Reklamı kapat

Blokzincir Üzerinde İlk Domates Alışverişi

İmge Açıkbaş
İmge Açıkbaş 12 Ağustos 2018
0 görüntülenme

Bancor sayesinde, blokzincir yoksullukla mücadele etmek için kullanabileceğimiz bir araç haline geliyor.

Kenya’daki bir yerel dükkan blockzincir üzerinde ilk domatesleri sattı. Bu, gelişmekte olan ülkelerin yaşadığı ekonomik istikrarsızlık ve yolsuzluğa yardımcı olabilir.

Bancor’un Topluluk Para Birimleri Direktörü Will Ruddick şunları dedi:

Dün, Mombasa alanında, POA Network’teki Bancor Cüzdanını test ederek, işlem ücreti sıfır ve yerel işlemler için hızlı ödemeleri etkinleştirdiğimiz  muhteşem bir gün geçirdik. Domates ve chapati satılırken, yerel dükkan sahipleri ve müşterileri blokzincirdeki topluluk para birimi işlemlerine ilgi gösterdi.

Artık Mama Evelin gibi topluluk üyeleri şunları yapabilir:

  • Blokzincirde güvenli bir şekilde saklanan işlemlerin dijital kaydını tutabilir.
  • Eşyalarını daha iyi tanıtmak için topluluk pazarına reklam verebilir.
  • Kenya Şilesi mevcut olmadığında topluluktaki malları satın alabilir ve hizmetten yararlanabilir- saniyeler içinde işlem ücreti ve doğrulama olmadan.
  • Ticari işlemlerle ilgisi olmayan yerel tokenleri arkadaşlarına ve ailelerine anında ve ücretsiz olarak kolayca gönderebilirler.
  • Ve oylama sistemi, SMS bildirimleri ve daha fazlası gibi çok daha fazlasından yararlanabilir.

Kişiselleştirilmiş para birimi tasarlamak artık çok kolaylaştı: ekonomik teşvikler, vergilendirme, vergi iadesi, topluluk fonları, oylama sistemleri ve daha fazlası doğrudan Bancor Liquid Token akıllı sözleşmesi üzerine inşa edilebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter‘da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Stellar (XLM) Platformunda Heyecan Verici 8 Proje Stellar platformu son zamanlarda büyük ilgi gördü ve arkasındaki heyecanın nedeni, platformunun arkasındaki projeler. Aşağıda Stellar platformunda heycan verici sekiz proje var. 1. IBM Evrensel Ödeme Çözümü Önde gelen teknoloji devi IBM, ödeme yapısına daha fazla şeffaflık...
İmge Açıkbaş 12 Ağustos 2018