkemesinde Bölüm 11 kapsamında iflas koruması için başvuruda bulundu. Dosyalamada şirket, borçları ve varlıkları 1 milyar dolar ile 10 milyar dolar arasında değişen 100.000’den fazla alacaklıya sahip olduğunu belirtti. Ayrıca, FTX’in Amerikan kolu olan FTX ABD’ye ödenmemiş 275 milyon dolarlık bir kredi listeledi.

Bu arada iflas başvurusu yapan BlockFi, varlık tasfiyesine de başladı. Bu kapsamda bugün, sahip olduğu kripto paraların bir kısmını sattığını açıkladı. Şirket, söz konusu satıştaki amacın, ticari ve idari faaliyetlerini finanse etmek olduğunu belirtti. BlockFi, kripto varlıklarından 238 milyon 600 bin dolarını nakde çevirdiğini kaydetti. Ayrıca şirket, iflas başvurusunda, kasasında 256 milyon 900 bin dolar nakit olduğunu açıklamıştı.

BlockFi

Bir BlockFi yan kuruluşu da, Amerikan başvurusuyla eşzamanlı olarak Bermuda’da iflas başvurusu yaptı. Bahamalar gibi Bermuda da kriptoyu finansın geleceği olarak benimsedi. Her ikisi de, özellikle kripto varlıkları ve dijital para birimleri ile ilgilenmek için çerçeveler oluşturdu. Hem FTX’in iflas etmesiyle Bahamalar hem de şimdi BlockFi’nin iflas etmesiyle Bermuda hüsrana uğradı. Bu yüzden, kripto düzenlemelerinin ilk önemli yasal testleriyle karşı karşıyalar.

BlockFi’nin alacaklılar listesi

BlockFi’nin en büyük alacaklısı, stresli durumlarda alacaklıları temsil eden ve 729 milyon dolar borçlu olan Ankura Trust. Peter Thiel bağlantılı bir risk sermayesi fonu olan Valar Ventures, BlockFi hisselerinin %19’una sahip.

BlockFi ayrıca SEC’e 30 milyon dolarlık bir taleple en büyük alacaklılarından biri olarak listeledi. Şubat ayında, BlockFi’nin bir yan kuruluşu, şirketin yaklaşık 600.000 yatırımcıya sunduğu bir bireysel kripto kredi ürünüyle bağlantılı olarak SEC’e ve 32 eyalete 100 milyon dolar ödemeyi kabul etti.

BlockFi

Bir blog gönderisinde BlockFi, Bölüm 11 vakalarının şirketin işini istikrara kavuşturmasını ve tüm paydaşlar için değeri en üst düzeye çıkarmasını sağlayacağını söyledi. Şirket, “Müşterilerimizin çıkarlarına en uygun şekilde hareket etmek bizim önceliğimizdir. İleriye dönük yolumuza rehberlik etmeye devam ediyor” dedi.

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere BlockFi, daha önce platformundan para çekme işlemlerini durdurmuştu. Şirket iflas başvurusunda, Kirkland & Ellis ve Haynes & Boone’u iflas danışmanı olarak ve Berkeley Research Group’u finansal danışman olarak işe aldığını söyledi. Şirkete göre, Haziran ayı sonunda BlockFi’nin 1,8 milyar dolarlık ödenmemiş kredilerinin üçte biri teminatsızdı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Reuters

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Efsane Analist, Sepetindeki 12 Altcoin ve Tahminlerini Paylaştı!
Efsane Analist, Sepetindeki 12 Altcoin ve Tahminlerini Paylaştı! Eight Global’in CEO’su ve kurucusu popüler analist Micheal van de Poppe, altcoin sepetini açıkladı. Ayrıca analist, bazı projelere ilişkin tahminlerini paylaştı. Analistin sepetindeki altcoin projeleri Kripto analisti ve traderı Micheal van de Poppe, Twitter hesabından birikim yaptığı...
Vural Erkan 28 Kasım 2022