Reklamı kapat

Bloomberg Bu Altcoin İçin Uyardı: Sert Düşebilir!

Vural Erkan
Vural Erkan 30 Ağustos 2022
0 görüntülenme

Lider altcoin Ethereum (ETH), ayıların ve piyasanın geri kalanının insafına kalmış durumda. Bu döngüde devam eden bir trend. Boyun eğmeyen ayı piyasası, Ethereum’u sert bir şekilde vurdu. Bir Bloomberg analizi, hafta sonunun en düşük seviyelerinden son geri dönüşüne rağmen ETH için 1.000 doların altına düşeceğini tahmin ediyor.

Bloomberg, lider altcoin için bir çöküş öngörüyor

Bloomberg teknik analistleri, ETH fiyatının daha da düşmesini bekliyor. Bu, büyük ölçüde, düşüş eğiliminde olan bir piyasa koşulunda altcoin fiyatının oynaklığından kaynaklanıyor. Bloomberg raporunda, “Momentum ve fiyat trendlerine ilişkin teknik göstergeler, tokenin Ağustos ortasındaki yaklaşık 2.000 dolarlık zirveden 1.500 dolara yakın mevcut bölgeye düşüşünün devam edeceğini gösteriyor” diyor.

ETH 1.000 doların altına düşebilir

Bununla birlikte, Ethereum topluluğundaki duygular yaklaşmakta olan Merge nedeniyle yükselişini sürdürüyor. Bu arada ETH, son zamanlarda Bitcoin’den büyük ölçüde daha iyi performans gösteriyor. Öte yandan, bu, varlığa son zamanlardaki uygunsuz makroekonomik koşullara karşı herhangi bir bağışıklık kazandırmadı.

Ethereum, 50 günlük hareketli ortalamasında umut verici bir destek oluşturmuştu. Bununla birlikte, piyasadaki düşüşün ardından, varlık bu desteğin altına düştü. Ayrıca, daha fazla çöküş riskine işaret etti. Fairlead Strategy’nin finans danışmanı olan Katie Stockton, bu risklerin altını çizdi. Ayrıca, 5 aydır ilk kez düşen haftalık stokastiğin düşüş sinyaline dikkat çekti. Bloomberg, değerlendirmesinde şunları yazıyor:

Ethereum, 50 günlük hareketli ortalamasından ilk desteğin altına düştü. Kısa vadeli momentum şimdi negatifken aşağı yönlü riski artırıyor. Haftalık stokastikler Nisan ayından bu yana ilk kez düşüş yaşadı. Bu da, desteğin yaklaşık olarak yeniden test edildiğini gösteriyor. Önümüzdeki günlerde 1.000 dolar olması muhtemel.

Altcoin

ETH Pazartesi günü Ağustos’taki en düşük seviyeyi gördü

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, 14 Ağustos’ta 2 aylık 2.022 dolarlık zirvenin ardından Ethereum, 1.535 dolara kadar sürekli bir düşüş yaşadı. Bu düşüş baskısına rağmen, altcoin 1.500 dolarlık destek bölgesinin oldukça üzerindeydi. ETH, 22 Ağustos’tan 25 Ağustos’a kadar bazı kazançlar gördü ve 1.718 dolara ulaştı. Ancak bu yardım rallisi bir süre sonra düşmanlıkla karşılaşınca kısa sürdü.

25 Ağustos’ta piyasa düşüşleri başladığında, ETH ertesi gün 1.500 dolarlık desteğin altına geriledi. Fed Başkanı Jerome Powell’ın olumsuz konuşması tüm durumu daha da kötüleştirdi. ETH Pazartesi günü 1.429 dolara kadar düştü. Bu da Ağustos ayındaki en düşük seviyeye işaret etti.

Lider altcoin o zamandan beri bazı umut verici hareketler yaptı. Ancak bunların yakında bir engele çarpması muhtemel. Bloomberg analistlerinin tahmini gerçekleşirse, ETH kendisini iki aydan beri ilk kez 1.000 dolarlık ana desteğinin altında görebilir. ETH, yazı yazılırken son 24 saat içinde %1,69 değer kazandı ve şu anda 1.560 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

7 Analistten Hesapları Değiştiren Altın Tahminleri: Bu Seviyeler! Altın fiyatları, Salı günü doların yükselmesiyle düştü. Ayrıca, ABD faiz oranlarının daha uzun bir süre için yükseleceği beklentileri de getiri sağlamayan külçenin cazibesine azalttı. Analistler piyasayı yorumluyor ve tahminlerini paylaşıyor. “Bu durum, altın boğalarını tekrar savaşa girmeye...
Vural Erkan 30 Ağustos 2022