BTC Değil: Büyük Boğa Koşusunu Bu 8 Altcoin Başlatacak!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 4 hafta önce
25.751 görüntülenme
BTC Değil: Büyük Boğa Koşusunu Bu 8 Altcoin Başlatacak!

Altcoin Buzz, 2023’te potansiyel olarak alıcıları çekeceğine inandığı üç potansiyel altcoin projesini açıkladı. Diğer yandan, bir başka analist olan Paul L., Ocak ayı boyunca dikkat edilmesi gereken beş meme coin’i paylaştı. İşte detaylar…

Altcoin Buzz, bu kripto paralara işaret etti

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi 2022 kripto para birimleri için zor bir yıl oldu. Öngörülemeyen olaylar, tüm kripto para birimlerinin fiyatları üzerinde büyük bir etkiye sahip oldu. Analistler, 2023’e geldiğimizde, kripto para birimlerinin yükseliş duruşuna geçmeden önce tekrar dibe vuracağını tahmin ediyor. Bu noktada analistler, takip edilmesi gereken bazı altcoin’leri paylaşıyor. Bu analistlerden biri, Altcoin Buzz oldu.

Trader'lar Bu Altcoin'e Akın Ediyor: Çılgınca Artıyor!

Analist, öncelikle Litecoin’e (LTC) dikkat çekti. Litecoin, Bitcoin protokolüne dayalı olarak oluşturuldu. Ancak kullanılan karma algoritma, sabit sınır, blok işlem süreleri ve diğer birkaç faktör açısından da farklılık gösteriyor. LTC ayrıca sadece iki buçuk dakikalık bir blok süresine ve son derece düşük işlem ücretlerine sahip. Mikro transferleri ve satış noktası ödemeleri için uygun halde. Ek olarak, Litecoin’in Temmuz 2023’te üçüncü halving’ini gerçekleştirmesi bekleniyor.

Listenin ikinci sırasında ApeCoin var. BAYC ekosisteminde kullanılan yönetim ve utility tokendır. Otherside metaverse’ünün lansmanı, ApeCoin’in faydasını da geliştiriyor. Bunun dışında listede, Internet Computer (ICP) yer alıyor. Kriptografik gelişmelerin yardımıyla, ICP, Blockchain mimarisinin radikal bir tasarımını içermekte. Bu Blockchain ile kullanıcılar, hemen hemen her çevrimiçi sistem veya hizmeti oluşturulabilir.

Danışmanlık Devi: Çöken Bu Altcoin İçin Dip Avcılığı Yapın!

Takip edilecek en iyi meme coin’ler neler?

Peki, en iyi meme coin’ler neler? Analist Paul L., Ocak 2023 boyunca takip edilecek coin’leri paylaştı. Analistin listesinde, aşağıdaki coin’ler ve aşağıdaki yorumlar yer alıyor:

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin 2022’de çoğunlukla kırmızı bölgede işlem görse de ağ geliştirme ve benimseme haberleriyle desteklenen küçük kazançlar kaydetti. Özellikle varlık, Tesla CEO’su Elon Musk’tan destek aldıktan sonra yükseldi. DOGE, tokenin Twitter’da bir ödeme seçeneği olarak entegre edilebileceğine dair spekülasyonlar olduğu düşünüldüğünde, analiste göre; geçerli bir yatırım fırsatı olmaya devam ediyor.

Aynı zamanda Musk ve Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in ağı geliştirme planları olduğunun ortaya çıkmasının ardından olası ilerleme ile öne çıkıyor. Ayrıca analiste göre DOGE, 2022’nin küçük zirvelerini inşa etmeyi hedefliyor olabilir. Dogecoin, 2022’de piyasa değerine göre yüzde 54 değer kaybederek ilk on kripto para birimi arasında en iyi performansı gösteren ikinci  coin oldu.

Shiba Inu (SHIB)

Shiba Inu (SHIB), önemli fiyat düzeltmesinden uzakta, topluluk ağ üzerinde çeşitli ürünler sunmaya çalışırken 2023’te birkaç dönüm noktasına ulaşmayı hedefliyor. Örneğin, merkezi olmayan finans (DeFi), metaverse’e artan ilginin yanı sıra Shibarium adlı layer-2 ölçeklendirme çözümünün piyasaya sürülmesini dört gözle bekliyor.

Bonk (BONK)

Shiba Inu temalı varlık, piyasadaki gerilemeye rağmen büyük kazanç elde ettikçe artan topluluk heyecanına tanık oluyor. Bonk (BONK), Solana (SOL) NFT topluluklarına ve içerik oluşturuculara airdrop ile gönderildi. Bu da ticaret hacminde ve satın alma baskısında artışa neden oldu. Bonk ivme kazanıyor olsa da, tokenın diğer meme coinlerin başarısını tekrarlayıp tekrarlamadığını izlemek ilginç olacak.

Terra Classic (LUNC)

Terra (LUNA) ekosisteminin çöküşünün ardından, platformun orijinal zinciri Terra Classic (LUNC), meme coin’lerin fiyat hareketini taklit etti. Koordineli şekilde gerçekleştirilen short squeeze’lerle desteklenen LUNC, kazanç kaydetmek adına genel piyasa fiyat hareketine meydan okudu. Şu anda, LUNC’un beklentileri büyük ölçüde, yerleşik kripto varlıklarının sürekli desteğine bağlı halde. Bununla birlikte, Terra’nın kurucusu Do Kwon ile ilgili herhangi bir gelişme de altcoin’i etkileyebilir.

Floki Inu (FLOKI)

Floki Inu (FLOKI), Shiba Inu’nun elde ettiği başarının ardından yaratıldı. Şu anda Floki topluluğu, NFT pazarlarını, metaverse tabanlı oyunlarını ve eğitim platformlarını geliştirmeye odaklanıyor. Analiste göre geliştirmenin başarısı muhtemelen Floki Inu’ya daha fazla fayda sunacak ve coini kitleler için çekici kılacak. SHIB ve DOGE gibi FLOKI de Musk’tan gelen olası tweet’lerle hareket edebilir.

Sonuç: Meme coin’ler genel piyasadan etkileniyor

Sonuç olarak, meme coinlerinin toparlanma yeteneği, konsolidasyon aşamasında kalan genel piyasa hareketi tarafından belirlenecektir. İlgili toplulukların ayrıca, “meme coinlerinin sağlam bir fayda sağlamadığı” eleştirisi nedeniyle, ekstra sıkı çalışması gerekiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Finbold

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Dünya Devi: DOGE Değil! Bu Altcoin 1 Doları Görecek
Dünya Devi: DOGE Değil! Bu Altcoin 1 Doları Görecek Ünlü şirket DOGE yerine Cardano’nun DeFi’ye yönelik agresif hamlesiyle gerçek potansiyelini ortaya çıkaracak anahtarı bulabileceğini söylüyor. DOGE için 1 dolar gerçekçi değil Şirket, Dogecoin’in 2023’te mevcut fiyatı olan 0,07$’dan 1$’a fırlaması gerçekçi görünmediğini söyledi. Bu fiyat, tüm...
Emre Borsan 4 hafta önce